Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Чернобыль
 
конкурс театральної фотографії «5-та стіна»
 
обласний конкурс сувенірів "Про Харківщину"
 
ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

kanantin

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Травневі традиції англійців

e-mail Друк

 8847809 original copy

Щороку в один з травневих понеділків в двох невеличких англійських містечках проходять галасливі і незвичайні свята. Обидва мають кількавікову традицію.

Так, на початку XVII століття англійське містечко Тетбері, що в Глочестерширі, було процвітаючим центром торгівлі вовною, а по пагорбу Гамстул-Хілл проходив головний торгівельний шлях, по якому багато загоничів худоби приганяли овець на ринкову площу. Молоді гуртівники, вихваляючись своєю силою перед дівчатами, бігали наввипередки з мішком вовни на плечі.

3dbb01f5add8f44781deed1fb1270de3 XL

Сьогодні в цей день на вулицях містечка Тетбері також можна побачити людей, що біжать з мішками на спині. Це учасники Міжнародного чемпіонату з бігу з мішками, набитими вовною. У головній естафеті команди з чотирьох чоловік бігають вгору і вниз по схилу пагорба Гамстул-Хілл між двома пабами, прагнучи побити світовий рекорд (3 хвилини 27,34 секунди). В індивідуальних забігах чоловіки несуть мішок з вовною вагою 27 кг, а жінки − 15 кг. До речі, у XVII столітті перед подвигом хлопці випивали не один кухоль елю, що є невід'ємною частиною і нинішніх свят.

В цей же день, в іншому невеличкому англійському містечку Брокуорт, на Куперз-Хілл проходять сирні перегони. За однією з версій, традиція виникла з язичницьких обрядів котити палаючі пучки хмизу з гори, що символізувало початок Нового року. За іншою − що таким чином люди підтверджували своє право на використання общинної землі для випасу своїх корів.

 

Сьогодні початок сирних перегонів оголошує головний розпорядник, який голосно рахує до чотирьох: на рахунок «три» він штовхає вниз по схилу головку Глостерського сиру діаметром 25 см і вагою 4 кг, а на рахунок «чотири» за сиром кидаються бігуни. Швидкість головки сиро, що котиться, іноді досягає 60 км / год, що, природно, набагато більше швидкості людини. Учасники забігів часто отримують травми, біля підніжжя пагорба в день обов'язково чергують кілька карет швидкої допомоги та бригада рятувальників.8844763 original copy

8846084 original

Проводять, як правило, чотири забіги для дорослих (один з них тільки для жінок) і три забіги для дітей. Той, хто першим перетнув фінішну лінію і схопив сир, отримує його в якості призу. Переможець отримує не тільки головку Глостерського сиру, а й загальну повагу за підтримку багатовікової традиції. І хоча через велику травмонебезпеку − в попередні роки бігуни отримували серйозні пошкодження спини, шиї, голови; ламали ноги, руки, ребра; бувало й таке, що через падіння учасників травмувалися глядачі − час від часу катання сиру забороняють, але згодом цю традицію знов поновлюють і у перегонах все частіше беруть участь люди з інших регіонів Великобританії і з усього світу.

e-max.it: your social media marketing partner