Незвичайний творчий звіт дитячого ансамблю «Візерунок» пройшов у саду Шевченка | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 4 шт. )

Незвичайний творчий звіт дитячого ансамблю «Візерунок» пройшов у саду Шевченка

park-shevshenkoТворчий звіт дитячого козачого вокально-хореографічного ансамблю «Візерунок» Чугуївського районного будинку культури на присвоєння почесного звання «зразковий аматорський колектив» відбувся 24 серпня 2014 року на сцені у саду ім. Т.Г.Шевченка. Такий звіт проводився вперше не у своєму місті і не у своєму приміщенні та, більш того, на відкритій сцені парку, можна сказати, в екстремальних умовах. І діти успішно впорались із виконанням своєї концертної програми, присвяченої Дню незалежності України.

Керівник колективу – заслужений працівник культури України, композитор Юрій Володимирович Бєсєда. У ансамблі займаються 24 хлопчиків і дівчаток, а в представленій програмі творчого звіту брали участь 14 дітей. Більшість пісень, з тих, що вони виконали, написані керівником колективу Юрієм Бєсєдою, а також українські народні пісні у його обробці.

Розпочали концерт тематичними піснями «Привітальна» та «Моя Україно». Основа репертуару цього колективу складається з дитячих пісень: «Я – маленька українка», «Вишиванка», «До бабусі в гості», «Півнику, куди йдеш?», «Чоботарить чоботар», «Бабуся», «Бабушка, бабулечка», «Дударик», «Чобітки», «По дорозі жук» та інші. Під час творчого звіту також були виконані і складні для дитячого виконання дорослі українські пісні: «Мамина вишня» (музика Анатолія Пашкевича, слова Дмитра Луценка), «Сухий дубе», «Ой, на горі калина», «Мамині очі», «Колискова», «Коломийки» та російська «Субатєя». Окрім ансамблевого співу були представлені і солісти: Світлана Топчій (пісня «Моя Україна»), Аліса Лаптєва (пісня «Оленка маленька»), Дарина Потапова (пісня «Дорогая мама, серце обогрей»), Олег Бєсєда (пісня «Вишиванка»), Поліна Мережко (пісня «Я – маленька україночка»), Анастасія Бочарова (пісня «Мама, сонечко моє»), Софія Гориславець (пісня «Мамині очі»), а також дует у складі Поліни Мережко і Софії Гориславець (пісня «Мамина вишня»). У концерті ведуча програми Юлія Сиромятникова читала віршовані рядки про Україну, а також виконала вірш Тараса Шевченка «Мені тринадцятий минало..».

Не зважаючи на те, що колектив створено тільки у 2011 році, він – лауреат обласних та регіональних конкурсів, етнофестивалю «Печенізьке поле», фестивалю дитячої естрадної пісні «Дюймовочка - 2011» та «Дюймовочка - 2013». У 2013 році колектив став лауреатом конкурсу фольклорно-етнографічних програм, гурткового співу та солоспіву ХІІІ відкритого фестивалю традиційної культури «Кроковеє коло», а його солістка Поліна Мережко посіла перше місце. Діти ансамблю «Візерунок» виступали на обласному семінарі для керівників позашкільних навчальних закладів «Планета дитинства - 2013», на обласному огляді-конкурсі творчих колективів «Слобожанські передзвони». 2014 рік також був насичений концертними виступами у районних і обласних заходах.

В основному складі колективу є і підготовча група, що налічує 15 дівчаток і 10 хлопчиків від 6 до 8 років, які відвідують дитячі садки та навчаються у початкових класах загальноосвітніх шкіл м. Чугуєва.

Після концерту члени комісії подякували дітям та їх батькам за успішний виступ і висловили найкращі побажання. Окремо керівнику були дані поради щодо пожвавлення темпу деяких «протяжних» пісень, що складно і важко для дитячого виконання.

Таким чином, підсумовуючи все вищевикладене, а саме, наявність постійно діючого складу талановитих дітей, відповідний дитячий репертуар, участь колективу в обласних та районних заходах і фестивалях, успішно проведений творчий звіт, що відповідає вимогам Положення про «народний (зразковий) аматорський колектив», атестаційна комісія визнала, що дитячий козачій вокально-хореографічний ансамбль «Візерунок» Чугуївського районного будинку культури може бути представлений колегії Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації на присвоєння почесного звання «зразковий аматорський колектив».

Звіт приймала обласна атестаційна комісія у складі:

Плотнік Наталія Анатоліївна – начальник відділу культури, мистецтв та навчальних закладів Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, голова комісії;

Мякіннікова Любов Миколаївна – заступник директора з культурно-дозвіллєвої та творчої роботи Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, заступник голови атестаційної комісії;

Стецюк Валентина Олексіївна – головний спеціаліст відділу культури, мистецтв та навчальних закладів Департаменту культури і туризму обласної державної адміністрації;

Савенко Олександр Вікторович – заслужений діяч мистецтв України, головний режисер Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва;

Чайка Ельвіра Миколаївна – завідувач відділу культурно-масової роботи Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, секретар комісії.