foto


foto 61002, Україна, м. Харків, вул. Пушкінська 62 foto +380 (57) 700-26-62  foto info@cultura.kh.ua foto www.cultura.kh.ua


Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Картини Ірини Куликової змушують згадати дитячі почуття сприйняття життя

П'ятниця, 27 липня 2012 р. Коментарів: 0
Друк

Згадати дитячі почуттяНедарма виставка молодої художниці Ірини Куликової, яка відкрилася 26 липня 2012 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини», називається «Посмішки життя». Дивлячись на її картини, що тяжіють до наївного мистецтва, мимоволі згадуєш свої дитячі почуття сприйняття життя, в яких превалювало внутрішнє відчуття радості.

Ірина Куликова«Ірина Куликова – лікар «швидкої допомоги», який, здавалося б, щодня стикається з горем людей, з їх негативними емоціями, і тим більше дивно, що в своїй творчості як художниця вона може передати стільки позитиву», - підкреслює завідувачка галереєю Віра Лагутіна .
Тяга до малювання у Ірини Куликової була з дитинства, навіть навчалася в художній школі. Але потім вирішила вступати до медичного, щоб допомагати людям. Проте полотно, фарби, пензлі так і не пішли з її життя. І навіть зараз, коли вона виховує двох дочок, 4-х і 1,5 років, в коротких проміжках між домашніми клопотами вона викроює час на живопис.
У художниці чимало приводів для посмішок«Такі проміжки часу, коли я можу займатися творчістю, дуже короткі, тому мені ніколи чекати натхнення, як тільки діти заснули, у мене вже розкладені фарби і картина, яка в даний момент в розробці, і я бігом починаю малювати», - сміється Ірина.
До речі, сама вона більше посміхається, ніж сумує, каже, все залежить від внутрішнього настрою: якщо акцентувати свою увагу на позитивних моментах, а не на негативі, то буде більше приводів для посмішок. Але без почуття гумору тут явно не обійтися. Він так і проглядає з усіх її полотен. Навіть, здавалося б, на картинах з серйозним філософським підтекстом. Приміром, ось зображені жіночі нічні марення: прекрасна дама перетворюється на метелика і починає кружляти в чудовому танці. Або картина «Ковдра щастя». Весь простір полотна займає килим у вигляді різнобарвної клаптикової ковдри, з-під якої стирчать головні герої твору.

Ковдра щастя«Під цією ковдрою криються різні країни і міста, різні люди, хтось, от як бабуся, наприклад, плете цю ковдру, вносить свою лепту, а дитина вкривається цією ковдрою, дитину обіймає дитяче щастя, - пояснює свою задумку автор. - Тут і старий як образ зрілості, мудрості, і молоді закохані. А ось людина, яка намагається на себе натягнути цю ковдру в егоїстичних якихось мотивах, ну, і різні персонажі, хто як проявляє себе в цьому житті. І ковдру це виконано ніби у вигляді грамплатівки, як символ літопису історії людства, також і символ музики, що асоціюється з хорошим настроєм, щастям».

Діти у захватіМистецтво Ірини Куликової тяжіє до примітивізму. Але навіть у малюнках, що нагадують дитячі, їй вдається передати глибокі емоції, які не залишають байдужим ні дорослих, ні малюків.

«На цю виставку сміливо можна приходити з дітьми, і вони тут не занудьгують, будуть довго розглядати ці картини, адже вони написані в якійсь мірі на їх мові: з дитячою чистотою і наївністю, але в них дуже сильний і виховний момент, - вважає заввідділом наукової пропаганди Харківського художнього музею Ірина Сидельова. - Особливо добре це проглядається в її циклі з собачками, яких тут набрався цілий виставковий зал. Ось вони грають у хованки, а ось один сидить і сумує під деревом, і відразу хочеться запитати його, а чому він сумує? А ось читає книжку, та з таким інтересом, що навіть хочеться заглянути, подивитись, що це за книга. Це картини про добро. Вони дуже позитивні. Це те, що потрібно і дітям, і дорослим, художниця тонко відчуває психологію. У неї є почуття кольору, є почуття композиції. А найголовніше, що вона вміє створити художній образ. От якщо образ є - це вже витвір мистецтва. Іноді можна скопіювати реалістичну картинку, а в ній немає ні душі, ні образу. А тут символізм, але дуже сильні почуття виникають у відповідь. Вона вміє передати емоцію. Емоційність в першу чергу і підкуповує».

altКартини Ірини Куликової, дійсно, передають ту захоплену радість кожної миті існування, яка можлива тільки в дитинстві. Але радість без розуміння порожня, тому, залишаючи форму, художниця наповнює свої роботи глибоким символізмом. Адже не завжди очевидно, що доля нам посміхається, іноді потрібна велика мудрість, щоб розгледіти в повсякденному житті її тонку і непомітну усмішку. Твори Ірини Куликової відкривають цей радісний виворіт світу, прихований під повсякденною метушнею.

1 072Недарма зараз Ірина пішла вчитися в іконописну школу при Харківській духовній семінарії. Тут вона хоче осягнути якісь особливі глибини, і цей напрямок живопису їй близький, адже в канонічних іконах теж мало земного реалізму, а більше духовного символічного сенсу і глибини.

Познайомитися з експозицією виставки Ірини Куликової «Посмішки життя» в галереї «Мистецтво Слобожанщини» можна до 11 серпня.
Довідка: Ірина Куликова народилася в 1982 р. у м. Маріуполі (Україна). За освітою - лікар. Творчу освіта отримувала в Маріупольській художній школі ім. Куїнджі. Брала участь у колективних і персональних виставках: «Open», Харків 2006 р.; персональна виставка на VIPmusic studio 2009, м. Харків; «Український тиждень мистецтв» (3-е місце в номінації експериментальний живопис), м. Київ 2010 ; Колективна виставка в галереї «Дім картин», м. Київ, 2010 р.; персональна виставка, галерея «Маестро», м. Харків, 2010 р.; «Різдвяна виставка», галерея АС, м. Харків, 2010 р.; виставка будинку аукціонів Домінік Сталь «ART MODERNE ET CONTEMPORAIN», м. Париж, 2012 р.

Адреса галереї: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи)
Час роботи: ВТ - СБ, 11:00 - 19:00, без перерви.
Тел / факс: (057) 717-10-40, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

e-max.it: your social media marketing partner