У Харкові згадували Івана Сірка та Пилипа Орлика | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

У Харкові згадували Івана Сірка та Пилипа Орлика

DSC 0230До дня українського козацтва 12 жовтня 2012 р. у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся літературно-мистецький вечір, на якому вшанували пам'ять велетнів Запорізького війська отамана Івана Сірка та гетьмана Пилипа Орлика.

DSC 0248Кожному історичному діячеві була присвячена лекція, що супроводжувалася слайд-шоу, відео-кліпами, документальними фільмами. Для створення духу козацького життя часів Івана Сірка та Пилипа Орлика вокально-інструментальний ансамбль «Діва» (худ.кер. Г.Гейко) і ансамбль народної музики «Ярмарок» DSC 0243(худ.кер. В.Гейко) заспівали українських пісень.

«Постать Івана Сірка овіяна легендами, - підкреслила методист центру культури і мистецтва Ганна Столярова. – Отаман, який жив за спартанськими правилами, провів понад півсотні битв, не програв жодної».

DSC 0249З «Історії русів»: «Сірко сей був у своєму роді людиною незвичайною і єдиною. Він з малочисленим військом завжди щасливо воював і був переможцем, не зводячи однак ні з ким неправедної війни. Баталії у нього вважалися за іграшку, і жодної з них він не програв. Татари кримські… були у Сірка полохливими оленями та зайцями».

На відміну від Івана Сірка, Пилип Орлик був мирною людиною, яка надавала перевагу слову, як найкращій зброї.

DSC 0257«Великі у своїй славі воїни, відомі своєю відвагою у бою. Але більш славно, аніж убивати людей залізом, це вбити війну словом і добиватися усього на землі миром, а не війною, - так записав у своєму щоденнику обраний після померлого Івана Мазепи гетьман України Пилип Орлик» - з цієї цитати почався документальний фільм про життя та діяльність Пилипа Орлика.

DSC 0245Ім’я Пилипа Орлика нерозривно пов’язане з постаттю гетьмана Івана Мазепи. Він був писарем при гетьмані, а після його смерті і сам був обраний гетьманом.  

DSC 0239Історик українського козацтва Крупницький дає таку характеристику: «Орлик був людиною висококультурною, європейцем у повному розумінні цього слова. Він належав до людей барокової доби, просякнутою глибокою релігійністю. Життя примушувало його до компромісів, але душа залишалась чесною і щирою, здатної до найбільших самообмежень та самопосвят».

Вечір пам'яті видатних представників українського козацтва влаштовувався з метою популяризації їх діяльності, зокрема, серед молоді.

Серед глядачів на заході були учасники клубу краєзнавців, учасники клубу любителів мистецтва при Харківському художньому музеї та старшокласники ЗОШ №10.