Погляд молодих авангардистів на сучасність - на виставці до Дня Незалежності та Дня містa | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Погляд молодих авангардистів на сучасність - на виставці до Дня Незалежності та Дня містa

1 020 copyКартини шести харківських молодих художників авангардних напрямів представлені на виставці «Рідний край крізь призму сучасності». Нова експозиція відкрилася 19 серпня в художній галереї «Мистецтво Слобожанщини»Харківського обласного організаційно-методичного центру культури та мистецтва.

На виставці представлені картини Ольги Бабак, Катерини Гончарової, Лариси Лященко, Ленура Веліляева, Оксани Солоп та Ольги Скоробогатова. На своїх полотнах молоді автори висловили ті почуття, які викликає у них сучасне життя і сучасне мистецтво. І почуття ці у кожного свої.

Сучасне життя непросте – от і кольори холодні

1 006«На моїх пейзажах кольори дещо похмурі. Я розумію, що пересічним громадянам більше до вподоби яскраві картини, і це зрозуміло, можливо, їм хочеться яскравих емоцій, яких не вистачає в житті,– каже художниця Лариса Лященко.– Я ж завжди тяжіла більше до холодної і темної гами тонів. Можливо, це характеризує мене як людину невеселу, але ж сучасне життя непросте, не однозначне. Можливо, я часто потрапляла на пленери в дощову погоду, коли всі образи не чіткі, ніби в тумані. Але ось, скажімо, від Криму у мене зовсім інші емоції, там сама земля рожева. А ось Слобожанські пейзажі, тим більше харківські викликають у мене стримані емоції».

Лариса Лященко ще навчається на 5-му курсі Харківської академії дизайну і мистецтв на відділенні монументального живопису. Проте, вона вже член спілки художників, виставлялася по Україні, а також в Іспанії та Китаї. А ось галерейний показ її картин у Харкові проходить вперше. Те, що експозиція присвячена Незалежності України, Лариса сприймає позитивно.

«За 20 років Незалежності художники стали більш вільні, вони можуть спокійно творити.– каже Лариса Лященко.– Ще 20-30 років тому на авангардизм було суворе табу, спокійно могли себе почувати лише автори соцреалістичних полотен, і ось така виставка була б просто неможлива. Сьогодні шлях художника у творчих пошуках більш вільний. Хоча є, звичайно ж, і проблеми. У нас ще дуже мало художніх галерей, практично відсутній художній ринок, як у розвинених країнах, але, думаю, Україна на шляху до цього, потрібен тільки час, і у нас ситуація зміниться».

Мoжна годинами «гіпнотизувати» полотно, перш ніж прийде натхнення

1 004Художник Ленур Веліляєв бачить нашу сучасність в основному в яскравих тонах. Всі його картини будуються за композицією колірних плям, у його творчості явно простежується вплив імпресіоністів.

«Знаєте, я ось досі не вважав себе представником авангардного напряму в мистецтві, а ось тільки тепер замислився ... Та, напевно, це авангард,– зізнається молодий художник.– Буває, що перед початком роботи я беру фарбу пальцем і просто розкидаю плями по полотну, а потім вже на ці плями нанизую весь сюжет,– розповідає Ленур Веліляєв.– На одну картину я витрачаю від 3 до 7 годин, і завжди пишу одну картину за один сеанс, не відриваючись, ось поки не виплесну всю лаву емоцій зсередини себе. Ще коли пишеш з натури на пленері, то просто повторюєш побачене, лише стилізуючи, а коли я працюю в майстерні, то в моїй голові спливають якісь образи, враження, історії. І сюжет виходить спонтанно. Іноді я знаю, що буде намальовано, а іноді можу кілька годин сидіти, «гіпнотизувати» полотнище, перш ніж зловлю натхнення».

Ленур в цьому році закінчив академію дизайну і мистецтв, і в майбутнє дивиться оптимістично.

«Далі – просто жити і творити,– говорить юнак.– Останні кілька років мої роботи затребувані, У мене проходила персональна виставка в галереї «Маестро» в Харкові, брав участь у багатьох всеукраїнських виставках. Звичайно, у столиці більше можливостей, я часто буваю в Києві, до речі, на Андріївському узвозі мої картини користуються попитом, і не тільки. Зараз вже багато знайомств, і просування є».

Батьки Ленура живуть в Криму, де пройшло його дитинство і, тому Крим на його картинах превалює. А от Харків йому поки не пишеться. І це незважаючи на те, що їхати з нашого міста він не має наміру.

«Харків мені дуже подобається, тут мої друзі. Це місто мене тримає. Ні, я робив якісь нариси Харкова, але нічого серйозного з цього поки що чомусь не вийшло »,– знизує плечима художник.

Більше зараз його надихають філософські роздуми. Тема пошуку себе і свого шляху в житті відчувається у багатьох його роботах. Картина «Куди йти», на якій зображене перехрестя доріг посеред степу, саме про такі пошуки.

«Кожна людина замислюється, чи у вірному напрямку вона рухається. Адже в сучасному житті багато спокус, вони можуть увести в бік, і людина може втратити себе. Ця тема в моїх картинах – це посилання, зокрема, і глядачам, які в галерейній тиші, можливо, запитають себе, а чи туди вони йдуть по життю »,– говорить юний філософ.

Молодим видніше...

1 031 1В цілому виставка вийшла відображенням багатої стилістичної і образно-тематичної палітри харківського сучасного мистецтва. Роботи різних авторів виконані в різних живописних і графічних техніках. Вони в якійсь мірі відображають актуальні тенденції сучасного українського живопису. А враховуючи молодий вік учасників виставки, можна сказати, що це своєрідний прогноз про тенденції в мистецтві.

Недарма відкриття цієї виставки присвячене 20-річчю Незалежності України та Дню міста Харкова. Саме погляд молодих митців на нашу дійсність дозволяє підбити якісь підсумки і замислитися, як нам жити далі.

Виставка «Рідний край крізь призму сучасності» діяла до 31 серпня. Нагадаємо, що художня галерея «Мистецтво Слобожанщини» знаходиться за адресою: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з площі Свободи). Час роботи галереї: з вівторка по суботу – з 11.00 до 19.00, без перерви.

Автор: Наталія ВАСИЛЬЄВА

Сховати метелика