Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

logo ms ukr

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 
Вічне слово Кобзаря
 
ІV Обласний фестиваль малих сценічних форм «Колібрі»
 
XІХ ВІДКРИТОГО ФЕСТИВАЛЮ ТРАДИЦІЙНОЇ НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ „КРОКОВЕЄ КОЛО” для дітей та молоді

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin 22.06

A+ R A-
Рейтинг статті:

Новіков Сергій

e-mail Друк

NovikovСергій Новиков народився в 1954 році, здобув вищу художню освіту в Харківському художньо-промисловому інституті (1972 – 1977 рр.).

Він, звичайно, сприйняв багато чого від своїх харківських вчителів – професорів Б.Косарева, А.Константінопольского, І.Карася, З.Юдкевіча, Б.Колесніков та багатьох інших. А традиції харківської художньої школи багатьма незримими нитками пов'язані, в першу чергу, з Санкт-Петербурзької Академією Мистецтв дев'ятнадцятого століття, з іншого ж боку, з авангардним мистецтвом 20-х років століття двадцятого.

Ось це поєднання традиційної академічної школи, прищепленої випускниками пітерської школи, а, потім і їх учнями – художниками післявоєнного покоління – з творчими знахідками радянського авангарду 20-х, і стало характерною рисою творчості С. Новікова.

Відмінною особливістю мистецтва Новикова є, з одного боку, наявність в його роботах неповторного індивідуального почерку, а, з іншого – оригінальність, але з елементами легко пізнаваних постмодерністських художніх стилів і прийомів.

Художник працює в самих різних жанрах – пейзажі, портреті, жанрової картини та монументального розпису. Він абсолютно далекий від деформацій і трансформацій на площині полотна, характерних для ранніх кубістів.

В роботах Новикова чіткий, грамотний малюнок, раціональна композиційна побудова, своєрідний колорит і гармонійна кольорова гама. Але і віднести мистецтво С.Ф.Новікова до чистого реалізму (в усякому разі, в традиційному розумінні) не можна, тому що всередині кожної його роботи читається, а іноді і ховається підтекст. Підтекст цей обумовлений світосприйняттям митця і відтворенням свого внутрішнього світу через конструктивістські прийоми, щеплені йому школою і сучасним йому соціально-культурним оточенням.

Тематика робіт автора реалізується на основі натурних спостережень, замальовок, етюдів, інтерпретуються і формалізуються на полотнах як філософські роздуми, що змушують глядача активно брати участь у їх візуальному сприйнятті і розумінні.

Роботи майстра:

Sergey Novikov -Belaya drapirovkaSergey Novikov - Krasno-fioletovaya drapirovka Sergey Novikov - Retro-odinochestvoSergey Novikov - JockerSergey Novikov - MarevoSergey Novikov - Igra s koshkoy

e-max.it: your social media marketing partner