КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)

Відділ сучасного мистецтва Галерея «Мистецтво Слобожанщини»

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Євген Сегал: Ми йдемо шляхом, кінця якому немає, для нас головне - не збитися з заданого напрямку

Євген СегалМіжнародний арт-проект «Вікна» об'єднав на одному виставковому просторі в галереї «Мистецтво Слобожанщини» центру культури і мистецтва сім художників. Понад чверть століття тому вони закінчили Харківське художнє училище, потім волею доль опинилися в різних країнах, на різних континентах, і ось тепер кожен з них відкриває вікно у світ своєї творчості. Напередодні виставки ми представляємо її учасників, і сьогодні розповідь - про Євгена Сегала.

Діапазон художника Євгена Сегала - від реалізму до абстракції, а часом і те, і інше сплітається на його картинах, він постійно експериментує. Його роботи - це спроба зрозуміти внутрішню сутність речей, передати особисті переживання, емоції.

«Дивлячись на навколишній світ, емоції можуть виникати різні, як радісні, так і не дуже. Я - не прихильник нав'язування суцільного позитиву (зараз модно таке американське слівце), який нас атакує поряд з іншими проявами інтервенції західної ідеології. Але життя складається не тільки з позитиву, а моє завдання як художника - відображати те, що є, інакше це буде неправда. Коли людина дивиться на світ крізь рожеві окуляри позитиву, вона не хоче бачити якісь факти, і це робить її вразливою. У житті насправді негативна сторона врівноважується позитивною. Не можна просто взяти і прибрати з цього світу те, що не подобається. Якщо людина налаштована тільки на позитив, він не може дати відсіч загарбникам, він вже обеззброєний. Це позиція страуса: засунув голову в пісок, і проблем немає. У житті часто доводиться різні рішення приймати. А мені як художнику, коли я побачив щось прекрасне, а, може бути, і не дуже, якщо я отримав емоційний заряд, хочеться поділитися цими почуттями», - каже Євген Сегал.

Найчастіше його надихає все ж щось красиве: природа, люди, тварини, міські пейзажі. Однак він не просто відображає зовнішню сторону цього світу, а намагається докопатися до суті всіх проявів людського життя. Його роботи часто наповнені містичною уявою, уривками зі сновидінь. Компоненти реального сплітаються в абстрактні мазки, народжуючи в збудованому художником просторі то спалах образу, то певний стан душі.

1. Dvijenie po linii serdtsa 90100sm 1994«Мене завжди цікавила не тільки і не стільки матеріальна сторона життя, скільки були які духовні пошуки: а в чому сенс життя? На нинішній виставці «Вікна» я вирішив представити різні грані своєї творчості, тут є і традиційний живопис, і більш модерністський. У тому числі, така робота як «Мандрівка до самого себе», в якій якраз і показані прояви мого внутрішнього світу. Ще одна картина носить назву «Рух по лінії серця». У французького поета Поля Елюара є такі рядки:

Природний хід речей
Точність людського серця
О точність людського серця
Всі фарби краси
Відточені форми
І інші хитрощі лише для того
Щоб іти прямолінійно до мети
Точність

Тобто вища мудрість - не на рівні інтелекту, вона десь глибше, те, що називається серце, душа. Ми йдемо по шляху, кінця якому немає, і для нас головне - не збитися, продовжувати йти в певному заданому напрямку. Ця тема мене хвилювала, і я спробував висловити її в пластичній формі».

Голова 50х70 см холст, масло 2010Абстрактна мова дає можливість Євгену експериментувати з кольором, фактурою, досліджувати і тасувати смислові варіанти. Він атакує кольором, грає зі світлом, він не стримує почуттів, вражає нас силою своєї експресії. Поступово колір у його композиціях починає головувати, в них з'являються яскравий колорит і вражаюче сюжетне рішення.

