Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 5 шт. )
e-mail Друк

Народний аматорський театральний колектив
Дергачівського району

teatr10

Аматорський театральний колектив заснував у 1925 році В. А. Шилов. 30 років (з 1975 до липня 2006 року) керував театром заслужений працівник культури України Леонід Миколайович Деркач. У 1977 році під керівництвом Леоніда Миколайовича за п’єсу Карпенка-Карого «Безталанна» колектив здобув звання «народний».

Це один із найперших аматорських колективів області. На жаль, у липні 2006 року Леонід Миколайович Деркач пішов із життя. Після його смерті у 2007-2009 роках на чолі народного театру стояв Олександр Іванович Кашурін – учень і послідовник Л.М. Деркача. З 1 січня 2010 року з колективом працює режисер та керівник театру – Валентин Валентинович Шмяков.

У 2010 р. Дергачівський народний театр, який зараз носить ім’я Л.Деркача, святкував 85-річчя. У театрі зараз 13 акторів. При ньому працює дитячий колектив-супутник драматичний театр «Коротишки» (16 осіб). Керівник – Тетяна Євгенівна Шмякова.

Репертуар: «Целую ночь соловей нам насвистывал или мир глазами Чехова» - за мотивами оповіданнь А.П.Чехова, «Похождение солдата Ивана Чонкина» - Володимир Войнович.

Репертуар дитячого колективу-супутника: «Пригоди Нєзнайки та його друзів» за мотивом оповідання Миколи Носова, «Вивчаємо світ навколо себе» - показ етюдів, «На Миколая», «У пошуках Нового року».

Театр працює в приміщенні РБК на облаштованій сцені, має сучасну освітлювальну і звукову апаратуру.

Колектив постійно бере участь у регіональному конкурсі аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени», його актори не одноразово відзначалися на конкурсі в різних номінаціях, а у 2010 році на цьому конкурсі посів перше місце за показ вистави «Мир глазами Чехова».


Народний аматорський театральний колектив «Українська мініатюра»
Золочівського району

teatr06

Колектив створений 1970 року як агітаційно-художня бригада «Золота зернина» художнім керівником Писарівського сільського Будинку культури Зінаїдою Іванівною Клименко. У 1975 році колектив удостоєний почесного звання «народний».

На початку 90-х років, коли агітаційно-художні бригади втратили свою актуальність, учасники колективу почали активно працювати над виставами і в жанрі української мініатюри. Так «Золота зернина» трансформувалася у аматорський театральний колектив «Українська мініатюра». Особливістю колективу є участь у ньому переважно акторів чоловічої статі. Це молоді та завзяті хлопці, які добре розуміються на гуморі.

Репертуар колективу: «Божествена комедія» - І. Штока, «Біда від ніжного сердця» - В. Сологуба; «На перші гулі» - С. Васильченка; «Сватання на Гончарівці» - Г. Квітки-Основ’яненка; «Побачення» - В. Іващенка; «Дитсадок- сорнячок» - з репертуару В. Моїсєєнка і В. Данильця; «Як запорожці писали листа турецькому султанові» - З. Клименко.

teatr07

При цьому театрі є колектив-супутник Дитяча студія народного аматорського гурту «Українська мініатюра”. Репертуар дитячого колективу-супутника: «Казки Шахерезади».

Дорослий склад налічує 20 учасників, дитячий – 11.

Колектив – постійний учасник обласного фестивалю-конкурсу гумору «Шельменко вітає» і регіонального конкурсу аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени».

У 2005 році колектив театру «Українська мініатюра» відзначив 35-річчя від дня створення.


Народний аматорський театральний колектив «Промінь»
Лозівського району

teatr05

Колектив 1981 року створила Людмила Олександрівна Оробченко. Звання «народний» театр виборов у 2005 році завдяки наполегливості всіх його учасників. У репертуарі переважно п’єси сатиричного напрямку. Людмила Оробченко – неперевершений майстер зі створення масових сцен. Її масовка – це діючий живий організм, що завжди викликає захоплення.

Репертуар: «По-модньому», «Жартівниця», «За двома зайцями», «Закохані куми» - М.Старицького; «Дячиха» - Т. Сулими; «Американський шпигун» - М. Понеділка; «Ніч перед Різдвом» - М. Гоголя; «Про Федота стрільця удалого молодця» – Л.Філатова; «Фараони» – О.Коломийця.

Разом з дорослим колективом працює дитячий театральний колектив-супутник «Веселка».

