КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Фотовиставка «Подорож до Тібету» - 17 жовтня-3 листопада 2012 року

e-mail Друк

Фотовиставка В галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного центру культури і мистецтва 17 жовтня відкрилася виставка Олександра Купчіка і Тетяни Путятіної «Подорож до Тібету». В залах галереї представлено 60 кращих фотографій з зображенням пейзажів Тібету та його мешканців.

Автори запрошують глядачів відправитися у подорож на «Дах світу». Олександр Купчик і Тетяна Путятіна в травні 2006 р. протягом місяця подорожували Тибетом з метою дослідження унікальної природи і культури цього високогірного району світу. Для цього їм довелося подолати на джипі більше 4000 км на висотах від 3600 до 5600 метрів.

Автори фотовиставки Там з незапам'ятних часів ізольовано від зовнішнього світу живуть тибетці. Вічній боротьбі з суворим кліматом їх завжди супроводжує щира посмішка.

Для багатьох людей, які стають на шлях самопізнання та духовного розвитку, Тібет є легендарною країною, де, по одній із версій, розташована міфічна країна Шамбала. За легендою, Шамбала зробилася невидимою для людських очей і тільки чисті серцем зможуть знайти до неї дорогу. Віра в реальність цієї країни як такої, де живуть просвітлені духовні лідери людства, неодноразово штовхала людей на пошуки Шамбали.

«У нас по відношенню до Тібету не було езотеричного пафосу і ми туди їхали не за містичними прозріннями, але повернулись ми в Україну вже іншими. На мою думку, цьому є дві причини. По-перше, дуже розріджене повітря, завдяки якому все ж таки певні зміни свідомості відбувались, а по-друге, вражаюча красота природи Тібету. Це була наша перша подорож за межі України, потім було багато країн, але всі вони вже здавалися нам дуже мінорними та спокійними»,– зізнається Олександр Купчік.

Маршрут пролягав з Катманду (Непал) до Лхаси, далі фотографи відвідали райони озер Ямрдок-Тсо і Нам-Тсо, монастирі Ретінг, Дріконг, Самьє, потім – подорож і обхід священної гори Кайлас і повернення до Непалу через район Евересту. Результатом цього стало понад 9000 спільних фотографій.

Директор центру культури та мистецтва Тетяна Іщенко під час відкриття фотовиставки Тетяні Путятіній подорож до Тибету особливо запам'яталася труднощами адаптації до життя на високогір'ї та дружелюбністю народу.

«Подорож в гірському регіоні – це постійне балансування на межі життя та смерті. Я повною мірою відчула, що таке гірська хвороба. Наприклад, щоб хоч якось компенсувати нестачу кисню, обов'язково необхідно випивати по 5 літрів води на день. Крім цього – постійні головні болі і ще багато складностей, але всі ці відчуття з надлишком компенсувалися позитивними емоціями від спілкування з монахами. На ночівлю частиш за все ми зупинялися в монастирях, тому що в деяких районах Тібету це єдині місця, де живуть люди,– розповідає Тетяна Путятіна. – Але найдивовижніше в Тібеті – це люди, а точніше їх простота та відкритість світу, дружелюбність та гостинність. Коли розмовляєш з ними, стає зрозумілим, що твій співрозмовник знаходиться цілком поруч – тут і зараз. Неймовірне відчуття присутності тібетця в усьому – всім тілом, розумом і душею».

«Тібет завжди був цікавим та загадковим. Це зовсім інший погляд на світ. Цікаво, як співвідносяться бурхливі події та негаразди політичного та соціального життя нашої країни та куток спокою і споглядання на цій виставці. Все ж таки у світи є гармонія, і все знаходиться у балансі та рівновазі»,– наголосила на значенні виставки директор Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко.

На відкриття виставки також завітав Євген Бульба – спеціаліст з тібетського буддизму. Він допоміг гостям галереї більш об'ємно відчути особливість Тібету в контексті розвитку людської цивілізації.

Фотоиставка «Ця виставка дуже важлива для привернення уваги до Тібету, хоча б в такому локальному масштабі. Я не мистецтвознавець і мені складно оцінювати художні переваги цих фотографій, але я можу сказати, що відкриття для України цієї дивовижної країни вже має велике значення. Справа в тому, що в Тібеті на протязі багатьох сторіч зберігалась незмінною форма північно-індійського буддизму, який прийшов туди у 8 ст. н.е. Ритуальна форма звісно була тібетською, а філософське знання – це загальнолюдське надбання. Нажаль, для всього світу його було не відкрито, а зламано. Після встановлення китайського комуністичного режиму – культурні втрати для людства виявились непоправні»,– вважає Євген Бульба.

Ми, українці, можемо тільки знати про ситуацію в Тібеті, про це говорять самі його мешканці. Саме в цьому, на їх думку, і може полягати участь іноземців – просто знати. Буддизм зараз стрімко розповсюджується по всьому світові. Багато європейців сповідують його принципи, можливо, це пов'язано з перебуванням у вигнанні в Європі та Америці багатьох монахів та буддистських вчителів.
Для харків'ян є чудова можливість побачити цю дивовижну країну очима фотографів-мандрівників Олександра Купчіка та Тетяни Путятіної.

Виставка працює до 3 листопада. Вхід вільний.

Адреса: пл. Свободи, 5 (Держпром), 4-й під'їзд, 1 поверх (вхід зі сторони площі).

Тел.: +38 057 717-10-40, +38 057 705-15-50.

Час роботи: Вівторок-субота, з 11.00 до 19.00, без перерви.

e-max.it: your social media marketing partner