Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 6 шт. )

Харків - європейське місто

e-mail Друк

  2 copy

У третю суботу травня традиційно відзначається День Європи в Україні. Це свято було задумано як день, коли жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй Європи.

Європейська історія - це історія війн, перемог, технічних досягнень, але перш за все - це історія зародження ідей, цінностей і великої культури. Саме європейська культура лежить в основі економічного і соціального процвітання континенту. Європа створила сучасний світ таким, яким він є, саме тут було закладено основи сучасного державності, громадянського суспільства, ефективної ринкової економіки, системи соціальної справедливості.

Один з найбільших міст України - Харків, яскравий приклад європейського міста, відкритого для дружби і співробітництва. На сьогоднішній день міська рада всебічно сприяє зміцненню і розвитку міжнародного співробітництва як рушійної сили просування міста. І саме виходячи з ролі, яку відіграє міжнародне співробітництво для розвитку Харкова і будується стратегія просування Харкова, в тому числі і як туристичного міста.

Результатом діяльності стало створення, позиціонування і популяризація іміджу міста Харкова на міжнародній арені. З цією метою місцевою владою було здійснено ряд зважених, цілеспрямованих заходів на міжнародному рівні, що дозволило розширити географію обізнаності про місто Харків в світі, підвищити його привабливість для жителів міста, гостей та інвесторів.

Міжнародний авторитет міста підтверджується розширенням і диверсифікацією напрямків співпраці з містами-побратимами та містами-партнерами Харкова. На даний момент у Харкова 31 місто-партнер і побратим в 21-й країні світу.

У своїй міжнародній діяльності міська рада співпрацює з дипломатичними і консульськими представництвами зарубіжних країн, що діють на території міста, а це 2 Генеральних консульства, Почесні консульства, міжнародні організації.

Крім того, наше місто бере активну участь в роботі таких міжнародних Асоціацій, як, наприклад, ЄВРОСІТІЗ, де є членом робочих груп з «Європейської політики сусідства і розширення іміджевої політики і привабливості міста».

Місто Харків отримало визнання на європейському рівні за свою активну позицію щодо пропаганди європейських цінностей і взаєморозуміння між народами Європи. Харків - єдине місто в Україні, яке, завдяки цілеспрямованому та комплексного підходу до міжнародної співпраці нагороджено Призом Європи.

Крім того, в травні 2015 року в ході засідання Генеральної Асамблеї Асоціації міст-володарів Призу Європи місто Харків було обрано головуючим в Асоціації на наступні 2 роки, а в червні 2017 року переобрано на наступну каденцію.

18.05Одним з напрямків практичної реалізації іміджевої складової міжнародних зв'язків стало ініціювання роботи з розробки та просування єдиної брендингової концепції міста, яка була розроблена з урахуванням сучасних аспектів розвитку життя, а також історичної спадщини міста Харкова.

Важливим кроком розвитку туристичної дестинації є визначення тих напрямків, які мотивують гостей відвідати місто. Незважаючи на те, що Харків має велике історичну спадщину, а також є молодим, сучасним містом, аналіз існуючих туристичних пропозицій показує, що в місті Харкові пріоритетними туристичними темами є:

1. Місто історичної спадщини

Харків - одне з найважливіших історичних міст України. За кількістю пам'яток, пам'ятників мистецтва Харків займає друге після Києва місце в Україні, в його музеях зберігається велика кількість документальних матеріалів минулого національного значення.

Історична спадщина міста включає в себе велику кількість пам'яток різних століть, серед яких видатні споруди раннього періоду розвитку міста XVII-XVIII століття (Покровський і Успенський собори та ін.). Особливо багате місто архітектурними пам'ятками XIX-XX століть, в цей період Харків був столицею регіону. Найбільш повно представлені два напрямки архітектури - модерн і конструктивізм.

2. Інтелектуальний центр, місто науки і інновацій.

Харків - друге за значенням місто України в розвитку наукового потенціалу після Києва. Більше 300 000 студентів створюють в місті атмосферу, необхідну для проведення міжнародних наукових конференцій, дають поштовх розвитку високотехнологічних галузей.

Нова форма просування науки і використання наукового потенціалу для розвитку туризму в Харкові - це події, спрямовані на використання наукового потенціалу. Ідея заходу «Ніч науки» - показати, що Харків є абсолютним центром науки в Україні. «Ніч науки» вже стала одним з кращих місцевих подій, популярним проектом на національному рівні та популяризує туристичний потенціал Харкова в країні і за кордоном.

3. Сучасне місто, місто молоді та розваг (за рахунок великої кількості студентів).

Для того щоб розширити ринок туристичних продуктів, спрямованих на молодих активних туристів, місто розвиває подієвий туризм.

Фестивалі та культурні свята, які сьогодні проходять в місті, можна умовно розділити на кілька типів:

• фестивалі з визначеною тематикою (День Святого Валентина ...);

• автентичні свята (Новий Рік та Різдво, Великдень ...);

• культурні фестивалі (Джазовий фестиваль, Міжнародний музичний фестиваль…).

Список фестивалів можна поповнити концертами українських і міжнародних зірок. Прикладом хорошого співробітництва з організаторами став концерт групи Queen, який зібрав на площі Свободи понад 300 000 глядачів, це показує і високу зацікавленість глядачів і якісні можливості співпраці організаторів з містом.

Подальша робота над цією темою дозволить збільшити кількість подій, які проводяться в Харкові і створити туристичні продукти, які дадуть можливість запрошувати на ці події гостей з інших міст України.

4. Місто сімейних розваг європейського рівня

Відкриття нових атракціонів у Парку культури ім. Горького, аналогів яким немає в Україні, створило нову туристичну тему, яка може поповнюватися новими об'єктами для сімейного відпочинку, такими як дельфінарій або інші об'єкти. У 2011 році парк був реконструйований і сьогодні він займає важливе місце в плануванні відпочинку харків'ян і гостей міста. Важливо, що комунальна власність парку дає можливість проведення спільних заходів з іншими організаціями.

5. Діловий центр

Незважаючи на значний науковий і промисловий потенціал, діловий туризм можна вважати основним туристичним сектором Харкова на тривалу перспективу.

Діловий туризм здатний дати Харкову значний економічний ефект. Зростання кількості туристів, що прибувають з діловими цілями, сприяє розвитку економіки міста, не дивлячись на довгий термін перебування і вищі середні витрати в порівнянні з відпочиваючими туристами.

Для перетворення Харкова на центр ділового туризму необхідно вирішити багато завдань, в першу чергу, пов'язаних з координацією роботи всіх учасників туристичної галузі. Тут дуже важливим елементом є те, що Харків - найбільший транспортний вузол: сучасний аеропорт, найважливіші залізничні колії та автомагістралі ведуть до багатьох містах як в Україні, так і за її межами.

Завдяки розвиненій інфраструктурі Харків має величезний потенціал для проведення заходів і подій різних напрямків і масштабів. Це і спортивні події, і заходи у сфері культури, мистецтва та інших сфер життєдіяльності міста.

Таким чином, сучасний Харків - це не тільки дивно красиве місто, але і великий промисловий, науковий і культурний центр європейського рівня.

Матеріал підготовлено у співпраці з Департаментом міжнародного співробітництва та Комісією з питань розвитку міжнародного співробітництва та іміджевих проектів Молодіжної ради при Харківському міському голові.

e-max.it: your social media marketing partner