«У творчості в мене теж постійно відбувається пошук. Я так влаштований, що не можу тиражувати однакові теми, прийоми. Для мене в цій роботі головне - отримувати задоволення. Що там буде далі, чи буде успішна виставка чи ні, - це все приховано в майбутньому, але я знаю точно, що сьогодні можу отримувати задоволення. А от якщо довго повторюєш одне і те ж, настає момент, коли втрачаєш можливість витягувати задоволення від самого процесу, і це змушує шукати нові форми, нові підходи, щоб знову радіти процесу. Це підстьобує», - ділиться секретом своєї мінливості в стилях Євген Сегал.

Він упевнений, що не сам вибрав живопис, а живопис вибрав його. Закінчивши в 1986 році Харківське художнє училище за спеціальністю художник-оформлювач, він, як і більшість його одногрупників, був приречений на безробіття або зміну роду діяльності.

«Ми потрапили на той період, коли зруйнувалася радянська система оформлювання наочної агітації, а замість неї нічого не було створено, тому дуже багато художників змушені були шукати себе в інших спеціальностях. І те, що я залишився в професії - це дивно. Довлатов у свій час писав: вважається, що людина обирає професію, але він прийшов до такого висновку, що література вибрала його. Адже він все життя провів в злиднях, його не публікували, тільки вже закордоном стали друкувати, але кинути писати він не міг. Як би це пишномовно не звучало, але він відчував, що це його шлях. Або Гоген. Він був успішним брокером, але відмовився від запаморочливої ​​кар'єри і став художником без чітких перспектив, зробив крок у невідомість. Напевно, людина відчуває, що життя швидкоплинне, і потрібно думати не тільки про хліб насущний, а й про своє призначення. Кожен робить те, що у нього виходить найкраще. Мене покликав живопис», - міркує художник.

Ця професія - не з легких, зізнається Євген, вона вимагає повної концентрації і самовіддачі, а часом навіть аскетичного способу життя.

Лара Сімонова, Євген Сегал, Євгенія Мірошніченко«Недаремно обивателі часто вважають художників не від світу цього. Це в якійсь мірі так і є. Інакше нічого путнього в цій професії не доб'єшся. А халтурити просто не можу», - каже майстер.

Його роботи сьогодні затребувані більше закордоном, ніж на батьківщині. Хоча для того, щоб потрапити туди, доводиться вирішувати чимало далеко нетворчих завдань.

«Щоб повезти картини на виставку в ту ж Росію, не кажучи вже про далеке зарубіжжя, художник повинен поїхати до Києва, отримати там дозвіл на вивезення, експертний висновок, що коштує чималих грошей. На митниці можуть причепитися до чого завгодно, ставлення таке, як до звичайних торговців. Але у художників доходи ж не такі, як у оптовиків», - рефлексує живописець.

Втім, він до всього підходить творчо. Останні пару років займається будівництвом будинку в селі Малий Перевіз недалеко від Сорочинців.

«Ось є де розвернутися творчій особистості! Я все роблю сам: від проекту до втілення якихось деталей - все своїми руками. Щось доводиться переробляти. Це теж захоплює. Так, і місця там чудові. Напевно, земля теж вибирає, кому на ній жити. З практичної точки зору їздити на будівництво в Полтавську область дуже складно і дорого, підходящих фахівців там важко знайти, але саме там для мене хмари особливо красиві, а небо здається якимось неосяжним, і нічого не можу з цим вдіяти», - захлинаючись, розповідає про чергову свою пристрасть художник.

Він зізнається, що жага до експериментів в ньому, дійсно, велика. Йому хочеться спробувати себе не тільки в різних напрямках живопису, але і в інших видах мистецтва, наприклад, в скульптурі. Нові сюрпризи від художника - не за горами. А поки можна побачити невеликий підсумок його творчого розвитку: заглянути у віконце його внутрішнього світу можна буде на виставці «Вікна» з 27 серпня по 28 вересня 2013 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини».

