Безперечними авторитетами для сучасної молоді є зовсім не особистості, а ... Google та Yandex | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Безперечними авторитетами для сучасної молоді є зовсім не особистості, а ... Google та Yandex

1 007Хто такі тлумачі і чим займаються інтерпретатори – відповіді на ці питання 6 березня шукали відвідувачі філософського кафе в галереї «Мистецтво Слобожанщини». Ідейний натхненник та ведучий цих зустрічей письменник Анатолій Кутник пропонував присутнім розібратися, хто ж у наш час бере на себе сміливість тлумачити соціокультурні явища. Формат зустрічі філософського кафе передбачає розмову в неформальній обстановці, тут кожен може бути впевнений, що його почують.

1 013«Якщо говорити про давні часи, то тлумачі – це були люди, які мали абсолютний авторитет і незаперечну позицію в суспільстві,– говорить Анатолій Кутник.– А що ж відбувається в наш час? Виявляється, що зараз будь-яка людина може говорити про що завгодно. Зараз поняття тлумача і інтерпретатора більш гнучкі. Тому цілком природним чином виникає питання, а хто ж сьогодні тлумачі? Чия думка авторитетна для більшої частини суспільства?»

Таке, здавалося б, просте питання викликало в аудиторії замішання.

1 018 1«Персона авторитету для кожної особистості залежить від того, до якої цивілізації себе зараховує людина, і що вона сприймає з цієї цивілізації: мораль, етичні та соціальні норми»,– припустив Анатолій Кутник.

«А хто зараз, з нині живущих, є моральним авторитетом у суспільстві»,– поставив питання присутній на зустрічі журналіст Дмитро Овсянкин. Але учасники засідання філософського кафе не змогли назвати таких авторитетів.

1 019 1Виникла дискусія, а хто ж взагалі може бути, якщо не моральним авторитетом, то хоча б тим, до кого будуть прислухатися. Люди більш старшого покоління таких людей називали, але практично всі вони, на жаль, уже пішли з життя. Відвідувачі філософського кафе називали авторитетами для себе таких видатних діячів, як В. Висоцький, Є. Євтушенко, М. Цвєтаєва, І. Глазунов, М. Амосов. Але все одно це авторитети тільки для певних груп людей, які можуть стикатися один з одним, а можуть і зовсім не перетинатися.

1 032Парадоксальну і несподівану гіпотезу озвучили представники молодого покоління: безперечними авторитетами, до яких молодь звертається в пошуках відповідей, є Google та Yandex. На перший погляд, ця заява безглузда. Але в ході розмови з'ясувалося, що пошукові системи дають ширину смислів для власного розуміння. І, як з'ясувалося, люди більш старшого покоління були орієнтовані на особистості, а зараз молодь розуміє, що публічний тлумач, який несе свої смисли – це продукт PR, тому й довіри до нього немає.

1 024«Виявилося, що для багатьох безперечні авторитети є тільки в кожній окремо взятій області. Крім того, більшості людей розуміння не потрібно – потрібні відповіді, а чіткі відповіді набудь-які питання можуть бути тільки в умовах обмеженості парадигми свідомості. Що ми можемо спостерігати, наприклад, в релігійних сектах чи серед послідовників якогось ідеолога, який і виступає тлумачем для своїх учнів»,– підсумував результати дискусії Анатолій Кутник.

1 087 11 0431 041 1 copy1 0461 049 copy1 0631 065 11 079 copy copy1 083 copy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сховати метелика