Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

 
01 22 1
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка живописних робіт американського художника Шрі Чинмоя «Королівство кольору», 16-30 квітня

e-mail Друк

sri chi3З 16 - 30 квітня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного центру культури та мистецтва проходитиме виставка живописних робіт американського художника Шрі Чинмоя «Королівство кольору - Colour Kingdom». Художня творчість Шрі Чинмоя характеризується тим, що здатна викликати емоційний відгук у людей, це досягається особливим вибором кольорового рішення і техніки, а також оригінальністю стилю автора. Своє мистецтво майстер назвав Джарна-Кала, що означає «Фонтан мистецтва».

Урочисте відкриття виставки 16 квітня о 17.00.

Стиль творів Шрі Чинмоя відрізняється завдяки незвичайній техніці використання спеціально виготовлених губок і пензлів, які створюють вражаючий ефект легкості мазка і філігранності форми. Завдяки інтуїтивно знайденим сполученням кольорів в абстрактних картинах Шрі Чинмоя, що здаються простими на перший погляд, випромінюють енергію і дарують цілюще відчуття гармонії. Соковита палітра фарб і неприборканий порив образів птахів, діють на органи зору подібно масажу.

Шрі Чинмой використовував різноманітні техніки – акварель, гуаш, фломастери, туш на виготовленому власноруч тайському папері з включенням пелюсток квітів. Радісні малюнки птахів, образ яких проходить крізь всю творчість художника, нагадують каліграфію дзен-буддизму. Образ птаха займає особливе місце у творчості художника. Це метафоричне вираження устремління душі, або внутрішнього «Я», яке прагне вийти за межі звичайності, підіймаючись вгору і розширюючи відчуття свободи і незалежності.

Художник в своїх роботах не слідував канонам якоїсь однієї живописної школи, оскільки його мистецтво народжується спонтанно. Картини Шрі Чинмоя прості і позбавлені епатажу. Мовою мистецтва він висловлював те, що приходило з середини душі. Малюючи, майстер дозволяв своєму мистецтву бити фонтаном творчої енергії прямо з серця. Його творчість передає відчуття гармонії, єдності та щирої радості.

17, 18 та 28 квітня з 17.00 відвідувачі галереї зможуть насолодитися живою музикою у виконанні Сергія Перепелиці (вокал, гітара та флейта), Геннадія Озерова (вокал) та Андрія Могилко (вокал та флейта).

Довідка: Шрі Чинмой (1931-2007) – народився в Індії. З 1964 він проживав в Нью-Йорку, багато подорожував. Він бував з лекціями у найвідоміших університетах світу, серед яких Гарвардський, Кембріджський, Прінстонський, Єльський, Стенфордський, Колумбійський, Оксфордський, Токійський університети. Вся творчість Шрі Чинмоя сповнена глибокою любов'ю і прагненням до світового єдності. Є тема, яка проходить через всю творчу діяльність Шрі Чинмоя, а також виражається в десятиліттях його праці на благо ООН як організації, яка прагне до встановлення світової гармонії. Це тема – єдність миру.

Адреса: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи).

Час роботи: вт-сб, 11.00-19.00, без перерви.

Тел./факс: (057) 717-10-40

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Віртуальна галерея 

Текст про відкриття виставки 

Творча зустріч 

e-max.it: your social media marketing partner