Відкриття виставки «Світ вірменської культури» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ дослідження нематеріальної культурної спадщини та креативних індустрій

A+ R A-
Рейтинг статті:

Відкриття виставки «Світ вірменської культури»

 

41884492 1995026097216477 1342967906169782272 o copy

 

17 вересня в нашому Центрі відкрилась виставка, присвячена Дню Незалежності Республіки Вірменія. Виставка «Світ вірменської культури» організована Обласним організаційно-методичним центром культури і мистецтва спільно з Вірменською молодіжною організацією Харкова при Освітньо-культурному центрі ім. Г. О. Алтуняна та за підтримки Почесного консульства Республіки Вірменії в Харківській та Сумській областях.

 

Присутній на відкритті завідувач культурно-освітнім відділом Почесного консульства Республіки Вірменія в Харківській та Сумській областях Гамлет Оганесян, висловив вдячність за можливість презентувати вірменську культуру та надію на те, що ця виставка стане тільки початком плідної та перспективної співпраці ООМЦКМ з вірменською діаспорою.

 

Голова Вірменскої молодіжної організації Харкова при Вірменському освітньо-культурному центрі ім. Г.О. Алтуняна Ален Григорян провів для відвідувачів виставки оглядову екскурсію.

 

Він розповів про особливості вірменського традиційного костюму – таразу (елементи цього костюму відображені в танцювальних костюмах, що експонуються на виставці); про історію виникнення вірменської абетки (на виставці представлені керамічні вироби із зображенням вірменських літер, що їх виготовили учні філіалу Вірменського освітньо-культурного центру ім. Г.О. Алтуняна з міста Полтави); про особливості вірменських традиційних музичних інструментів, представлених на виставці – сопілки (дудук) та барабану (дхол); про деякі страви національної кухні (лаваш, долма, пахлава, варення з волоських горіхів та інжиру тощо), які було презентовано на відкритті виставки.

 

На виставці також представлені картини молодих вірменських художників-аматорів. Це й пейзажі, на яких відображені визначні місця Вірменії, і портрети, що зображують простих вірмен у традиційному вбранні. Особливу увагу привертають очі героїв картин, в яких відображена неймовірна глибина погляду представників цього древнього народу. Саме на поглядах, на очах, здається, була зосереджена авторка значної частини представлених на виставці художніх робіт Христини Зограбян (Зореян) з Полтави. Художниця не має професійної художньої освіти, але її роботи сповнені таким філософським змістом і так тонко передають внутрішній світ зображених на них людей, що глядач миттєво занурюється у якусь суто вірменську атмосферу…

 

Організатор виставки, заступник голови Вірменскої молодіжної організації Харкова при Вірменському освітньо-культурному центрі ім. Г.О. Алтуняна Сандра Варданян (на виставці представлені також і її художні роботи) розповіла, що ця виставка покликана дати змогу відвідувачам відчути колорит і культуру Вірменії, побачити хоча б невеличку часточку цієї прекрасної країни.

 

Завідувачка відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва ООМЦКМ Оксана Бугайченко наголосила на тому, що у планах центру організація цілого циклу виставок, які б знайомили харків’ян із культурою і традиціями представників національних меншин, що мешкають на території регіону. Відкриваючи для себе світ іншої культури, ти краще усвідомлюєш власну ідентичність, а також починаєш із повагою ставитися як до власної культури, так і до культури інших народів. Присутня на відкритті виставки Голова Харківського міського товариства казахстанців «Бірлик» Макка Каражанова дуже схвально поставилася до цієї ініціативи і висловила бажання створити подібну виставку, яка б розповідала про казахську культуру.

 

Харків − багатонаціональне місто: тут з давніх-давен живуть українці і росіяни, поляки і євреї, німці і вірмени, болгари і татари, білоруси і греки, цигани і латиші, представники інших народів Європи та Азії. Сьогодні в місті налічується 50 національно-культурних об'єднань. Знайомство харків’ян із кожною з національних культур буде запорукою миру і єдності у нашому регіоні.

 

 

42189074 1995026453883108 1176994792005959680 o41971951 1995025807216506 3516623882280763392 o41990978 1995025960549824 8488528489996091392 o copy