Репертуар дитячого колективу-супутника «Веселка»: «Мама» – літературно-музична композиція; «Ну, волк, погоди! » – Хайт, Курляндський; «Мульті-пульті дискотека» – театралізована розважальна програма; «Об Андрюшке–дурачке и заколдованной принцессе»; «Кошкин дом»; «Курочка Ряба»; «А зори здесь тихие”- Б. Васильева, «Три сестрицы под окном» - мініатюра за казкою А. Пушкіна.

Дорослий склад становить 12 учасників, дитячий – 10.

Театр «Промінь» - учасник регіональних і обласних фестивалів і конкурсів та театральних віталень. У 2006 році посів ІІІ місце за участь у конкурсі аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени», а на обласному фестивалі-конкурсі гумору і сатири «Шельменко вітає» учасник молодшої групи театру Володимир Моргун ось вже поспіль 2 роки виборює 1-ше місце.


Народний аматорський театр «Сучасник» м. Первомайський

teatr01

Молодіжний театр «Сучасник» створений у вересні 1951 року на базі Первомайського районного Будинку культури. За 50 років існування його режисерами в різні роки були: Іван Іванович Ширінгін, Олександр Олексійович Троцько, Тетяна Георгіївна Денисова.

Протягом 40 років художнім керівником колективу був Анатолій Федорович Бєльченко. З аматорським театром співпрацював народний артист України Євген Лисенко в п’єсі М. Погодіна «Людина з рушницею». Дуже багато талановитої молоді поєднали назавжди своє життя з театром, ставши професійними акторами й культпрацівниками.

У серпні 2001 року склад учасників повністю оновився, змінилася назва колективу і база, на якій він працює. Сьогодні народний театр «Сучасник» плідно працює на базі ПК «Хімік» м. Первомайський, а очолює і надихає його вихованка театру, чудова актриса, режисер за фахом Алла Мечіславівна Усата-Варварчук.

teatr02Дорослий склад театру становить 35 учасників, дитячий – 30.

Репертуар: «Наталка Полтавка» - І. Котляревського; «За двома зайцями», «По-модньому» - М. Старицького; «Лісова пісня» - Лесі Українки; «Медведь» - А. Чехова; «Без вины виноватые» - О. Островського; «Госпожа министерша» - Б. Нушича, «Жертва моди» - А. Усата-Варварчук.

Репертуар дитячого колективу-супутника «Сонечко»: «Золушка» за мотивами Ш. Перро; «Я – цыпленок, ты – цыпленок» - Є. Чеповецького, «Смілива хвилинка», «Новорічний колобок» – Карасєва; «В гостях у смішинки», «Казка про Катрю» - М. Пригари.

Колектив– постійний учасник регіонального конкурсу аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени». У 2006 році він посів ІІІ місце за участь у цьому заході. Актори колективу також беруть участь в обласному фестивалі-конкурсі гумору «Шельменко вітає». Не раз були переможцями цього популярного і відомого конкурсу


Народний аматорський театр «Зеркало+»
Первомайського району

teatr08

Колектив «Зеркало» заснувала у 1980 році на базі Первомайського районного Будинку піонерів талановитий режисер, дипломований фахівець Тетяна Георгіївна Денисова.

З 1992 року колектив працював на базі ПК «Хімік» м. Первомайський і дещо змінив назву – «Зеркало+». До складу його входили учасники віком від 5 до 60 років, тому могли підкорити будь-який репертуар. Так, у 1995 році виставою «Аты-баты» (за повістю Б. Васильєва «В списках не значится»), театр захистив звання «народний».

З 2002 року театр працює при Первомайському районному Будинку культури.

У 2005 році виставою «Публике смотреть воспрещается» Ж. Марсана театр «Зеркало+» відзначив своє 25-річчя.

teatr09

Тетяна Денисова разом зі своїм колективом започаткувала у 90-х роках фестиваль аматорських театральних колективів «Колесо», на який збиралися колективи Харківщини, були гості з Рівненщини.

Цей колектив завжди відзначався своїм не стандартним репертуаром, який тяжіє до світової драматичної класики.

Сьогодні дорослий склад налічує 14 учасників, дитячий – 12. Репертуар: «Полоумний Журден» - М. Булгакова; «Поезд жизни» - О. Генрі; «Берегите мужчин» - А. Чехова; «Публике смотреть воспрещается» -Ж.Марсана; «Крошка Цахес по прозванию Циннобер» - Е.Т.А. Гофмана.

Репертуар дитячого колективу-супутника: «Анчутка» - Б. Метельнікова, «Добрі справи» - Т. Г. Денисова, «Медвежата в городе» - М. Поливанова, «Дядя Федор, пес и кот» - Е. Успенського.

На регіональному конкурсі аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени» 2004 року колектив здобув перше місце, а Т.Г. Денисова відзначена у номінації «Кращий режисер».


