Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo

КРОКОВЕЄ КОЛО для дітей та молоді 2019 р.

 

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Нове відео

Перегляд відео

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

Лабораторія досліджень нематеріальної культурної спадщини

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Відродження українських традицій на фестивалі "Кроковеє коло"

e-mail Друк

 DSC 0016

29 березня 2015 року  в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся третій етап  ХІV Відкритого фестивалю традиційної народної культури „Кроковеє коло" для дітей та молоді -  конкурси творчих колективів та солістів у номінаціях „Фольклорно-етнографічні дійства" (календарні свята, родинна обрядовість, вечорниці, дитячі ігри і розваги та інші жанри фольклору), „Автентичний гуртовий спів" та   „Автентичний солоспів".

«В основному, це дитячий конкурс. Основа дитячого сприйняття це гра. Через гру, через оці всі вигадки і через природність того що відбувається на сцені ми можемо і дітей навчити і пропагувати це в заходах наших будинків дитячої та юнацької творчості, в музичних школах на інших заходах»,- каже голова журі Віра Миколаївна Осадча.

Цього року бажаючих взяти участь у фестивалі побільшало. Заявки на участь у творчих змаганнях подали 27 фольклорних гуртів, 24 соліста з 13 районів області та м. Харкова.

До складу журі конкурсів цього року ввійшли:DSC 0034

Голова журі, Осадча Віра Миколаївна, завідувач кафедри українського народного співу та музичного фольклору, професор Харківської державної академії культури, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України.

Алжнєв Юрій Борисович, художній керівник Харківського муніципального театру народної музики України «Обереги», заслужений діяч мистецтв України;

Лук'янець Галина Василівна, завідувач лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, керівник фольклорного гурту «Муравський шлях», заслужена артистка України;

Новикова Лариса Іванівна, доцент кафедри історії української та зарубіжної музики Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревського;

Олійник Наталя Петрівна,  голова    Спілки  етнологів та  фольклористів   м. Харкова, аспірантка Харківської державної академії культури.

Найактивніші учасники конкурсів продемонстрували свої досягнення у декількох номінаціях. Так, гурти «Вербиченька» та  «Мережка» відзначилися у всіх трьох видах творчих змагань,  а колективи «Родина», «Щебетушки», «Веселка», «Слобожаночка», «Фарби», «Проталінка», «Чорнобривці» та  «Веселик» окрім виступу у номінації «гуртовий спів»  висунули на конкурс своїх солістів.

«Цей конкурс виявив, що деякі колективи більше звертали увагу на музичну частину того що відбувалося. Деякі звертали увагу на драматичну частину, тобто на те, які обряди, яка обрядова дія буде показуватися, - каже Віра Миколаївна Осадча, підбиваючи підсумки конкурсного дня. – Звичайно ми із задоволенням все передивилися, і те як відносяться діти, керівники колективів і сім'ї дітей, їх рідні, батьки – це дуже зворушливо. Тому що ми з вами згадуємо і відтворюємо нашу національну основу, нашу обрядовість».

Після закінчення прослуховування кожної номінації члени журі коментували успіхи учасників та надавали поради керівникам колективів.

DSC 0100Переможцями конкурсу «Гуртовий спів» стали:

Молодша  група

Молодша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ, керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний ансамбль «Барвінок» ДМШ № 5 ім. Римського-Корсакова
м. Харкова, керівник – Гамалій Оксана Олександрівна

Вокальний ансамбль «Проталінка» Бабаївського СБК Харківського району, керівник –  Плотнік Наталія Анатоліївна

Старша група

Старша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ,  керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний ансамбль «Джерельце» Шарівського СБК Богодухівського району,  керівник –  Субота Олександр Петрович

Фольклорний ансамбль «Весниця»  Палацу культури залізничників
м. Харкова, керівник –  Науменко Оксана Володимирівна

Студентська група

Фольклорний гурт «Слобожаночка» Харківського училища культури, керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна

Фольклористичний гурт «Фарби» Харківської державної академії культури, керівник – Бреславець Галина Миколаївна

Фольклорний гурт «Стежка» Харківського Національного університету мистецтв, керівник – Романюк Ірина Анатоліївна

Ансамбль «Чорнобривці» Лозівського училище культури та мистецтв, керівник –  Марченко Наталія Володимирівна

Переможцями конкурсу «Автентичний солоспів» стали:

Молодша  група

Хільченко Анна (Нововодолазький Будинок дитячої та юнацької творчості,  керівник – Коваль Тетяна Павлівна)

Кулімякіна  Дар'я (Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, керівник – Цуріна Ксенія Михайлівна)

Никитюк Ольга (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, керівник – Кипаренко Альона Миколаївна)

Зінченко Богдан, Віра Христина (Нововодолазький Будинок дитячої та юнацької творчості,  керівник – Коваль Тетяна Павлівна)

Лупан Марія (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, керівник – Кипаренко Альона Миколаївна)

Студентська група

Бреславець Оксана (Харківська державна академія культури, керівник  –  Бреславець Галина Миколаївна)

Дриль Інна (Харківська державна академія культури, керівник  –  Бреславець Галина Миколаївна),

Василенко Дарія (Харківська державна академія культури, керівник – Осипенко Вікторія Володимирівна)

Рачинська Аліна (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна)

Даниленко Ольга (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна),

Жук Катерина (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна)

Ступачук Анна (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна)

Переможцями конкурсу «Фольклорно-етнографічні дійства» стали:

Молодша  група

Молодша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ, керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний гурт «Веселик» Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості, керівник –  Кипаренко Альона Миколаївна

