Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
OCT
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
grafik
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)

14 10

A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Культурні столиці Європи

e-mail Друк

  copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

"Культурна столиця Європи" - статус міста, який призначається Європейським союзом терміном на один календарний рік, протягом якого місту надається можливість демонстрації свого культурного життя і культурного розвитку. Впровадження проекту "Культурна столиця Європи" запропонувала грецька актриса, міністр культури Греції Меліна Меркурі. Ідея полягала в тому, щоб щорічно в одному з європейських міст демонструвати всі прояви сучасної європейської культури. Першим містом, якому надали статус культурної столиці Європи, стали грецькі Афіни. Це сталося 1985 року.

У 2000 році боротьба за звання культурної столиці Європи була дуже гострою. Організатори проекту вдалися до хитрощів і в Європі замість однієї було аж 8 столиць. Ними стали Авіньйон, Берген, Болонья, Краків, Гельсінкі, Прага, Рейк'явік і Сантьяго-де-Компостелла. Після цього практика надання почесного титулу одночасно кільком містам вже нікого не дивувала.

У 2018 році культурною столицею Європи обрано два міста: столицю Мальти Валетту та Леуварден, що знаходиться на півночі Нідерландів.

Леуварден - столиця найбільшої провінції Нідерландів Фрісландії на півночі країни, живе тут близько ста тисяч фризів, які завжди пишалися своєю незалежністю, а тому до сих пір зберегли власні традиції і мову - фризьку. Дихають вони найчистішим морським повітрям, а гуляють по просторих зелених луках. Ніщо не розповість про Леуварден краще, ніж скульптура неподалік від вокзалу. Пам'ятник поставлений корові, а напис на ньому зворушливо говорить «Us Mem», що означає «Нашій матері». Це не випадково - місто живе маслом і сиром добірної якості і смаку, а кого тут більше, корів або людей, сказати складно. copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Тут народилася відома танцівниця і шпигунка Мата Харі, а також майбутня дружина Рембрандта Саскія. У Леувардені збереглася значна частина історичного центру: всього близько 620 об'єктів, визнаних державними пам'ятками. Для туристів завжди знайдеться багато цікавого: щорічно в голландському місті проводиться День доміно, на якому падає величезна кількість кісточок, що б'є всі світові рекорди. Бувають тут і улюблені голландцями паради квітів, і авіашоу на військово-повітряній базі Леувардена.

Програма культурної столиці різноманітна. У травні в місто приїздив з гастролями «цирковий» театр Adje, в липні пройшов музично-історичний фестиваль «Ласкаво просимо в село», який познайомив гостей з культурою північних провінцій Нідерландів, з 3 по 6 серпня тут пройде фестиваль Tall Ship Races & The Sea, в рамках якого кращі актори читатимуть уривки з творів світової літератури з палуби старовинних вітрильників. Якщо потрапите до міста з 17 по 19 серпня, компанію вам складуть 15-метрові гіганти зі знаменитого вуличного театру Royal de Luxe, які приїдуть із Франції погуляти по Леувардену в супроводі кількох десятків умільців, що приводять їх у рух.

Восени в Леувардені стартує грандіозний музичний спектакль De Stormruiter. Його кульмінацією стане постановка «Вершник на білому коні», в якій візьмуть участь близько ста коней місцевої породи. А 5 листопада відкриється «Північний кінофестиваль», в рамках якого протягом тижня глядачам покажуть найкращі короткометражні фільми.

Леуварден обіцяє не знижувати культурного темпу до кінця року - саме тому фестиваль північноєвропейської культури в листопаді - це не закриття, а «Відновлення», як говорить його назва. Вся Фрісландія святкує перемогу Леувардена на конкурсі культурних столиць, тому багато подій пройдуть в містах неподалік - Молодіжний джазовий фестиваль у Снеку, перегони на парусних судах в Харлінгені, десятиденний музично-театральний фестиваль на острові Терсхеллінг.

Повна програма - на сайті культурної столиці Європи 2018 Леувардена. 1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Сучасна столиця Мальти Валетта - місто-фортеця, збудована Жаном Парізо де ла Валетта, Великим Магістром лицарів ордена Святого Іоанна. Сьогодні на скелястому півострові між двома природними бухтами Середземного моря живуть близько 6000 чоловік, розмовляють вони мальтійською та англійською, і, як запевняють туристи, дотепер зберегли статичність і благородство своїх предків-лицарів.

Валетту часто називають музеєм під відкритим небом: більшість будинків досі збереглися практично в первозданному вигляді. Однак, це не тільки місто-музей, - численні кафе, виставки, відкриті площі і процвітаючий ринок - роблять Валетту багатогранною. Це динамічне живе місто. Привід відвідати Валетту довго шукати не доведеться: до щорічного лютневого карнавалу і осінніх змагань яхтсменів, приголомшливої середземноморської кухні і жаркого сонця в 2018 році додадуться десятки концертів, вистав, виставок і фестивалів. Свято довжиною в рік розпочалось 20 січня гучним відкриттям з танцями, музикою і вуличними перформансами. Духові та струнні не стихають - площі, собори, театри і навіть бібліотеки наповнилися музикою бароко, класичними, джазовими і народними мотивами.B puppets

У лютому вулицями Валетти пройшов традиційний карнавал з величезними парадними платформами - кожна зі своєю алегоричною, сатиричною або фантастичною ідеєю. У травні було створено живий килим в рамках щорічного Зеленого фестивалю. Свято відкрило двері до найстаріших садів Валетти. Після нього був Тиждень моди, за ним музичний фестиваль. У програмі культурної столиці фотовиставка, присвячена Японії, концерти російської класичної музики, інсталяції сучасного художника з Барселони Томбса Крейчіуса і безліч зарубіжних музикантів. Не бракує і театральних вистав - від класики до модерну, на вулиці і на сцені. До речі, саме Національний театр Валетти - один з трьох найстаріших в Європі. Постійний калейдоскоп заходів, фестивалів, вистав триватиме до кінця року.

Чому ж так важливо стати культурною столицею? Культурні столиці приваблюють величезну кількість туристів, протягом усього року там організовуються фестивалі, виставки, концерти, ярмарки. Культура в місті просто кипить, а місцеві жителі і туристи в усьому цьому варяться. Крім того, підготовка до ролі культурної столиці Європи означає для міста поліпшення зовнішнього вигляду та інфраструктури: відбуваються ремонти, будівництво, благоустрій міського простору і транспорту. Бути обраним в якості культурної столиці - гарний шанс для муніципальної влади підвищити якість життя городян.4756756758568bade0e11f6557a5cda84e6f48604b04194b0b6f1ad4565f412737a22a1af8253 1

e-max.it: your social media marketing partner