КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Обласний фестиваль сценічних форм аматорів народного мистецтва «З Новим Роком навколо світу»

ng 2 web copy copy copy

10 січня 2017 року в приміщенні КЗ «ООМЦКМ» відбулася Церемонія нагородження учасників Обласного фестивалю сценічних форм аматорів народного мистецтва Харківської області «З Новим Роком навколо світу», присвяченого новорічним святам.

Фестиваль був створений для підвищення художнього рівня майстерності митців художньої самодіяльності, розкриття творчого потенціалу аматорських колективів та виконавців закладів культури Харківської області через демонстрацію арт-робіт сценічного формату новорічної тематики. Кожний учасник отримав певне завдання, присвячене художньо-мистецькій презентації традицій новорічних свят у різних країнах світу. Учасники повинні були розкрити та донести до глядача своєрідність святкування Нового року саме тієї країни, яка випала їм під час жеребкування.

Чимало дітей та дорослих завітали у затишну домівку Обласного центру культури і мистецтва, аби насолодитися найкрасивішими етнічними мотивами зі світової новорічної культури. Особливими гостями фестивалю були вихованці зразкового естрадного колективу «Шоу-театр Xcluzity» під керівництвом Карпенко О. О. Ведучі, оголошуючи учасників і в очікуванні приїзду самого Шефа – молодого Нового року, розповідали цікаві історії, відповідно до тематики, настрою та характеру кожної наступної роботи.

Програма церемонії нагородження включила показ фестивальних телепроектів та телевистав, які були представлені творчими колективами чотирьох районів і трьох міст Харківщини. З поставленими завданнями успішно впоралися всі учасники, при цьому використовуючи різні сценічні підходи та засоби художньої виразності (екранне втілення традиційних танців і пісень, відеослайди, усна розповідь ведучого або ігрових персонажів про місцеві звичаї тощо).

У форматі телевізійних вистав (статичної зйомки театрального дійства на сцені), використовуючи спеціально написаний сценарій і виготовлені відповідні реквізити та костюми, демонструвалися культура святкування Нового року в Італії, Кубі, Японії, Індії у виконанні майстрів аматорського мистецтва з міст Лозова та Первомайський, Дергачівського та Краснокутського районів. До формату телепроекту, присвяченого особливостям новорічних свят в країнах Фінляндії, Англії та Китаю,  звернулися колективи художньої самодіяльності Великобурлуцького і Первомайського районів. На думку глядачів і незалежних експертів з кіномистецтва найцікавішу подачу матеріалу, найбільш повну та розгорнуту тему зустрічі Нового року в святкових традицій Фінляндії представили митці з міста Ізюм, яким вдалося наблизитися до повноцінної телевізійної програми, тим самим охопивши новий сегмент аматорської народної творчості на Харківщині.

Насичену програму фестивальних номерів періодично продовжували ігри з залом, які не дозволили нікому нудьгувати й заохочували бути пильними протягом всієї програми. На завершення директор КЗ «ООМЦКМ» Омельченко  Л.Г. привітала присутніх зі святами, побажала усім миру та благословіння, висловила слова вдячності організаторам, учасникам і гостям за можливість проведення фестивалю. Надзвичайна казкова атмосфера зимової зустрічі, щирість та відкритість його учасників надовго залишаться в серцях усіх присутніх.

Положення фестивалю