Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

Основні культурно-мистецькі заходи КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва» на  2019 рік

ТРАДИЦІЙНА КУЛЬТУРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ: ЗБЕРЕЖЕННЯ АВТЕНТИЧНОСТІ ТА РОЗВИТОК КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ

Традиційна культура європейських країн

Нове у віртуальній галереї

Новая фотогалерея Центра

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні»

e-mail Друк

women littl copyЗ 18 червня по 4 липня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва пройде фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні». В експозицію увійшли близько40 фотографій, що розповідають історії українських жінок, які самовіддано виконують різні ролі у важкічаси для України – жінки — солдати, лікарки, доброволиці, волонтерки.

З метою підвищення обізнаності суспільства про ролі жінок в ході збройних конфліктів, інформування про необхідність дотримання прав людини, стимулювання активних дій, що спрямовані на подоланнягендерної нерівності Музей жіночої та гендерної історії, спільно з Фондом Народонаселення ООН в Україніта Українським жіночим фондом, проводить в Харкові фотовиставку, яка підіймає низку актуальних та болючих для України питань: нерівноправність, насильство, війна.

Для віддання пошани в пам'ять полеглих у період з 1941–1945 років, 22 червня в Українівідзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Сьогоднішні події на теренахУкраїни дають підґрунтя для актуалізації та переосмислення цього дня в контексті сучасності. Українське суспільство стало відкритим до розглядання різних форм та аспектів своєї боротьби за свободу.

Існують традиційні уявлення про відвагу та героїзм з чоловічим обличчям, при цьому роль жіноку досягненні перемоги та миру несправедливо замовчується. Як під час 1941–1945 років, так і сьогодні, жінки беруть активну участь у конфлікті на теренах України. Виставка «Жінки і конфлікт в Україні»направлена на деконструкцію стереотипних уявлень про другорядність жінки у процесі боротьби за гідність та свободи свого народу. Представлені роботи покликані відродити справедливость по відношенню до жінки та її ролей в контекстівійськових дій та суспільних перетворень.

Війна не обирає своїх жертв та героїв за гендерними, віковими, соціальними та іншими ознаками. Вона входить у життя кожного, хто опинається на її шляху. Соціальна сконструйованість обумовлює те, що саме жінки в першу чергу не хочуть війни. Вони прагнуть захистити свій дім, родину, свободу, тому самовіддано приймають участь у протистоянні як в тилу, так і на передовій.

На жаль, гендерні стереотипи в розгляданні значення жінки у військових конфліктах залишаються розповсюдженим явищем у всьому світі іУкраїна тут не є винятком. Цей факт підтверджує високу потребу та важливість підвищення обізнаності щодо гендерної нерівності в Україні,а також необхідність вжити заходи для подолання цього явища.

Фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні» підготована Фондом народонаселення ООН в Україні та Українським жіночим фондом у співпраці з Міністерством соціальної політики. Виставка вперше демонструвалась у Києві протягом грудня 2014 року. Протягом червня – листопада2015 року демонстрація виставки запланована у Харкові, Вінниці, Сєверодонецьку (Луганська обл.), Дніпропетровську, Житомирі тау Добропіллі (Донецька обл.).

Урочисте відкриття фотовиставки у Харкові відбудеться 18 червня о 17.00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини».

____________________________________________________________

Адреса: м. Харків, Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи).

Час роботи: ВТ-СБ, 11.00–19.00, без перерви.

Тел./Факс: (057) 717-10-40, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

e-max.it: your social media marketing partner