До Дня Перемоги у Харкові відбувся фестиваль «Катюша» - на честь пісні, написаної ще до війни | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

До Дня Перемоги у Харкові відбувся фестиваль «Катюша» - на честь пісні, написаної ще до війни

Методист центру культури та мистецтва Вікторія ЗахарченкоУ Харкові відбувся обласний фестиваль патріотичної пісні «Катюша», присвячений святкуванню 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Пісні про війну і композиції воєнних років, які піднімали бойовий дух наших солдат і офіцерів, 7 травня звучали на сцені обласного центру культури і мистецтва у виконанні солістів та колективів Харківської області.

Директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко«В першу чергу цей фестиваль присвячений тим людям, кому ми зобов'язані мирним небом над головою - нашим дорогим ветеранам Великої Вітчизняної війни, - зазначила директор обласного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко. - Ми знаємо, що в роки війни пісня зміцнювала дух воїнів, допомагала кувати Перемогу, підтримувала тих, хто чекав з війни своїх близьких. І наше завдання - зберегти пам'ять про це і передати підростаючим поколінням, щоб вони цінували той подвиг, який здійснили заради них їхні пращури, захистивши свою землю від фашистів. І наш фестиваль покликаний виконувати це завдання».

Ансамбль «Стожари» виконав пісню «Катюша» Більше двох десятків виконавців і пісенних колективів вийшли на сцену обласного центру культури і мистецтва, щоб взяти участь у фестивалі «Катюша». Звичайно ж, за сформованою вже традицією, фестивальний концерт був відкритий легендарною піснею «Катюша» у виконанні чарівних дівчат з народного вокального ансамблю «Стожари» Золочівського районного будинку культури.

Маленький солдатик Сергія Гнатенко  «Автори цієї пісні - поет Михайло Ісаковський і композитор Матвій Блантер. Пісня про просту російську дівчину Катюшу була написана ще до війни, у 1938 році. Це була пісня про вірність у коханні, про борг бійця-прикордонника, - розповіла методист центру культури та мистецтва Вікторія Захарченко. - По-новому зазвучала «Катюша» в роки Великої Вітчизняної війни. Часто бійці співали її слова на свій лад і присвячували їх своїм коханим. На фронті було чимало реальних героїнь з ім'ям Катюша. Мільйони людей сприймали героїню пісні як реальну дівчину, що любить бійця і чекає відповіді, їй писали листи. Іменем цієї пісні в народі охрестили нову грізну зброю, яка наганяла жах на ворога - гвардійські ракетні міномети БМ-13».

Глядачі підтримували аплодисментами та підспівували любимі пісніА далі звучали як пісні воєнних років, так і композиції про війну. На фестивалі прозвучали пісні «Увела солдат война» у виконанні Володимира Шимко з Сахновщанського району, «Баладу про матір» заспівав Віталій Бондаренко з Красноградського РБК, «Баладу про мальви» - Аліна Гаврилюк з Нововодолазького РБК, «Закаты алые» і попурі на теми пісень Великої Вітчизняної (дует вокально-хореографічного колективу «Каблучок» м. Чугуєва), «Самотня гармонь» (Дмитро Юхно – Кегичівський район), «Ах, яка була весна» (Руслана Тимофій - Лозівський РБК), «Свята Перемога» (Тетяна Пеліпець - Пісочинський будинок культури), «Я хочу, щоб більше не було війни» (Катерина Колій - Шевченківський район).

Найтепліше за всіх глядачі сприйняли зворушливий виступ екіпірованого по-бойовому, маленького солдата Сергія Гнатенко з села Манченки Харківського району, який виконав пісню «Рядовий» та показав клас стройової підготовки.

Фінальним акордом фестивалю стала, звичайно ж, пісня «День Перемоги!», під яку присутнім у залі ветеранам були вручені квіти - на знак подяки за цей день.

alt

altaltaltalt