Харьковский областной организационно-методический центр культуры и искусства

ПОЛОЖЕННЯ Обласного фестивалю-конкурсу традиційних страв,  випічки та напоїв Харківщини «Смачного!»
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
 
Закодоване щастя
 
Статут
 
folk
 

Найближчі події

Немає подій

Календар подій

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваРусский языкEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Регіональний фольклорний фестиваль «Сьогодні Купала, а завтра Івана» - 2014

e-mail Друк

  2013Регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні – Купала, а завтра – Івана» відбувся 5 липня 2014 р. у селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області на території Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди. Місце проведення щорічного фестивалю вже традиційне, а ось формат цього року було дещо змінено.

Цьогорічною новинкою порадували працівники Музею: вони провели квест «Містерія Купала» – це театралізований інтерактивний захід з Іваном та Марією, Водяним та Огневиком, Русалонькою та іншими героями купальської ночі. Маршрут квесту пролягав декількома майданчиками на території літературно-меморіального музею, названими відповідно до чотирьох стихій (води, вогню, землі і повітря), де учасників дійства зустрічали виступами фольклорні гурти.

Квест розпочався одразу після вечірнього концерту, в якому взяли участь фольклорні колективи Харківської області. Всього сюди завітало цього 14 учасників – колективів та сольних виконавців з 4-х районів області, міст Харкова та Чугуєва. У півторагодинному концерті, заокрема, взяли участь: аматорський фольклорний гурт «Чарівна пісня» (Дергачівський район), Дар'я Гірюшина (м. Чугуїв), фольклорний колектив «Горлиця» (Золочівський район), дитячий зразковий хореографічний ансамбль «Надія» (Богодухівський РБК), народний аматорський фольклорно-етнографічний гурт «Мельничани» та «Заміщанські козаки» (Валківський район), жіночий вокальний ансамбль «Надвечір'я» та «Горлиця» (Золочівський район), солісти Гуринівського сільського будинку культури. Закінчився концерт розтягненням 100-метрового прапору України, виконанням державного гімну та пісні «Червона рута». Кожний колектив отримав від оргкомітету подяку за участь у фестивалі.

Приїхали і майстри декоративно-ужиткового мистецтва, вони виставили свої вироби вздовж алей парку і не лише їх демонстрували, а й проводили майстер-класи, навчаючи усіх, хто мав бажання, традиційним народним промислам. Усі дівчата плели вінки із польових квітів та запашних трав, діти здебільшого цікавилися виготовленнямляльок-мотанок, розписом сковородинівських торб.

Традиційний майстер-клас проводив і фольклорний гурт «Муравський шлях» Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва, учасники якого на танцювальному майданчику навчали майстерності народних побутових танців. Кожен відвідувач фестивалю мав унікальну нагоду опанувати рухами, характерними для таких танців, як «Краков'як», «Гречаники», «Полька», «Карапет». Водили й купальські хороводи.

На алеях музею співали колективи, що приїхали з Валківського, Богодухівського, Дергачівського та Золочівського районів. О 19.30 на початку центральної алеї відбулася урочиста зустріч почесних гостей, яких привітав народний фольклорний колектив «Горлиця» (Одноробівського сілького будинку культури Золочівського району). Урочисту концертну програму біля музею відкрив фольклорний гурт «Муравський шлях», який виконав народну пісню «Ой, на Івана та й на Купала» і танець «Гречаники».

Фінальним акордом свята стали традиційні купальські забави: хороводи навколо ватри, пускання дівочих вінків за водою, стрибання через вогнища. Завершився день святковим феєрверком «Купальська квітка».

Висвітлення подій фестивалю на нашому сайті

 

АРХІВ - ФЕСТИВАЛЬ "СЬОГОДНІ - КУПАЛА, А ЗАВТРА - ІВАНА" - 2011

АРХІВ - ФЕСТИВАЛЬ "СЬОГОДНІ - КУПАЛА, А ЗАВТРА - ІВАНА" - 2012

АРХІВ - ФЕСТИВАЛЬ "СЬОГОДНІ - КУПАЛА, А ЗАВТРА - ІВАНА" - 2013

e-max.it: your social media marketing partner