У центрі культури і мистецтва відбувся семінар-практикум для керівників самодіяльних театрів | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 4 шт. )

У центрі культури і мистецтва відбувся семінар-практикум для керівників самодіяльних театрів


alt1 жовтня 2012 року на базі Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбувся семінар-практикум для керівників аматорських театральних колективів області. У живому спілкуванні з фахівцями 22 учасники семінару, що приїхали з усіх куточків Харківщини, не лише почерпнули для себе корисну інформацію, але й шукали шляхи вирішення проблем, актуальних для сучасних театрів, зокрема, для аматорських.

Мета цього заходу – підвищення професійного і творчого рівня керівників аматорських театральних колективів, надання методичної допомоги, зокрема у питаннях створення сучасних постанов із використанням мінімуму оздоблювальних та зображувальних засобів.

Олександр АннічевТему «Проблема репертуарного дефіциту. Переваги та вади сучасної драматургії» розкрив старший викладач кафедри театрознавства Харківського державного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського, заввідділом культури та мистецтв газети «Время», театральний критик, драматург Олександр Аннічев. Він також провів майстер-клас «Перетворення літературного твору на п'єсу (Робота з літературним твором за законами драматургії)».

«Проблем у театрів накопичилося багато, насамперед, з драматургією, особливо для дитячих театральних колективів, - констатує Олександр Аннічев. – І це добре, що у межах цього семінару ми можемо наживо обговорити ці проблеми, разом намагатися віднайти шляхи їх вирішення».

учасники семінаруНезважаючи на те, що найголовнішою проблемою є відсутність фінансування, Олександр Аннічев вважає, що професія режисерів самодільних театральних колективів не зникне, бо таланти на нашій землі не виводяться. Щорічно харківські спеціалізовані навчальні заклади випускають 60 акторів, і не всім з них вдається працевлаштуватися на професійній сцені, але без цієї справи вони не можуть існувати.

«Взагалі це дуже весела нація, що готує таку велику кількість акторів і режисерів. Погано те, що колись створені для організації дозвілля широких верств населення, зараз будинки та палаци культури все більше комерціалізуються, і у цих умовах аматорським театральним колективам важко виживати», - підкреслив Олександр Аннічев.
На цьому акцентували увагу і учасники семінару: участь у театральних фестивалях для них майже неможлива, бо їхати та сплачувати внески проблематично, на оновлення реквізиту та репертуарного матеріалу також коштів частіше немає. Та й що там казати, навіть на даний семінар далеко не всі бажаючі змогли приїхати, бо доїхати до Харкова нема за що.

Серед актуальних проблем керівники театрів називали і відсутність джерел, де можна черпати інформацію щодо сучасних театральних течій та жанрів, нових форм театральних постановок, роботу з колективами вони ведуть навмання, ні з ким поспілкуватися, обмінятися досвідом.

Підручник для режисерівТому справжнім подарунком для них стала презентація підручника Віктора Гужви «Уроки режисури». Кожний учасник семінару отримав примірник цієї книжки, яку важко переоцінити, бо давно вже подібного посібника не випускалося. А у ньому можна знайти багато цінного методичного матеріалу не лише для керівників аматорських театрів, а й для будь-якого режисера.

Володимир Гужва«Розділи цієї книги передбачають методичні рекомендації щодо усіх етапів підготовки та проведення вистави, а також навчання акторів та виховної роботи з колективом, - підкреслює автор. – Зараз я завершив працювати над ще одним підручником – з акторської майстерності, і скоро, сподіваюсь, він вийде з друку».

Учасникам семінару було дуже цікаво не лише отримати теорію, а й побачити, як можна практично у максимальному економ-режимі поставити виставу. Таким добрим прикладом став показ уривку з вистави «Плаха» за однойменним романом Ч.Айтматова у виконанні студентів 3-го курсу факультету майстерності актора Харківської державної академії культури (Керівники курсу – народний артист України Анатолій Кубанцев та кандидат мистецтвознавства Людмила Колчанова).

учасники семінаруТему «Сучасний театр у пошуках нових форм і нових героїв» допоміг розкрити художній керівник авторського театру «Котелок», викладач кафедри режисури Харківської державної академії культури Володимир Гориславець. Далі був показ уривку з вистави театру «Котелок» за п'єсою Н.Ворожбит «Демони».

Довідка. У Харківській області налічується 7 аматорських театральних колективів, що мають почесні звання «народних», 2 колективи – звання «зразкових».