Харків’яни заспівали під стінами стародавнього монастиря – Курської Корінної пустині | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Харків’яни заспівали під стінами стародавнього монастиря – Курської Корінної пустині


ЯрмарокХарківська делегація взяла активну участь у XII міжрегіональному універсальному оптово-роздрібному ярмарку «Курський Коренський ярмарок – 2012», що проходив 14-17 червня 2012 року у містечку Свобода Золотухінського району Курської області. У культурній програмі ярмарку відзначився харківський ансамбль народної музики «Ярмарок» (керівник Володимир Гейко) центру культури та мистецтва, виступ якого надихнув глядачів, що ті навіть не втрималися, щоб не затанцювати.
altКонцерт відбувався під стінами стародавнього монастиря – Курської Корінної пустині. Там на сцені виступали колективи з різних куточків Росії, Білорусії, України. Кожен регіон намагався представити свій варіант „Буранівських бабусь". Харківські артисти з «Ярмарку» - це, звичайно, не бабусі та дідусі, а ще досить молоді люди, але це вже досвідчені артисти та музиканти. Їхній виступ був справжнім енергетичним зарядом для відвідувачів ярмарку. У їх виконанні пролунали інструментальні п'єси, романси, українські та російські народні пісні. Кожний виступ глядачі відзначали бурхливими оплесками, а під російську народну пісню «Калинка» навіть пішли у перепляс.
altКурський Коренський ярмарок проводиться щорічно, у 9-ту п'ятницю після Великодня. Розпочинається програма цього заходу багатотисячною прощею з іконою Божої Матері „Знамення" Курської Корінної від стін Знаменського собору до місця обретення ікони – Корінної пустині, де й розгортається оптово-роздрібний ярмарок.
Цього року для участі у ньому приїхали більш ніж 1200 підприємців, а також офіційні делегації управлінців з різних регіонів, щоб домовитися про співробітництво у різних сферах діяльності.
Серед заходів культурної програми для гостей ярмарку була екскурсія ярмарковими майданчиками, зокрема, можна відзначити експозицію, присвячену історичним та культурним подіям у Росії за останні 1000 років, „Містечко майстрів" з виробами народних промислів, а також представлення туристичного потенціалу різних регіонів.
Довідка. Курський Корінський ярмарок виник ще у 17-му сторіччі, і згодом був одним з найкрупніших у Росії. Недарма його називали Південними торговими воротами Росії. Але від початку його виникнення було обумовлене саме тим, що на прощу із чудодійною іконою Божої Матері „Знамення" Курської Корінної збиралися десятки тисяч людей, і для забезпечення їхнього побуту і було влаштовано масовий продаж. У наші часи ярмарок було відроджено знов.