Виставка "Різдвяний подарунок Слобожанщині" - 22 грудня 2011 року - 14 січня 2012 року | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Виставка "Різдвяний подарунок Слобожанщині" - 22 грудня 2011 року - 14 січня 2012 року

Виставка Картини, ікони, кераміка, матрьошки – справжні витвори мистецтва показали викладачі художніх шкіл на виставці «Різдвяний подарунок Слобожанщині». Виставка відкрилася 22 грудня в галереї «Мистецтво Слобожанщини» обласного центру культури і мистецтва.

Харків – лідер в естетичному вихованні

Виставка «Новий менеджмент в обласному центрі підвищення кваліфікації працівників культосвітзакладів дав свої результати,– підкреслив під час відкриття виставки начальник облуправління культури і туризму Дмитро Кузнєцов.– Досі у нас викладачі незаслужено залишалися в тіні. На першому плані були талановиті діти, і сьогодні цю ситуацію ми виправляємо, і вшановуємо викладачів. Таке враження, що ми потрапили в казку. Всі роботи чудові, вони своєрідні. Кожен відвідувач виставки може знайти картину до душі».

«Ця виставка унікальна, адже традиційно проводяться виставки дітей, а тут вперше ми можемо побачити, на що здатні викладачі художніх шкіл та шкіл естетичного виховання, хто вчить наших дітей, наскільки високий рівень їхньої майстерності. І судячи з того, що ми сьогодні бачимо, можна бути спокійними за майбутнє наших дітей і наше майбутнє»,– зазначила директор обласного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко.

Виставка Усього в Харківській області 87 шкіл естетичного виховання, 25 з них у Харкові.

«Зберігши мережу цих шкіл, зараз наш регіон є лідером в естетичному вихованні в цілому по Україні, і методичні рекомендації наших закладів є затребуваними у всіх регіонах Україні. З кожним роком у нас поліпшується матеріально-технічна база цих шкіл»,– зазначив Дмитро Кузнєцов. Тут виставлені роботи 57 викладачів, і не лише Харкова, а фактично представлена вся Харківська область.

Унікальна можливість виставитися

«Для нас дуже важлива участь у подібній виставці,– підкреслив викладач художнього відділення Барвінсковської музичної школи Анатолій Харчинський.– Можливо, у харків'ян є більше можливості виставлятися, а для нас це, дійсно, подія».

Анатолій Андрійович виставив свою картину «Повернення з походу», на ній козак Барвінок, легендарний засновник Барвінкового зображений верхи на коні з двометровим списом в руці.

Виставка «Крім малюнка ми з дітьми займаємося і ліпленням. У нас на околиці Барвінкова дуже хороша глина. Ми з дітьми ходимо туди, вибираємо відповідну, замочуємо її у воді, і працюємо над скульптурами,– розповідає Анатолій Харчинський – Є діти, які відразу більше проявляють себе в скульптурі, а є ті, що більше в живопису. Спочатку, щоб не відбити інтерес до творчості, я дозволяю їм більше займатися тим, що в них краще виходить. Але потім я пояснюю, що і живопис, і скульптура – це все образотворче мистецтво, і справжній художник повинен уміти добре робити і те, і інше».

Зима очищує душу художника

Викладач харківської школи ім. Рєпіна заслужений художник України Олександр Лисенко на виставці представив картину «Зимові вулички», на якій відобразив його улюблений Путівльський зимовий пейзаж. Це полотно виконане у незвичайній манері мозаїчного живопису, яку художник сповідує. Він видав дві авторські книги на цю тему, по них і викладає своїм вихованцям.

«Головні три кити, на яких грунтується моя теорія – це колір, простір, середовище,– говорить Олександр Миколайович.– Кожен художник повинен це відчути, тільки тоді він зможе не просто копіювати, а створювати картини. А на цю виставку мені захотілося показати роботу, яка допомогла б наблизити справжню снігову зиму до нас у Харків. Взагалі зима – це моя улюблена пора року, яка найбільше надихає як художника. Коли засипле все білим снігом, ми немов починаємо жити з чистого аркуша, душа очищається і виникають такі дитячі почуття».

Як пробудити дух творчості в дітях?

Виставка Анна Москвітіна, викладач художнього класу Шевчеківської музичної школи привезла до Харкова свого «Кота».

«Коли я показала цю картину учням, то відразу кілька з них захотіли намалювати своїх домашніх тварин,– каже Анна.– Якщо сам гориш духом творчості, тільки тоді можна запалити дітей. Втім, щоб пробудити в маленьких вихованцях справжніх художників, я використовую зрозумілі дітям ігрові прийоми. Ми й руками малюємо. Щоб розвивати уяву, придумую незвичайні завдання. Наприклад, потрібно зобразити горщик на прогулянці або посуд з казки «Федорине горе», яка пішла від своєї недбайливої господині. Ілюструємо вірші і казки, я їм читаю, а вони намагаються це все уявити та намалювати».

Унікальні декоративні роботи Як правило, викладач школи естетичного виховання веде відразу усі предмети, що стосуються образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва: і бісероплетіння, і писанкарство, і скульптуру. Викладач художньої школи міста Південного Харківського району Олександр Андрієнко представив на цьогорічній виставці настінну декоративну кераміку з видами Харкова, натюрмортами і у вигляді ікон.

«Це унікальний вид кераміки подвійного обжигу. Перший раз – після фарбування – це потрібно 700 градусів, а другий – після покриття глазурі – тут вже до 900 градусів. У нас вдома є піч, і ось виходить така декоративна кераміка для інтер'єрів,– розповідає Олександр.– На жаль, в школі у нас немає можливості для випалу, хоча дітям, звичайно ж я розповідаю, як це робиться, ми займаємося ліпленням».

Виставка А ось Людмила Заїкіна, викладач класу образотворчого мистецтва Комсомольської музичної школи Зміївського району представила своїх незвичайних матрьошок, яких одразу ж на виставці купили на подарунок до Різдва:

«Це лакова мініатюра – декоративний розпис. Ці матрьошки розписані на тематику головних християнських свят. Можна сказати, що це змішана техніка»,– розповідає авторка.

Різноманітність технік і жанрів, представлених на виставці, просто вражає. Тут є і графіка, і живопис, і батік, і скульптура, і ікони, і лакова мініатюра, і кераміка, і вишивка, і писанки, і техніка валяння. Побачити всю цю красу можна буде до 14 січня. Нагадуємо адресу галереї: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи), час роботи: ВТ – СБ, 11:00 – 19:00, без перерви. Тел / факс: 717-10-40, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  

Виставка організована обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітзакладів за сприяння обласного центру культури і мистецтва.