На підтвердження звання «народного» дергачівський театр ім. Деркача показав виставу «Снегурушка» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

На підтвердження звання «народного» дергачівський театр ім. Деркача показав виставу «Снегурушка»

 DSC837110 січня 2014 року в приміщенні Дергачівського районного будинку культури відбувся творчій звіт на підтвердження звання «народний аматорський колектив» Дергачівського театру ім. Леоніда Деркача. Комісії і глядачам була представлена вистава «Снегурушка» за п'єсою М. Бартєнєва.

Режисер-постановник вистави – керівник театру Наталія Анатоліївна Бакуменко. Вона є художнім керівником Дергачівського РБК і автором багатьох сценаріїв, організатором та режисером міських та районних свят району. Наталія Бакуменко багато років була провідною актрисою і помічником заслуженого працівника культури України Леоніда Деркача.

У виставі брали участь 9 акторів театру, які відтворили різні за характером яскраві образи казкових героїв і вражали своєю несподіваністю та фантазією. Актори на сцені та учасники колективу за лаштунками (усього в колективі 17 чоловік) працювали як єдиний організм, що свідчить про постійну наполегливу плідну працю колективу.

Вдало у виставі задіяні хореографічні колективи РБК: «Барвінок», «Капітошки», «Веселка», «Слов'янське коло», які окрім представлених танцювальних номерів, були і учасниками масових сцен.

 DSC8694Яскраво доповнювали казкове дійство декорації, що впродовж всієї вистави змінювались, даючи можливість глядачу зануритись в ілюзію мандрів. Над ними працювали художники-декоратори Г. Гурьєва і Г. Кузьменко. DSC8857

У виставі звучали вокальні фонограми, професійно зроблені звукорежисером РБК Д. Островерхом. Це були різні за тематикою музичні твори, що виконувались акторами театру. Це надавало виставі елементів мюзиклу та відчуття свята.

Зал тепло сприймав дійство на сцені, діти співчували героям і відгукувались на будь-які заклики акторів. Усі образи були виконані досконало, кожен персонаж мав свій характер і неповторну рису.

Голова Дергачівської районної ради М.І. Бушев привітав акторів театру з ювілейною датою (у 2014 році театру Л. Деркача виповнюється 90 років).

 DSC8981Голова райдержадміністрації Андрій Руденко подякував акторам і батькам талановитих дітей за багатогранну творчість і працю в аматорському мистецтві. Члени комісії привітали колектив із Новим роком і висловили подяку за гарний виступ.

Серед побажань, що були зроблені членами атестаційної комісії, стосувались подальшого вибору репертуару та запропонованої з боку О. В. Савенка методичної допомоги.
 DSC8794
Враховуючи усі досягнення самодіяльного театру, а також творчий звіт, підготовлений на належному організаційному і творчому рівні, що відповідає вимогам положення про «народний» («зразковий») колектив, атестаційна комісія дійшла висновку рекомендувати колегії Департаменту культури і туризму облдержадміністрації підтвердити звання «народний аматорський колектив» театру ім. Леоніда Деркача Дергачівського районного Будинку культури.

 DSC8720Склад обласної атестаційної комісії:
Н.А. Плотнік – начальник відділу культури, мистецтв та навчальних закладів Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, голова обласної атестаційної комісії;
О.В. Савенко – заслужений діяч мистецтв України, головний режисер ООМЦКМ;
Т.О. Босонець – голова циклової комісії видовищно-театралізованих заходів Харківського училища культури;
М.О. Забеліна – завідувач відділу організаційно-методичної роботи ООМЦКМ.

Довідка. Створений у 1925 році театр починав свою діяльність з класичного репертуару. 1977 року отримав звання «народний». Колектив театру є дипломантом і лауреатом Всеукраїнських, районних і обласних конкурсів, частий гість на сценічних майданчиках Харкова. У репертуарі колективу багато різних за жанрами творів. Артисти аматорського театру забезпечені всім необхідним. На сьогодні це один з найкращих аматорських колективів в області.

IMG 1113IMG 1201IMG 1223