Народну хореографію пора рятувати: в Харкові відбувся семінар для керівників танцювальних колективів | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Народну хореографію пора рятувати: в Харкові відбувся семінар для керівників танцювальних колективів

семінар з хореографіїЦентр культури і мистецтва провів семінар з хореографії для керівників колективів Харківської області, який відбувся 15 лютого 2013 року на базі ОКЗ «Харківське училище культури». Фахівці б'ють на сполох: якщо ще з десяток років тому говорили про засилля народників-танцюристів, то тепер цей напрямок не в моді.

Любов Мякіннікова (справа), семінар з хореографіїТему семінару «Шляхи оптимізації навчально-творчого процесу в хореографічному колективі» обрали не випадково: заразі вкрай актуальною є необхідність збагачення мови хореографії елементами народного танцю.

семінар з хореографії«Зараз існує величезна проблема дитячої хореографії саме народного напрямку. Досвід участі в хореографічних фестивалях показав, що з кожним роком стає все менше колективів народного танцю, - зазначила заступник директора центру культури і мистецтва Любов Мякіннікова. - Якщо раніше можна було вибирати, проводити конкурс заявок на участь, то зараз беруть практично всіх. Це позначається на рівні фестивалів. Проблема збереження народного танцю стоїть дуже гостро».

семінар з хореографіїУ практичній частині семінару виступи студентів першого та третього курсів Харківського училища культури під живий акомпанемент гармоні продемонстрували, що в цьому навчальному закладі народним танцям приділяють велику увагу. Хлопці та дівчата майстерно виконували специфічні притупування, плескання, присідання, характерні для гуцульських танців мотання головою, основні рухи гопака, - базові елементи російських і українських народних танців.

семінар з хореографії«Сьогодні ми працюємо за трьома напрямками, - розповіла викладач-методист училища культури Олена Ковалевська. - Перший показ присвячений базовим елементам народно-сценічного танцю на прикладі російського народного танцю. Друга частина - основні елементи українського народного танцю. Упор тут робиться на західно-український гуцульський танок. У третій частині - хореографічні етюди, які наші студенти готували самостійно».

семінар з хореографіїТанцювальні постановки, підготовлені студентами, давали уявлення про багатство і різноманітність народної хореографії. Зокрема, були представлені етюди башкирського народного танцю та весільних танців кримських татар.

семінар з хореографіїРежисер-постановник центру культури і мистецтва Тамаз Єрьомін-Гоголадзе розповів про основні помилки керівників хореографічних колективів, зокрема, при підготовці до фестивальних виступів. Узагальнивши особистий досвід участі в фестивальних журі, він виділив декілька основних помилок, що негативно впливають на оцінку виступів. Наприклад, примітивні композиційні побудови танців (квадрат, прямокутник), відсутність сюжету (зав'язка-кульмінація-розв'язка), динаміки та образності в танці, а також надмірне використання реквізиту на шкоду хореографічним рішенням. семінар з хореографіїРізко негативно Тамаз Георгійович відгукнувся і про вікові огріхи, коли складні постановки виконуються дітьми молодшого шкільного віку, а танцюристи більш старшого віку заучують прості хореографічні постановки.

«Семінари харківського центру культури і мистецтва стали традиційними, - зазначив директор ОКЗ «Харківське училище культури» Володимир Левченко, - Але подібний захід для керівників хореографічних колективів з області на нашій базі ми проводимо вперше. Сподіваюся, що вони стануть щорічними».

 

Більше про семінар дивіться у відео-додатку:

Ч.1

Ч.2

Сховати сніг