КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Як розвивати голосові та артистичні дані, але не переборщити: про це йшлося на семінарі з вокалу


семінар з вокалу8 лютого 2013 року на базі Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбувся семінар-практикум з естрадного вокалу для керівників вокальних студій и колективів закладів культури Харківської області.

Олена Апаріна, семінар з вокалуУ семінарі провідні фахівці з вокалу прочитали лекції, а також провели майстер-класи з ансамблевого та вокального співу.

Майстер-клас на тему „Розвиток вокальних даних: можливості використання голосу" провела керівник вокал-шоу-бенду „Сузір'я" Олена Апаріна, звичайно, за допомогою учасників колективу. Юнаки та дівчата демонстрували свої вокальні дані, розповідали про той прогрес, що вони пройшли у вокалі під керівництвом Олени Апаріної, а їхня наставниця розповідала про принципи роботи з учнями та підбору репертуару в залежності від голосових даних. До речі, серед вихованців Олени Апаріної дуже багато талановитих виконавців, зокрема, Пауліна Дмитренко, яка підкорила серця багатьох росіян під час участі у телешоу "Фактор-А". Під час майстер-класу у виконанні учасників групи «Сузір'я» прозвучали пісні з репертуару Клавдії Шульженко, Леоніда Утьосова, Мусліма Магомаєва, Лариси Доліної, Алли Пугачової, Майкла Джексона та багатьох інших відомих виконавців.

Наталія Дрожжина, семінар з вокалуНе менш цікавим і корисним був і майстер-клас, який провела яскравий представник нової генерації української школи естрадно-вокального мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музичного мистецтва естради та джазу ХНУМ ім. І. Котляревського Наталія Дрожжина. Вона не лише розповіла про те, як відбувається співацький процес, не лише провела порівняльний аналіз академічної, народної та естрадної технік співу, але й продемонструвала ці відмінності за допомогою власного голосу.

Це було дуже повчально, бо Наталія ще з 1990-х років у складі професійних музичних колективів гастролювала багатьма країнами Європи, а по закінченні інституту мистецтв плідно співпрацювала з франко-швейцарською артистичною агенцією як солістка Паризького та Лозаннського мюзик-холів. З 2002 року вона викладає естрадно-джазовий спів на кафедрі «Музичне мистецтво естради і джазу» ХНУМ ім. І. Котляревського.

На семінарі було репрезентовано і її книгу «Теоретико-методичні засади естрадно-джазового співу», першого на України навчально-методичного посібника, рекомендованого Міністерством освіти і науки України. Цей посібник розраховано на студентів, викладачів, а також на широке коло дослідників за спеціальністю «Музичне мистецтво естради».

Тамаз Єрьомін-Гоголадзе, семінар з вокалуУ жваву дискусію перетворилася лекція режисера центру культури і мистецтва Тамаза Єрьоміна-Гоголадзе на тему: «Підготовка виконавців до фестивалів і конкурсів: вибір репертуару, сценічний образ, сценічна майстерність». Сам працюючи у складі журі багатьої конкурсів та фестивалів, Тамаз Георгійович дійшов висновку, що артистична складова виступу виконавців співу відіграє ледве не головну роль, тому їй потрібно приділяти багато уваги.

Але у цій справі важливо не переборщити: звертаючись до керівників молодіжних, а тим більше дитячих вокальних студій та колективів, він звернув їхню увагу на виховну роботу, зокрема, щоб не створювати з юних самодіяльних виконавців «зіркових» артистів, бо це не лише заважатиме їм розвиватися, але й може зіпсувати все подальше життя.

 

Семінар з вокалуСемінар з вокалуСемінар з вокалу, шоу-бенд Семінар з вокалу, шоу-бенд Семінар з вокалу, Семінар з вокалуСемінар з вокалуСемінар з вокалу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  . .1

Відключити сніг