КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ з методичної роботи

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Своє бачення сучасного життя в Україні представили харківські поети, співаки та музиканти

e-mail Друк

Засновник мистецького об'єднання «Шалений кактус» Євген Журрер вразив відвертістю ососбистих переживань У Харкові продовжують святкувати ювілей Незалежності України: вчора, 25 серпня у виставковому залі обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва відбувся музично-поетичний вечір "Україні - 20! Незалежна і талановита!". Серед тих, хто представив свою творчість, були як відомі поети, композитори та музиканти, так і талановита молодь.

Лариса Доннік виконала свої твориВечір відкрила відомий український композитор Лариса Доннік. Вона за роялем виконала власні твори з циклу «Слобожанські замальовки»: «Молитовна», «На межі двох діб, язицьницької та християнської» і «Всякому городу нрав і права». Потім ведуча вечора методист обласного центру культури та мистецтва Вікторія Захарченко передала слово харківському поету Віктору Бойко.

«... Помирати не страшно»

Маститому поетові Віктору Бойко не страшно за майбутнє харківської поезіїВажко уявити харківський літературний пейзаж останніх десятиліть без цього поета, небайдужого, що гостро підмічає всі прояви навколишнього життя. Він аналізує дійсність, жалкує про негативні зміни в суспільстві і в сучасних людях, але все ж таки виходить на позитив:

«А все, що Бог дає – на кращє,
бо називається – життя ... »

Тетяна Кальченко прочитала свій соціально гострий віршОднак Віктор Бойко вирізняється не тільки яскравим поетичним талантом, але і педагогічним: для багатьох харківських авторів він став хрещеним батьком у літературі. Він має рідкісний дар знаходити оригінальні поетичні індивідуальності і, не пригнічуючи авторитетом, допомагати новим поетам на їх власних дорогах.

«Наша молодь - дуже талановита. Всі молоді поети, які виступали на сьогоднішньому вечорі, навіть наймолодші, не просто подають надію, вони вже сьогодні цілком відбулися як поети, і я їх сміливо називаю колегами, - Ірина Коломіець прочитала свій вірш про вічне протиріччя статей - стосунки жінки та чоловікакаже Віктор Бойко. - Знаєте, от у роки нашої юності, та ще 20 років тому, була подвійна векторна система, з одного боку поетам потрібно писати про те, що вони думали, що бачили, а з іншого - треба було писати, щоб друкуватися. Ті, хто вибирав перше, не мали можливості друкуватися, а то й зовсім потрапляли за грати, а ті, хто писав заради кар'єри, поступово втрачали талант і ставали графоманами. Зараз поети можуть вільно висловлювати свої думки, та й з випуском збірок проблем немає - були б спонсори. Тому нинішні молоді більш самостійні. Вони знають різні мови, можуть вільно перекладати, я теж займаюся перекладами, але я займаюся цим все життя, а вони на 2-3-му курсі вже практично на такому ж рівні перекладають поезію з іноземних мов. Вони більш підготовлені технічно, більш освічені. Так що ... вмирати не страшно ».

Поезія молодих патріотична, романтична, реалістична

Ярослав Скидан продекламумав свої вірші на гостру соціальну тематику Харківські молоді поети, на думку Віктора Бойка, мабуть, краще за всіх в Україні володіють українською літературною мовою.

«Ті ж львів'яни з дитинства говорять українською, але говорять вони на суржику. Кияни володіють українською, але вони вважають, що знають мову і не зосереджені на цьому, а от харківські літератори знають, що їм над українською треба добре попрацювати, тому вони дуже скрупульозно вивчають літературну українську, до найменших нюансів, ось і виходить, що вони знають її краще за інших в Україні, - каже Віктор Бойко. - Це визнають і самі поети центральних і західних регіонів. Цілком можна говорити про харківську поетичну школу. Вона традиційна (бере своє коріння ще з 19-го століття), вона патріотична, вона реалістична і романтична ».

