foto


foto 61002, Україна, м. Харків, вул. Пушкінська 62 foto +380 (57) 700-26-62  foto info@cultura.kh.ua foto www.cultura.kh.ua


Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Відродження українських традицій на фестивалі "Кроковеє коло"

Середа, 01 квітня 2015 р. Коментарів: 0
Друк

 DSC 0016

29 березня 2015 року  в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся третій етап  ХІV Відкритого фестивалю традиційної народної культури „Кроковеє коло" для дітей та молоді -  конкурси творчих колективів та солістів у номінаціях „Фольклорно-етнографічні дійства" (календарні свята, родинна обрядовість, вечорниці, дитячі ігри і розваги та інші жанри фольклору), „Автентичний гуртовий спів" та   „Автентичний солоспів".

«В основному, це дитячий конкурс. Основа дитячого сприйняття це гра. Через гру, через оці всі вигадки і через природність того що відбувається на сцені ми можемо і дітей навчити і пропагувати це в заходах наших будинків дитячої та юнацької творчості, в музичних школах на інших заходах»,- каже голова журі Віра Миколаївна Осадча.

Цього року бажаючих взяти участь у фестивалі побільшало. Заявки на участь у творчих змаганнях подали 27 фольклорних гуртів, 24 соліста з 13 районів області та м. Харкова.

До складу журі конкурсів цього року ввійшли:DSC 0034

Голова журі, Осадча Віра Миколаївна, завідувач кафедри українського народного співу та музичного фольклору, професор Харківської державної академії культури, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України.

Алжнєв Юрій Борисович, художній керівник Харківського муніципального театру народної музики України «Обереги», заслужений діяч мистецтв України;

Лук'янець Галина Василівна, завідувач лабораторії досліджень нематеріальної культурної спадщини Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, керівник фольклорного гурту «Муравський шлях», заслужена артистка України;

Новикова Лариса Іванівна, доцент кафедри історії української та зарубіжної музики Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревського;

Олійник Наталя Петрівна,  голова    Спілки  етнологів та  фольклористів   м. Харкова, аспірантка Харківської державної академії культури.

Найактивніші учасники конкурсів продемонстрували свої досягнення у декількох номінаціях. Так, гурти «Вербиченька» та  «Мережка» відзначилися у всіх трьох видах творчих змагань,  а колективи «Родина», «Щебетушки», «Веселка», «Слобожаночка», «Фарби», «Проталінка», «Чорнобривці» та  «Веселик» окрім виступу у номінації «гуртовий спів»  висунули на конкурс своїх солістів.

«Цей конкурс виявив, що деякі колективи більше звертали увагу на музичну частину того що відбувалося. Деякі звертали увагу на драматичну частину, тобто на те, які обряди, яка обрядова дія буде показуватися, - каже Віра Миколаївна Осадча, підбиваючи підсумки конкурсного дня. – Звичайно ми із задоволенням все передивилися, і те як відносяться діти, керівники колективів і сім'ї дітей, їх рідні, батьки – це дуже зворушливо. Тому що ми з вами згадуємо і відтворюємо нашу національну основу, нашу обрядовість».

Після закінчення прослуховування кожної номінації члени журі коментували успіхи учасників та надавали поради керівникам колективів.

DSC 0100Переможцями конкурсу «Гуртовий спів» стали:

Молодша  група

Молодша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ, керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний ансамбль «Барвінок» ДМШ № 5 ім. Римського-Корсакова
м. Харкова, керівник – Гамалій Оксана Олександрівна

Вокальний ансамбль «Проталінка» Бабаївського СБК Харківського району, керівник –  Плотнік Наталія Анатоліївна

Старша група

Старша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ,  керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний ансамбль «Джерельце» Шарівського СБК Богодухівського району,  керівник –  Субота Олександр Петрович

Фольклорний ансамбль «Весниця»  Палацу культури залізничників
м. Харкова, керівник –  Науменко Оксана Володимирівна

Студентська група

Фольклорний гурт «Слобожаночка» Харківського училища культури, керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна

Фольклористичний гурт «Фарби» Харківської державної академії культури, керівник – Бреславець Галина Миколаївна

Фольклорний гурт «Стежка» Харківського Національного університету мистецтв, керівник – Романюк Ірина Анатоліївна

Ансамбль «Чорнобривці» Лозівського училище культури та мистецтв, керівник –  Марченко Наталія Володимирівна

Переможцями конкурсу «Автентичний солоспів» стали:

Молодша  група

Хільченко Анна (Нововодолазький Будинок дитячої та юнацької творчості,  керівник – Коваль Тетяна Павлівна)

Кулімякіна  Дар'я (Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, керівник – Цуріна Ксенія Михайлівна)

Никитюк Ольга (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, керівник – Кипаренко Альона Миколаївна)

Зінченко Богдан, Віра Христина (Нововодолазький Будинок дитячої та юнацької творчості,  керівник – Коваль Тетяна Павлівна)

Лупан Марія (Харківський Палац дитячої та юнацької творчості, керівник – Кипаренко Альона Миколаївна)

Студентська група

Бреславець Оксана (Харківська державна академія культури, керівник  –  Бреславець Галина Миколаївна)

Дриль Інна (Харківська державна академія культури, керівник  –  Бреславець Галина Миколаївна),

Василенко Дарія (Харківська державна академія культури, керівник – Осипенко Вікторія Володимирівна)

Рачинська Аліна (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна)

Даниленко Ольга (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна),

Жук Катерина (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна)

Ступачук Анна (Харківське училище  культури,  керівник –  Шишкіна Олена Анатоліївна)

Переможцями конкурсу «Фольклорно-етнографічні дійства» стали:

Молодша  група

Молодша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ, керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний гурт «Веселик» Харківського Палацу дитячої та юнацької творчості, керівник –  Кипаренко Альона Миколаївна

Фольклорний ансамбль «Веселка»  ДШМ № 4 ім. М. Леонтовича, керівник –  Воропаєва Ольга Миколаївна

Фольклорний гурт «Веселка» Дворічанського ЦДЮТ, керівники – Мешкова Олена Борисівна та Калініна Олена Валеріївна

Старша група

Старша група Народного фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ, керівники –  Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна

Фольклорний гурт «Зоряночка» Дитячої музичної школи № 8 ім П. Гайдамаки  м. Харкова, керівник – Малахова Надія Миколаївна

Зразковий фольклорний ансамбль «Джерело Слобожанщини» Золочівського БДЮТ, керівник – Тітаренко Світлана Олександрівна

Фольклорний гурт «Пролісок» Лиманського СБК Зміївського району, керівник – Корнієнко Ольга Іванівна

Заключний концерт із переможців фестивалю відбудеться 17 травня у парку        

ім. Горького, на якому будуть оголошені місця переможців конкурсів.

Відео з заходу можна переглянути тут

 

Фотогалерея заходу:

e-max.it: your social media marketing partner