15-ті Сковородинівські читання мають з’ясувати, які ідеї філософа треба втілювати у сучасному житті | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

15-ті Сковородинівські читання мають з’ясувати, які ідеї філософа треба втілювати у сучасному житті

Пам’ятник Сковороді у Покровському сквері Харкову15-ті Сковородинівські читання відбудуться цього року 27 липня (початок о 17.30) у приміщенні обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтв (вул. Університетська, 25). Вони проводяться за темою «Вивчаємо творчість Г. Сковороди». Метою проведення цьогорічних читань є з’ясувати, наскільки добре зараз люди обізнані у ідеях Григорія Сковороди, які з його ідей можна реально втілювати в сучасному житті.

 

У програмі Сковородинівських читань наукові доповіді, читання віршів Сковороди, музичні композиції за творами Григорія Савича, хореографічні етюди до творів філософа та показ фрагменту фільму «Пейзаж душі після сповіді» про перебування Григорія Сковороди у селищі Бабаях.

 

Окрім представників обласного центру культури та мистецтв про свою участь у Сковородинівських читаннях заявили фахівці Національно-літературного музею, фонду «Григорій Сковорода - 300», Харківського обласного відділення Всеукраїнської спілки краєзнавців, Харківського обласного товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, Національної спілки композиторів, Всеукраїнської організації ветеранів. Також у заході візьмуть участь студенти Харківського технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка та художній керівник хореографічного колективу «Танець душі».

 

Нагадаємо, що Сковординівські читання на Харківщині відбуваються з 1997 року. Головною метою їх започаткування було на основі вчення Сковороди «сотворити світ получший», а для цього як завдання читань є залучення якомога більше людей до участі у цьому заході, щоб у період підготовки вони вивчали творчість Сковороди. Таким чином харків’яни приєдналися до проекту «Григорій Сковорода - 300», що сприяє пошуку відповідей з позицій Сковороди на проблеми третього тисячоліття.

Сховати метелика