Харківщина попрощалася із зимою, спаливши 21-метрове опудало Масляної | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Харківщина попрощалася із зимою, спаливши 21-метрове опудало Масляної

21-метрове опудало Масляної спалилиУ суботу 25 лютого у с. Коропово Зміївського району Харківської області відбулося обласне культурно-мистецьке свято «Масляна на Коропових Хуторах». Це свято проводиться на Зміївщині вже вдруге.

А на початку свята Масляна виглядала такРобота кількох розважальних майданчиків стартувала о 10.00. У містечку атракціонів дорослі і діти могли взяти участь у різних «смачних» конкурсах, на крижаній ковзанці можна було покататися на ковзанах, на крижаному спуску – на санках, а у Сіверському Дінці відбулися змагання моржів. Гостей свята розважали різні творчі колективи та анімаційні команди, а кухарі з різних районів Харківщини пригощали усіх млинцями.

Гостей свята пригощали млинцямиУ святкових заходах взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, його заступник Євген Савін, перший заступник голови Харківської облради Олена Олешко, голова Зміївської райдержадміністрації Євген Мураєв, начальник обласного управління культури Дмитро Кузнєцов.

Губернатор взяв участь у світкуванні масляної«Наш народ славиться тим, що вміє зберігати традиції та оберігати культуру. Я бачу, що всі райони Харківської області добре підготувалися до свята, і тому тут стільки позитивних емоцій, що про свято буде чутно за багато кілометрів, - з такими словами глава області звернувся до гостей свята. - Не випадково свято організоване в одному з наймальовничіших місць Харківської області. Так вийшло, що буквально непередодні я розглядав фотоальбом з роботами великих харківських художників Сергія Васильківського, Михайла Ткаченка, і вони на своїх полотнах зображали Коропові Хутора. Тому, зберігаючи традиції давніх часів, саме це місце стало найголовнішим, де святкується Масляна і збираються люди з усіх районів. Я хочу подякувати організаторам і всім учасникам свята, які приїхали сьогодні сюди».

Млинці під різними соусамиОдним із організаторів свята був обласний центр культури та мистецтва. Як розповіла директор Центру Тетяна Іщенко, на головній сцені перед гостями свята виступили творчі колективи Харківської області, які продемонстрували традиційні народні співи, що виконувалися на Масляну.

На головній сцені виступили творчі колективи з різних районів„Також свої вироби мистецтва виставили народні майстри. А кожному району області треба було представити страви, які традиційно готувалися на Масляну: млинці, вареники. Млинцями, виготовленими за різними рецептами пригощали усіх гостей свята. А у якому районі кращі млинці, вирішувало спеціальне журі", - підкреслила Тетяна Іщенко.

У змаганнях з армрестлінгу, гирьовому спорту та запливу любителів зимового купання взяли участь понад п'ятисот чоловік з усіх районів області. Переможцями змагань з армрестлінгу стали: I місце – Віктор Шорохов з Первомайського району, II місце - Артем Кондратюк з міста Лозової, III місце – Євген Грещенко (місто Балаклія). З гирьового спорту переможне перше місце здобув Дмитро Чаусов (Вовчанський район), другим був Євгеній Грещенко (Балаклія), третім – Ростислав Федяй (Дворічянський район).

Змагалися райони і у виготовленні кращого опудала Масляної. А завершилося свято спалюванням найбільшого в Україні опудала, висота якого сягнула 21 метра.

Фото Дмитра ВерещинськогоФото Дмитра ВерещинськогоФото Дмитра ВерещинськогоФото Дмитра ВерещинськогоФото Дмитра Верещинського