Ще 4 райони Харківщини долучилися до змагань у конкурсі талантів «Слобожанські передзвони» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Ще 4 райони Харківщини долучилися до змагань у конкурсі талантів «Слобожанські передзвони»

Слобожанські Передзвони25-26 жовтня члени журі обласного етапу огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва «Слобожанські передзвони» відвідали місто Чугуїв, Чугуєвський, Сахновщинський, Кегичівський та Шевченківський райони, які показали кращі аматорські колективи, окремих виконавців та виставки майстрів народного мистецтва.

«В Сахновщинському районі добре представили сільські колективи, - розповідає член журі конкурсу, заслужена артистка України Галина Лук'янець. – На концерті було показано 12 закладів культури, і з них 10 сільських. Здебільшого вони підготували вокальні номери, звучали народні пісні у традиційному виконанні або в обробці під живий інструментальний супровід. Концерт був яскравим та добре організованим».

Члени журі особливо відзначили чтицю Валентину Осипу, яка гарно подала поезію Шевченка, та виступ Юлії Довгаль, студентки Харківської консерваторії, що має гарне драматичне сопрано. Журі приємно вразив виступ зведеного хору Сахновщинського районного будинку культури.

Основу кегичівського концерту складали виступи учнів дитячих музичних шкіл, яких в районі дві.

«Ці творчі осередки продемонстрували високий рівень навчання дітей, високу культуру району. Був добре представлений інструментальний, хореографічний жанри, вокальні сили. Дуже ефектними практично у всіх учасників концерту виглядали сценічні костюми. Журі відзначило професійний виступ фольклорного колективу «Кегичівські піснярки», визнавши їх справжніми берегинями слобожанського фольклору, - розповідає Галина Лук'янець. – Сильне враження на членів журі справив виступ чоловічого колективу «Соколи», учасники якого увісьмох співали без музичного супроводу (a capella) доволі складний твір».

Шевченківський район традиційно славиться своїми аматорськими театрами та багато років входить до складу трьох базових районів, де проводився обласний театральний фестиваль-конкурс «На крилах Мельпомени».

«Але ж не дивлячись на дуже гармонійний концерт, театральний жанр був представлений не зовсім вдало, - каже учасниця журі. – Коли показували сценку з шевченківського «Назара Стодолі», я відзначила, що наша провінційність викликає еклектичні помилки: ну, хіба можна ілюструвати сцену з твору Тараса Шевченка естрадною піснею під «фанеру»? Шевченківці зробили акцент концерту на хорові виступи. В районі вже багато років працює професійний хормейстер і композитор Юрій Бєсєда, який є куратором зведеного хору Шевченківського районного будинку культури, ансамблю «Зоряни» та новоствореного колективу «Новий день». Усі вони продемонстрували професійний рівень виконання. Фінальна пісня концерту «Слобожанські передзвони» була спеціально написана Юрієм Бєсєдою до цього звіту. Водночас члени журі відзначили, що на звітному концерті не вистачало колективів дитячої музичної школи».

Звіт міста Чугуєва відбувався у приміщені загальноосвітньої школи.

«Тут була проблема маленького залу та відсутня можливість нормально представити, наприклад, хореографічний жанр, - відзначає Галина Лук'янець. – Також організатори припустилися помилки, коли використовували виступи одних й тих самих виконавців, щоб розширити програму. Але була дуже яскраво представлена латиноамериканська хореографія, що претендує на відзначення не тільки на українському, а й на світовому рівні. Виступ дуету «Тор-денс» Рената та Інни Коробки, учасників телешоу «Танцюють всі», продемонстрував високий професійний рівень. Також журі сподобався виступ юної вокалістки Дар'ї Гірюшти з піснею «Бариня». Виділявся і виступ вокально-хореографічного ансамблю «Сузір'я», де всі учасниці і співали, і гарно рухалися».

Чугуївський район має так багато творчих сил, що концерт не вклався в межі півторагодинної програми.

«Концерт ділився на 5 блоків. Практично кожен номер мав високий виконавський рівень, - каже учасниця журі. – Виступ вокально-хореографічного ансамблю «Бояничі» був настільки гарним, що у журі навіть засумнівалися, чи дійсно вони співають наживо. На звітному концерті Чугуївського району відбувся дебютний виступ нового вокально-хореографічного колективу «Візерунок» під керівництвом Юрія Бєсєди. Його учасники – маленькі дітки шести-восьми рочків, які співають в народній манері двоголоссям на дуже пристойному професійному рівні. Журі відзначило виступ Володимира Грязнова з грою на губній гармошці і тамбурині. А коли на сцену вийшов колектив індійського танцю, їхні рухи, музика, сценічні костюми були настільки гарними, що члени журі висловили бажання обов'язково включити цей танок до першого гала-концерту, що відбудеться в грудні 2013 року у Харкові».

Довідка. На Харківщині з 5 жовтня по 23 листопада проходить обласний етап огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва «Слобожанські передзвони». Захід проводиться в рамках підготовки до Всеукраїнського творчого звіту майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва України до святкування 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

Сховати метелика