Народний аматорський театральний колектив
Шевченківського району

teatr03

Молодіжний театр Шевченківського районного Будинку культури у квітні 1982 року створив випускник режисерського відділення Харківської державної академії культури Володимир Іванович Чорний, який очолював його до 1995 року. У жовтні 1984 року театр удостоєний почесного звання «народний». З 1982-го по 1993 рік керівником колективу В.Чорним було здійснено постановки різноманітних масових театралізованих свят та театральних вистав.

З 1995-го по 2002 рік колектив очолював Ю. Вінніченко. За цей період народний театральний колектив також приймав активну участь у районних та обласних масових заходах. З приходом нового керівника відділу культури В.В. Стороженка у 2002 році колектив народного театру було кардинально оновлено.

У 2003 році народний колектив знову очолив В.І. Чорний. З 2007 року керівництво колективом взяла на себе Н. Понамарьова – учениця В.І. Чорного та Ю.В. Винниченка. За цей період колектив бере участь у різноманітних районних та обласних заходах, театральних дійствах та обрядових святах, тематичних мітингах до пам’ятних дат.

Дорослий склад колективу налічує 10 учасників, дитячий – 8. Репертуар: «Любовь к трём апельсинам» - М.Свєтлова; «За двома зайцями» -М. Старицького; «По ревізії» - М.Кропивницького; «Весілля Кречинського» -О.Сухово-Кобилін; «Два пуделі» - С. Злотникова; «Сказка про Федота-стрельца, удалого молодца» - Л. Філатова; «Ромео і Джульєтта» - В. Шекспіра; «На перші гулі» - С.Васильченка, «А зори здесь тихие» - Б. Васильєва.

teatr04

Репертуар дитячого колективу-супутника: «Сніжна королівна» - С. Шварца; «Золоте курчатко» - М.Свєтлова; «Летючий корабель» - за мотивами народних казок.

Колектив - переможець обласних і регіональних фестивалів. Удостоєний гран-прі фестивалю-конкурсу гумору й сатири «Шельменко вітає» 2001року, регіонального конкурсу аматорських театральних колективів «На крилах Мельпомени» за виставу «Сказка про Федота-стрельца, удалого молодца» (2004 р.).

Виступи на театральній вітальні завжди проходять з незмінним успіхом


Народний театр «Фокус» Елітнянського БК
Харківського району

фокусТеатр «Фокус» був створений у 1974 році на базі БК с. Елітного Анатолієм Миколайовичем Гребенюком, який з того часу був незмінним керівником і режисером.

Основним складом колективу є учасники художньої самодіяльності будинку культури і працівники господарства «Елітноє».

Метою створення театру є популяризація театрального мистецтва поміж мешканців селища і надання їм можливості проявити свої творчі здібності.

фокусЗа час існування колективу «Фокусу» було представлено на суд глядача більш ніж 20 вистав.

Багато уваги у своїй праці колектив приділяє участі у театральних концертах, масових гуляннях (ярмарки, святкування Нового року, Івана Купала, «Проводи зими» та інші).

Разом з дорослим колективом працює дитячий театральний колектив-супутник «Дзеркало».

У складі дорослого театру – 18 акторів, у дитячому колективі зараз налічується 8 учасників.


Зразковий дитячий театр-студія «Чудеса в решеті» Пісочинського БК
Харківського району

чудеса в решетеТеатр «Чудеса в решеті» був створений у 1994 році випускницею Харківського інституту культури, режисером за фахом Наталією Миколаївною Устіновою. В ньому навчаються учні від 4 років.

Дитячий театр об’єднує основну акторську групу та підготовчу. Метою роботи студії є виховання у дітей загальнолюдських, гуманістичних цінностей засобами театрального мистецтва.

Провідною ідеєю діяльності театру є робота з обдарованими дітьми, що спрямована на розвиток їх індивідуальних здібностей, обдарувань і талантів.

У 2009 році театру присвоєно звання «зразковий».

Театр є учасником загально-селищних та міських заходів, учасником районних, міських, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалів дитячої творчості.

чудеса в решете1Зайняли I місце у Міжнародному фестивалі у м. Кьольн «Рейнские звёзды» - 2010 рік. Регіональний конкурс читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря» – I місце.

У 2011 році на Міжнародному фестивалі «Янтарная зоря» (Литва) отримали номінацію «За яскравий дебют». В цьому ж році у районному конкурсі «Дивограй» посіли I місце.

Склад театру - 70 учасників.

Діючий репертуар: «Да здравствует кукарямба» - В. Королёв, «Все мыши любят сыр» - Д. Урбант; «Диканька» - М. Гоголь.


e-max.it: your social media marketing partner