Шар 50х70 см холст, масло 2010з циклу КаменіПодорож до самого себе 100х63 см 1992  з циклу Камені

Виставки

Prev Next

Персональна виставка графіки харківської художниці Одарки Воронової «Перевтілення»

  З 10 по 24 лютого 2018 року в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва проходить...

Детальніше

Виставка сучасного українського іконопису

  З 19 січня по 3 лютого 2018 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва ...

Детальніше

Виставка художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

  Виставка художніх робіт викладачів та учнів художнього відділення Первомайської дитячої школи мистецтв «Різдвяний подарунок Слобожанщині»   28 ...

Детальніше

Виставка живопису, графіки, скульптури сучасних художників «Образ дитини»

    З 7 по 23 грудня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва  експонується вист...

Детальніше

Збірна виставка робіт з валяння "Вовна сучасності. Нові реалії традицій"

  16 листопада 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття збі...

Детальніше

Персональна виставка графічних робіт і батика Алли Рукавіциної «Луной был полон сад»

  21 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна вис...

Детальніше

Персональна виставка живопису та графіки харківського художника Сергія Грічанка «My dream Israel»

26 жовтня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональна виставка...

Детальніше

Персональна виставка батику та художніх робіт Наталії Владимирової «Декоративна Україна»

      З 14 по 30 вересня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв...

Детальніше

Фотовиставка переможців конкурсу «5-та стіна. Театри Харківщини»

23 серпня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття фо...

Детальніше

Персональна виставка живопису Юрія Кузнєцова «За покликом пензля»

4 серпня 2017 року у галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персонал...

Детальніше

Персональна виставка акварелі Ольги Бабіч «Увертюра»

6 липня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття персональної ...

Детальніше

Виставка дитячих малюнків учнів шкіл Харкова і Харківської області «Оберігаємо життя!»

  15 червня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулося відкриття вистав...

Детальніше

Підсумкова обласна виставка художніх робіт «Надія Слобожанщини»

25 травня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрито Підсумков...

Детальніше

VII виставка студентів і викладачів Харківського художнього училища «Дарую майстерність»

27 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася VII виставка студе...

Детальніше

Виставка художніх робіт «Мить»

 6 квітня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва розпочала експ...

Детальніше

Міжнародна виставка китайського живопису «Мистецтво Чжень Шань Жень»

16 березня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася Міжнар...

Детальніше

Виставка художніх робіт (гобелен, живопис) Антоніни Анорічевої-Єрьомки «Українська рапсодія»

23 лютого 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась персона...

Детальніше

Персональна фотовиставка жіночого портрета Валентини Хруслової «Чарівна і загадкова»

2 лютого 2017 року галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилася персональн...

Детальніше

Обласна виставка кераміки та художніх робіт «Різдвяний подарунок Слобожанщині»

    12 січня 2017 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась  О...

Детальніше

Х підсумкова фотовиставка Обласної громадської організації «Харківський фотоклуб» «FOCUSники»

  22 грудня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась 10...

Детальніше

Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової

  Виставка за результатами міжнародного конкурсу ім. Зінаїди Серебрякової «НЮ. Живопис. Графіка. Скульптура»   1 грудня 2016 року в галереї «Мист...

Детальніше

Персональна виставка гобеленів Олега Слєпцова «Архітектурний пейзаж»

10 листопада 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відбулось від...

Детальніше

Виставка Анатолія Мороза (Архімандрита Миколая) «Тут і зараз»

  20 жовтня 2016 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва відкрилась пе...

Детальніше

Виставка живопису Марка Константинопольського «Етюдні переспіви»

  29 вересня 2016 року в стінах мистецької галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась персональна виставка живопису харківського художника Марка К...

Детальніше

Виставка Харитона Думбур, Олени Думбур і Олександра Петрова «Слобожанська Меотида»

      8 вересня 2016 року в стінах художньої галереї «Мистецтво Слобожанщини» відбулося відкриття виставки харківських художників - живописця Хар...

Детальніше