Анастасія Перевозник осмислює оточуючу дійсність та шукає сенсу життяІ дійсно, у віршах молодих поетів, які виступили на цьому вечорі, можна було почути як біль з приводу злиднів, роз'єднаності людей, політичних чвар, так і роздуми про вічні цінності - патріотизм, пошуку сенсу життя, прагнення до Бога.

На вечорі прозвучали вірші автора збірки прози "Банджіджампінг" Ірини Коломієць, Тетяни Кальченко (автор поетичної книги "НЗ"), засновника мистецького об'єднання "Скажений кактус" Євгенія Журрера, а також Анастасії Перевозник, Ярослава Скидана і наймолодшого - Владислава Петренка.

«Весела банда» виправдала свою назву

Кость Черемський виконав кобзарську пісню «Ой під лісом, та під лебедином»Виступи поетів змінювали музичні номери, які лише посилювали враження: в Харкові дуже багато талановитої молоді. Цехмайстер харківського кобзарського цеху Костянтин Черемський виконав пісню «Ой під лісом, та під лебедином» під власний акомпанемент на кобзі.

Володимир Лавриненко професійно виконав завзяту «Гандзю»Народний колорит включили в свої виступи молоді музиканти і виконавці. Юний артист учень музичної школи ім. Сокальського Володимир Лавриненко професійно виконав завзяту «Гандзю». Скрипаль Микита Рева під акомпанемент роялю змусив глядачів перенестися до барвистої Молдови, виконавши етюд в молдавському стилі. Народний самодіяльний дует бандуристок "Конвалія" під керівництвом Наталії Роман виконав українську пісню.

Олександр Дерновий показав різну манеру гри на дримбі Олександр Дерновий показав різну манеру гри на дримбі (російською - варган). Залежно від твору, він діставав різні інструменти: «Полонину» він виконав на одному, «Півторак» - на іншому, а австрійську «Мазурку» - на третьому.

Скрипаль Микита Рева під акомпанемент роялю змусив глядачів перенестися до барвистої Молдови«Є якутська дримба, киргизька, норвезька та гуцульська. У мене до десятка різних дримб, одну з них я зробив сам, - розповів Олександр. - Ще років 50 тому на такому інструменті грали майже в кожному дворі в Карпатах, а сьогодні вже мало хто знає, що це за інструмент. До речі, традиційно на ньому грали в основному жінки».

Дует бандуристок «Конвалія» виконали украинську піснюДримбу використовували у своєму виступі й учасники ансамблю народних інструментів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського «Весела банда». Їх назва цілком виправдалася, вони просто-таки підняли настрій. Задерикувато в їхньому виконанні звучала навіть знаменита лірична народна пісня в обробці В. Підгорного «Ой, чий то кінь стоїть». А вже «Гуцульський диптих» композитора А. Полійчука і народна пісня «Ой за гаєм, гаєм» (обробка В. Власова) просто змусили зал пританцьовувати.

Виступи харківських талантів змусили глядачів і замислитися над філософськимим питаннями, і просто повеселитися Михайло Куба грав на цимбалах, Юрій Дьяченко - на баяні, Олександр Іваницький - на величезній балалайці-контрабасі, Антон Барсуков – на ударних (бубоні, дзвіночку та дримбі). Кожен з музикантів продемонстрував майстерне володіння інструментом, але всі разом вони були немов єдиним цілим - дійсно, веселим і бешкетним. А коли вийшла їхня солістка Дарія Іваницька і заспівала народну пісню «Зелен клен», то глядачі стали вигукувати Учасники «Веселої банди» самі отримували задоволення на сцені від свого драйву«браво» і просити виступити на «біс».

Вечір проходив у рамках виставки робіт майстрів народної творчості "Україно моя, неозора!", i всі, хто прийшов, змогли ознайомитися з роботами вишивальниць, що перебувають у виставковому залі.

 

Нагадаємо, що виставка вишивки працює до 17 вересня.

Автор: Наталія ВАСИЛЬЄВА

e-max.it: your social media marketing partner