Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Статут
 
folk
 
Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2020 рік
 

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

karantin

A+ R A-
Рейтинг статті:

Таранівський музей гвардійців-широнінців

e-mail Друк

(філія Зміївського краєзнавчого музею)

Зміївський р-н, с. Таранівка, вул. Леніна, 33

Директор - Созикіна Світлана Михайлівна

З 8.00 до17.00, перерва з 12.00 до 13.00

вихідні субота, неділя

відвідування – безкоштовне.

Основні задачі: в музеї експонуються цікаві експонати, які розповідають про життя та побут таранівців в період ХVIII – сер.ХХ ст., особисті речі Героїв, зібрані фото, експонати та зброя часів Великої Вітчизняної війни.

Таранівський музей гвардійців-широнінців діє з 1973 року. Його експозиція присвячена подвигу взводу радянських солдат під командуванням лейтенанта П.М. Широніна, який утримував залізничний переїзд Безпалівка від фашистів, що наступали на Харків. У 1995 році на місці подвигу 25-ти гвардійців взводу, нагороджених званням Героя Радянського Союзу (з них — 19 посмертно) побудовано меморіал.

Експозиція музею розміщена у двох кімнатах. В першій розповідається про історію заснування на старинному Муравському шляху слободи Таранівка, життя та побут її мешканців на протязі декількох сторіч. Закінчується експозиція матеріалами про початок Великої Вітчизняної війни. У другій кімнаті розповідається про героїчний подвиг 25-и гвардійців взводу гвардії лейтенанта П.М.Широніна 78-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії.

Музей є профільним закладом, який проводить велику роботу у справі збереження, вивчення та популяризації історичного минулого краю. Музей проводить роботу по пошуку, збереженню і популяризації історико- воєнної тематики с. Таранівка. Проводить роботу з документами та матеріалами істориків 19-20ст., історичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна, Подольського архіву Міністерства Оборони Росії, Харківського та Київського державних архівів, Харківської наукової бібліотеки ім. І.Г. Короленка. Музей систематично бере участь у роботі пошукових експедицій, що проходять на території Зміївщини. В музеї постійно організовуються виставки, лекції, зустрічі учнів з ветеранами війни.

e-max.it: your social media marketing partner