Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Місто Харків – Президент Асоціації міст-володарів Призу Європи

e-mail Друк

 102 copy

Приз Європи, створений Парламентською асамблеєю Ради Європи в 1955 році, є найвищою відзнакою, яку може отримати європейське місто за свою проєвропейську діяльність. Вона складається з трофею, медалі, диплома і стипендії на навчальний візит до Європи для молоді з муніципалітету, який виграв Приз.

232 copy

Призом Європи нагороджуються муніципалітети (1-2 на рік) за активне поширення європейських ідеалів (побратимство, європейські заходи, обміни візитами тощо), сприяння розвитку порозуміння серед держав і народів та збереженню миру в Європі.

З моменту свого започаткування Приз Європи надихає міста з усієї Європи. На початку 1990-х років, коли країни Центральної і Східної Європи приєдналися до Ради Європи, цей Приз набув особливого значення, уможливлюючи будівництво мостів між сходом і заходом.

Визнання міжнародною організацією допомогло багатьом містам зайняти помітніше місце на європейській арені. Приз Європи промотує європейський дух серед людей усіх вікових груп і сприяє їх залученню з молодого віку. Тисячам молодих людей він надав можливість подорожувати й користуватися надбаннями від обмінів по всьому континенту.

На сьогоднішній день 77 міст є володарями Призу Європи. Серед них м. Харків, єдине місто в Україні, удостоєне цієї найвищою європейської відзнаки.

25 березня 1984 року під егідою Ради Європи було створено Асоціацію міст-володарів Призу Європи, як добровільне об’єднання міст-володарів Призу Європи, а пізніше, 6 червня 1984 року, ухвалено її устав. Згідно з уставом, метою Асоціації є досягнення більшої єдності між її членами шляхом обміну інформацією й обговорення питань, зокрема у таких галузях як побратимство, взаємодія між державними установами й приватними організаціями та організаціями зі змішаною формою власності, особливо у галузі культури; про-європейські заходи; заходи зі сприяння зміцненню солідарності та взаєморозуміння між народами Європи.

thumb article 390x292 0b37

Засідання асоціації проводяться раз на рік і є платформою для обміну ефективними практиками й інформацією, для розвитку мереж співпраці, встановлення нових і укріплення існуючих зв’язків.

У 2010 році Призом Європи було нагороджено м. Харків (Україна). Таке рішення Комітет з екологічних, сільськогосподарських, місцевих і регіональних питань Парламентської асамблеї Ради Європи прийняв одноголосно, зважаючи на те, що Харків є значним культурним, науковим, освітнім і промисловим центром України за розгалуженою мережею міжнародних контактів, у тому числі 16 містами-побратимами (на момент отримання Призу Європи), серед яких – володарі Призу Європи Нюрнберг (Німеччина) й Болонья (Італія).

Невдовзі потому, у 2015 році, на Генеральній Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи Харків було обрано містом, що президентствує в асоціації, терміном на 2 роки, а у 2017 році, м. Харкова було переобрано містом, що президентствує в асоціації, на другий термін.

thumb item 523x340 c033

Серед досягнень м. Харкова у роки його президентства в Асоціації зокрема слід відзначити Меморандум про співпрацю у галузі розвитку туризму, підписаний 23 серпня 2016 р. Харківським міським головою, Президентом Асоціації міст-володарів Призу Європи Геннадієм Кернесом і мером міста Ченстохова, віце-президентом асоціації Кшиштофом Матиящуком. Крім того, завдяки активній позиції у підтримці проєвропейского вектору розвитку міста у м. Харкові було створено регіональне представництво Асоціації міст-володарів Призу Європи, покликане стати міжнародним інструментом у розвитку нових й посиленню існуючих зв’язків і контактів.

Матеріал підготовлено у співробітництві з Департаментом міжнародного співробітництва та Комісією з питань розвитку міжнародного співробітництва та іміджевих проектів Молодіжної ради при Харківському міському голові.

 

e-max.it: your social media marketing partner