Фольклорний ансамбль «Веселка»  ДШМ № 4 ім. М. Леонтовича, керівник –  Воропаєва Ольга Миколаївна

Фольклорний гурт «Веселка» Дворічанського ЦДЮТ, керівники – Мешкова Олена Борисівна та Калініна Олена Валеріївна

Старша група

Старша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ, керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний гурт «Зоряночка» Дитячої музичної школи № 8 ім П. Гайдамаки  м. Харкова, керівник – Малахова Надія Миколаївна

Зразковий фольклорний ансамбль «Джерело Слобожанщини» Золочівського БДЮТ, керівник – Тітаренко Світлана Олександрівна

Фольклорний гурт «Пролісок» Лиманського СБК Зміївського району, керівник – Корнієнко Ольга Іванівна

Заключний концерт із переможців фестивалю відбудеться 17 травня у парку        

ім. Горького, на якому будуть оголошені місця переможців конкурсів.

Відео з заходу можна переглянути тут

 

Фотогалерея заходу:

e-max.it: your social media marketing partner

Щоденник експедиції

Prev Next

Щоденник експедиції с. Вязова Краснокутського району Харківської області 1-5 лютого 1988 р.

  Щоденник експедиції с. В'язова Краснокутського району Харківської області 1-5 лютого 1988 р. Можн...

Детальніше

Бєлгородський район Бєлгородської області, 18-21 вересня 2012 р.

Фольклорно-етнографічна експедиція „Стежками Слобожанщини" по населенним пунктам Бєлгородської облас...

Детальніше

Борисівський район Бєлгородської області, 14-18 серпня 2012 р.

Фольклорно-етнографічна експедиція „Стежками Слобожанщини" по населеним пунктам Бєлгородської област...

Детальніше

м. Балаклія Харківської області, 24 березня 2011 р.

Експедиційний виїзд до м. Балаклія Харківської області Експедиційний звіт Лук'янець Г.В. 24 березн...

Детальніше

с. Петрівка Золочівського району Харківської області. 2 жовтня 2011

с. Петрівка Золочівського району Харківської області Експедиційний звіт Лук'янець Г.В.   2 жовтня...

Детальніше

смт. Котельва Полтавської області. 27-28 липня 2011

Експедиція лабораторії досліджень нематеріальної спадщини 27-28 липня 2011 року смт Котельва Полтавс...

Детальніше

Фонотека

Prev Next

«Без кукілю, без мітлиці» (щедрівка) с. Киселі Первомайський район, Харківська область

Детальніше

«Ішла Марія з монастиря» (колядка) с. Киселі Первомайський район, Харківська область

Детальніше

«Меланія пребагата» (щедрівка) с. Киселі Первомайський район, Харківська область

Детальніше

«У віконця старенькая мати» (балада) с. Деревки Котелевський район, Полтавська область

Детальніше

«Та й понад нашим яром» (лірична) с.м.т. Котельва, Полтавська область

Детальніше

«Та й ішов козак дорогою» (балада) с. Михайлівка Котелевський район, Полтавська область

Детальніше

«Ой нема гірш нікому» (балада) с.м.т. Котельва, Полтавська область

Детальніше

«Ой на вої нарожденні» (колядка) с.м.т. Котельва, Полтавська область

Детальніше

«Не кропи мати водою» (весільна) с.м.т. Котельва, Полтавська область

Детальніше

«А до мене вечірком» (жартівлива) с.м.т. Котельва, Полтавська область

Детальніше

«А в нашого пана береза стояла» (щедрівка) с.м.т. Котельва, Полтавська область

Детальніше

«Славлено, преславлено» (весільна) м. Балаклія, Харківська область

Детальніше

«Смутний вечір, тихий ранок» (лірична) м. Балаклія, Харківська область

Детальніше

«Короваю, наш раю» (весільна) м. Балаклія, Харківська область

Детальніше

«Уже сонце котиться» (буряшна) с. Огиївка, Сахновщинський район, Харківська область

Детальніше

Нотації та тексти

Prev Next

"Уже сонце котиться" (буряшна) с. Огиївка, Сахновщинський район, Харківська область

Детальніше

"Ой, паночку наш, наш" (буряшна) с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область

Детальніше

"Ой чиє ж то козеня?" (жнивна) сел. Польова, Дергачівський район, Харківська область

Детальніше

"Ой люди люди вороги" (весільна) с.В'язова, Краснокутський район, Харківська область

Детальніше

"Горе ж тому а й лебедику" (лірична) с.Матяшівка, кут.Ліски, Полтавська область

Детальніше

"По той бік гора" с.В'язова, Краснокутський район, Харківська область

Детальніше

"Ой то й на горі" (колядка) с.В'язова, Краснокутський район, Харківська область

Детальніше

"Вітер віє..." с.В'язова, Краснокутський район, Харківська область

Детальніше

"Ой, сонце низенько" (весільна) с.Терни, Лубенський р-н, Полтавська область

Детальніше

"Ой, з-за гір, з-за гір вилітав сокіл" (козацька) с.Гоголеве (хут.Марченки), Полтавська область

Детальніше

"Лежить чумак" (чумацька) с.Матяшівка, Великобагачанський р-н, Полтавська область

Детальніше

"Ой рано куры запяли" (колядка) с.Журавлевка, Белгородский район, Белгородская область РФ

Детальніше

"На горі, горі, горіли огні" (колядка) с.Стригуни, Борисівський район, Бєлгородська область РФ

Детальніше

"Смутний вечір, тихий ранок" (лірична) м.Балаклія, Харківська область

Детальніше

"Славлено, преславлено" (весільна) м.Балаклія, Харківська область

Детальніше