Алатарцев Михайло | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Алатарцев Михайло

Wszrdx57i-MАлатарцев Михайло Дмитрович народився 14 серпня 1947 року в місті Єнакієве Донецької області.

Навчався в Будинку піонерів в студії образотворчого мистецтва у І.Ф.Гріненко.
C 1964 по 1968 гг. навчався в Харківському державному художньому училищі у викладачів М.І.Сабліна і П.І.Черненко.
З 1968 по 1976 рр. навчався в Харківському художньо-промисловому інституті у викладачів Е.І.Бикова, Е.Ф.Жердзіцкого, О.А.Хмельніцкого.

Член Національної спілки художників України з 1999 року.
Член правління Харківської організації Національної спілки художників України.

Нагороджувався дипломами міжнародних пленерів «Хотміжськ-2000», «Чорнянка-2003», «Чугуїв-2004».
Лауреат муніципальної премії Харкова 2003 року.

Учасник численних всесоюзних, республіканських, обласних виставок.
Роботи Михайла Алатарцева знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, США, Ізраїлі, Німеччині, Марокко, Латвії та інших країнах.

У своїй творчості художник-живописець Михайло Алатарцев звертається виключно до теми природи рідної землі, оспівуючи її красу, яка надихає майстра знову і знову. Природа одухотворена для нього, вона жива, непостійна, чуттєва. І точно так само, як корінь кожної квітки або дерева тягнеться і прагне до земних глибин, так і єство Природи манить, зваблює, змушуючи автора повертатися до першоджерел, до язичницьких коренів, зберігаючи і плекаючи їх, втілюючи на полотні образи, які на рівні підсвідомості навіяні загадками про наше далеке минуле.

Творчість Михайла Алатарцева природно і невимушено продовжує традиції пейзажного живопису слобожанської художньої школи, які ще на рубежі ХІХ і ХХ століть були закладені відомими попередниками наших сучасників: С.Васильківського, П.Левченко, М.Беркос.

Натхненний неповторною красою українських пейзажів, особливо тих, рідних художнику куточків Слобожанщини, він, торкаючись пензлем полотна, з невичерпним запалом фіксує побачене, щоразу намагаючись відшукати у відомому мотиві нові нюанси.

Художник працює виключно на пленерах, віддаючи перевагу безпосередньому спілкуванню з природою, вступаючи з нею в нескінченний і інтимний діалог. Вона ж щоразу перетворюється на новий для художника образ, відшукуючи в собі незбагненне і неосмислене стан, з'являючись в несподіваному ракурсі.

Михайло Алатарцев знаходить у звичайному пейзажі власний таємний світ, чарівну неповторність та індивідуалізм. Тому кожен створений ним полотно - не просто зображення пейзажної тематики, а портретне втілення мотиву природи, який наділений власним характером і має свою долю.

Зразки картин Михайла Алатарцева:

Alatarcev pic1

Alatarcev pic2