"Театральні та карнавальні маски Італії" | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

A+ R A-
Рейтинг статті:

"Театральні та карнавальні маски Італії"

 

it27

 

21 серпня 2018 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся другий захід культурно-мистецького проекту «Знайомство з Італією» − «Театральні та карнавальні маски». Цей проект реалізується спільно із партнерами КЗ «ООМЦКМ» – школою італійської мови «Маленька Італія».

 

it28Цього разу організатори запросили професора літератури, культуролога та журналіста з італійського міста Тріесте Лоренцо де Веккі, який запропонував відвідувачам заходу цікаву лекцію про італійські театральні та карнавальні маски.

 

Насправді Італія являє собою конгломерат областей та провінцій, культура яких значно відрізняється. До речі, піцу, яка вважається кулінарною візитівкою країни, ще кілька десятків років тому взагалі не готували у Венеції. Так само й історію театральних та карнавальних масок кожна область має свою.

 

Виявляється, наприклад, що походження масок у Венеції було тісно пов’язане з дуже високим рівнем добробуту жителів, що створили унікальну культуру, в якій приховування особистості людини стало першорядною справою в повсякденному житті. Маски виконували певну соціальну функцію, хоча б на деякий час зрівнюючи в правах усіх, хто їх вдягав: слугу, що носить маску, могли прийняти за благородного дожа, і навпаки.

 

Венеціанські маски можна розділити на дві групи. Це, насамперед, традиційні маски Венеції, які, по суті, є образами із щоденного життя мешканців острівної імперії. До класичних масок, не пов'язаних з театром, відносяться такі, як Баута, Лікар Чуми, Вольт. Інший вид – маски комедії дель-арте (commedia dell'arte), що ведуть своє походження від вуличних театрів. До них відносяться Арлекін, Бригелла, Коломбіна, Пульчинелла, Серветта та інші персонажі, кожен з яких відрізнявся визначеним характером, стилем поведінки і манерою одягатися.it29

 

Виготовляють маски традиційно з особливих типів гіпсу, пап'є-маше, фарб, тканин, фольги, різних декоративних матеріалів. Прикрашання і розфарбовування справжньої венеціанської маски − це копітка ручна робота. Майстри використовують для цього як прості, так і досить цінні компоненти − грунт, сусальне золото, натуральне пір'я птахів і дорогоцінне каміння.

 

Ми впевнені, що це була не остання зустріч із дослідниками культури країни, яка протягом багатьох століть залишалася центром європейської цивілізації, і попереду нас обов’язково чекає цікаве продовження проекту «Знайомство з Італією».

 

Сховати метелика