4 липня 2014 року в 17.00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва відбудеться друга лекція з циклу, який представляє історик Дмитро Бадаєв «Фантастичний світ Дж. Р. Р. Толкієна». Тема лекції: «Світ, створений піснею: Арда і її народи».
Завдання цього циклу - розповісти широкій аудиторії про історію і культуру через локальну тему фантастичного світу, створеного одним з найбільш знакових письменників ХХ ст. Дж. Р. Р. Толкієном.
У своїй другій лекції Дмитро Бадаєв розповість про художню спадщині Толкієна, місце бінарних опозицій (добро і зло, світло і темрява, краса і потворність, дух і плоть) в ньому. А також про особливості і специфіку багатьох дійових осіб у творах письменника, і, зокрема, про одних з найбільш яскравих дійових особах в його творах - ельфів.
У ході зустрічі лектор планує розкрити наступні питання:
1 Художня спадщина Толкієна. Структура і зміст. Космогонія Арди. Міфологічні та релігійні алюзії, синтез язичництва і християнства «між Інгольд і Христом».
2. Добро і Зло в Арді. Принцип Спотворення і його трактування. Дискусія про «полеглих» і «непадшіх». Немає зла поза служіння Темряві. Зло і війна. Війни Арди і герої-вигнанці.
2.а. Народи Арди
3. Вищі сили. Валар, Майар, маги-Істар.
4. Безсмертні Ельдар (ельфи). «Феа» і «роа» - торжество духу над плоттю. Творіння і захист краси як сенс безсмертя. Естетизм і гординя. Ельфи і Темрява: створення Каменів і Кілець. Ельфи і Світло: спадщина Амана і досвід безсмертних.
5. Племена і мови ельфів. Повстання нольдор. Ельфи в «смертних землях». Битви Белеріанда. Ерегіонская війна, Останній Союз і Війна Кілець. «Дорослішання» і відхід ельфів.
Вхід вільний!
Чекаємо Вас за адресою:
Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку пл Свободи.).
Тел / факс: (057) 717-10-40
Довідка. Бадаєв Дмитро Володимирович - історик за освітою, закінчив Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (історичний факультет). З 1993 по 2013 рр.. працював старшим науковим співробітником Харківського історичного музею. Автор 50 наукових публікацій з краєзнавства Слобожанщини, історії матеріальної культури (за матеріалами музейних колекцій України) з практики музейної роботи, викладання історії та історичного краєзнавства і т. д., в основному в таких виданнях, як «Сумцовські читання», «Нові дослідження пам'яток козацької доби в Україні», «Історія та правознавство», а також 40 науково-популярних статей публіцистичного характеру. Співавтор книжкових серій «Історія бойових мистецтв», «Лабіринти історії».
Коментарі
С видеоматериалам и первой лекции Д. Бадаева вы можете ознакомиться по ссылке: http://www.cultura.kh.ua/ru/video-library/viewvideo/207/suchasne-mistetstvo/popytka-k-begstvu-sotsialnaja-spetsifika-i-zadachi-tvorchestva-tolkiena.
Материалы по второй лекции будут опубликованы на нашем сайте и в социальных сетях в течение следующей недели (с 8 по 12 июля).
Стрічка RSS коментарів цього запису