КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з інвестицій та соціально-культурного розвитку

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Для популяризації культури Слобожанщини центр культури і мистецтва застосовує інноваційні підходи

e-mail Друк

Прес-конференція на першому тижні Великого посту почалася з постових веснянокІнноваційні підходи, сучасні, креативні, інтерактивні форми проведення заходів активно впроваджуються в роботі створеного в минулому році нашого обласного Центру культури і мистецтва. Навіть підсумкова прес-конференція, яку провели 28 лютого представники керівництва Центру, почалася нетрадиційно: учасники фольклорних колективів проспівали постові веснянки - пісні, які традиційно виконувалися на Слобожанщині жінками навіть у Великий пост.

Інтерактивні форми проведення заходів - відкриття виставок, семінарів для працівників культури, лекцій для школярів і студентів, - роблять їх цікавими, захоплюючими, що дозволяє залучати до культурних подій, які проходять в центрі, все більшу кількість людей, і в першу чергу молоді, говорить директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко.

«За останні півроку виставки декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, які проходили в нашому центрі, тут, на Пушкінській, 62, відвідало більше 4 тисяч чоловік, і ще більше 5000 чоловік познайомилися з експозиціями сучасного мистецтва в галереї «Мистецтво Слобожанщини», що є нашим структурним підрозділом», - підкреслила Тетяна Іщенко.

Учасники прес-конференції (справа-наліво) заст. директора центру Любов Мякіннікова, заст. начальника облуправління культури Тетяна Горових, директор центру Тетяна Іщенко, заст. директора центру Петро Мазур«Цей центр був створений рік тому за рішенням сесії обласної ради як єдиний методичний центр з вивчення і розвитку народної творчості, аматорського та професійного мистецтва, розвитку нових методик культурної роботи, - розповіла заступник начальника обласного управління культури Тетяна Горових. - У зв'язку з появою нових інформаційних технологій, нових форм комунікацій, нам необхідний був такий центр, який за допомогою всіх цих сучасних інструментів дасть поштовх новому розвитку всіх районів нашого регіону».

Фактично за рік діяльності Центру вдалося досягти чималих результатів, чому сприяє створення нових структурних підрозділів, які виводять роботу в сфері культури області на сучасний рівень.

«Нашим центром за півроку було організовано більше 20 поїздок по області, щоб подивитися фольклорні та хореографічні колективи області, надати їм при необхідності методичну підтримку, - підкреслила Тетяна Іщенко. - Також була створена спеціальна обласна комісія на підтвердження звання зразкового та народного колективу, у складі якої працювали фахівці нашого центру. Вперше ми взялися за створення бази даних майстрів декоративно-прикладного мистецтва Харківщини, і вже ми зібрали інформацію про більш ніж 1300 майстрів, і, думаю, було б корисно видати каталог про них. Відділ інноваційної діяльності аналізує можливість отримання грантів для наших колективів, вже зібрана велика база меценатів, які надають фінансову підтримку різним культурним проектам. Ведеться робота зі створення концепції культурного розвитку Харківської області, також вже сформовані три інвестиційних проекти, які найближчим часом будуть представлені на розгляд інвестиційної ради при облдержадміністрації. Це проект «Харків-кіно», проект Центру сучасного мистецтва і проект розвитку історико-археологічного комплексу «Верхній Салтів».

Зараз у залі, де відбувалася прес-конференція, готується виставка паперової пластикиОдним з нововведень у справі подання культурних досягнень Слобожанщини стало впровадження циклу виставок образотворчого мистецтва всіх районів Харківської області. В центрі культури та мистецтва вже пройшли виставки художників Чугуївського та Зміївського районів. Наступний на черзі - Валківський район, художники якого в квітні цього року отримають можливість виставитися в Харкові, на базі центру.

«Наша основна задача - це підтримка народної творчості та актуального мистецтва Харківської області. Наш центр взяв дуже хороший старт і продовжує активно працювати. Я вважаю, що повинен бути такий центр, який може з будь-яких напрямків, що стосуються культурного життя, надати методичну і юридичну допомогу, відповісти на різні питання, допомогти у підготовці сценарію проведення будь-якого заходу на будь-якому рівні», - підкреслила Тетяна Іщенко.

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг