КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні»

e-mail Друк

women littl copyЗ 18 червня по 4 липня 2015 року в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Обласного центру культури і мистецтва пройде фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні». В експозицію увійшли близько 40 фотографій, що розповідають історії українських жінок, які самовіддано виконують різні ролі у важкі часи для України – жінки — солдати, лікарки, доброволиці, волонтерки.

З метою підвищення обізнаності суспільства про ролі жінок в ході збройних конфліктів, інформування про необхідність дотримання прав людини, стимулювання активних дій, що спрямовані на подолання гендерної нерівності Музей жіночої та гендерної історії, спільно з Фондом Народонаселення ООН в Україні та Українським жіночим фондом, проводить в Харкові фотовиставку, яка підіймає низку актуальних та болючих для України питань: нерівноправність, насильство, війна.

Для віддання пошани в пам'ять полеглих у період з 1941–1945 років, 22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Сьогоднішні події на теренах України дають підґрунтя для актуалізації та переосмислення цього дня в контексті сучасності. Українське суспільство стало відкритим до розглядання різних форм та аспектів своєї боротьби за свободу.

Існують традиційні уявлення про відвагу та героїзм з чоловічим обличчям, при цьому роль жінок у досягненні перемоги та миру несправедливо замовчується. Як під час 1941–1945 років, так і сьогодні, жінки беруть активну участь у конфлікті на теренах України. Виставка «Жінки і конфлікт в Україні» направлена на деконструкцію стереотипних уявлень про другорядність жінки у процесі боротьби за гідність та свободи свого народу. Представлені роботи покликані відродити справедливость по відношенню до жінки та її ролей в контексті військових дій та суспільних перетворень.

Війна не обирає своїх жертв та героїв за гендерними, віковими, соціальними та іншими ознаками. Вона входить у життя кожного, хто опинається на її шляху. Соціальна сконструйованість обумовлює те, що саме жінки в першу чергу не хочуть війни. Вони прагнуть захистити свій дім, родину, свободу, тому самовіддано приймають участь у протистоянні як в тилу, так і на передовій.

На жаль, гендерні стереотипи в розгляданні значення жінки у військових конфліктах залишаються розповсюдженим явищем у всьому світі і Україна тут не є винятком. Цей факт підтверджує високу потребу та важливість підвищення обізнаності щодо гендерної нерівності в Україні, а також необхідність вжити заходи для подолання цього явища.

Фотовиставка «Жінки і конфлікт в Україні» підготована Фондом народонаселення ООН в Україні та Українським жіночим фондом у співпраці з Міністерством соціальної політики. Виставка вперше демонструвалась у Києві протягом грудня 2014 року. Протягом червня – листопада 2015 року демонстрація виставки запланована у Харкові, Вінниці, Сєверодонецьку (Луганська обл.), Дніпропетровську, Житомирі та у Добропіллі (Донецька обл.).

Урочисте відкриття фотовиставки у Харкові відбудеться 18 червня о 17.00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини».

____________________________________________________________

Адреса: м. Харків, Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх (вхід з боку площі Свободи). Час роботи: ВТ-СБ, 11.00–19.00, без перерви. Тел./Факс: (057) 717-10-40, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

e-max.it: your social media marketing partner