КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Прес-реліз

e-mail Друк

    ПРЕС-РЕЛІЗ

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва за підтримки управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації, Золочівської райдержадміністрації та Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди проводять Регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана», який відбудеться 7 липня 2012 р. у с. Сковородинівка Золочівського району на території музею Г.С. Сковороди.

Основна мета фестивалю – підтримка та збереження першоджерельних фольклорних традицій Слобожанщини. Головні завдання фестивалю: підтримати й надати нові творчі стимули для діяльності аматорських фольклорних гуртів регіону, сприяти розвитку колективів фольклорного жанру, творчості народних майстрів, виявляти та залучати до фестивальних заходів нові фольклорні гурти, особливо молодіжні та дитячі, які забезпечать в майбутньому наслідування традиції. Найважливіше завдання фестивалю – привертання уваги та підвищення зацікавленості виконавців, глядачів та представників влади до раритетних, рідкісних, зникаючих народних традицій, звичаїв, зразків пісенної, танцювальної, ігрової культури, які відходять разом із зникненням покоління носіїв усної традиції (місцевих  мешканців, що народилися до розповсюдження радіо, телебачення, клубної системи). Актуальне завдання фестивалю – розвиток зеленого туризму та популяризація історичних, музейних та природних пам’яток краю.

У програмі – концертні виступи фольклорних колективів на майданчиках парку («Музейні сходи», «Співоча діброва», «Співи під дубом», «Танцювальний майданчик»). Пограти у народні ігри можна на майданчику «Ігри під клунею». Народні умільці виставлять свої вироби та дадуть майстер-класи на «Алеї майстрів». Відбудеться конкурс купальської атрибутики «Купальська традиція», покликаний відновити інтерес до технології виготовлення ляльок, дерев, вінків, інших елементів купальського обряду. Заплановано катання на човнах, прогулянки на конях. 

Основна тема фестивалю – пісенно-обрядова традиція народного свята «Купала» та близьких до нього за жанром святкових періодів весняно-літнього народного календаря, зокрема «Петрівки» та «Трійці». Програма наслідує основні елементи прадавнього способу життя цього періоду та включає підготовку до свята (плетіння дівчатами та молодицями вінків із зелені та квітів, вирубування купальського дерева, залежно від місцевості – чорноклену (татарського клену, «Маринки»), вишні або будяка, встановлення (вкопування) його на галявині, де відбудеться святкування громади, прикрашання дерева квітами, черешнями, вишнями, стрічками, вінками, цукерками тощо, виготовлення купальських обрядових ляльок («Купайла», «Маринки» з очерету, ганчір’я, горшків), збирання дров, кропиви та складання вогнища, кропивних куп парубочими та дівочими гуртами; готування святкового пригощання – пісних вареників, пиріжків, вишневого відвару) та святкування (виконання пісень-закличок для збору учасників свята, жартівливих та ліричних петрівчаних та купальських пісень на вулицях села та місці святкування (галявині біля річки, ставка, криниці, на пасовищі), запалювання вогнища, водіння хороводів коло обрядового дерева, ляльок, вогнища, смакування страв, стрибкові змаганні через вогнище, будяки та купи кропиви, пронесення вулицями села та втоплення у воді обрядового дерева, купання-очищення у воді, пускання дівочих вінків (із свічками чи без) на воду).

Фестивальна програма розрахована на один день з 14.00 до 21.30. О 21.00 – пускання на воду віночків, хороводи навколо багаття на майданчику «Купальські хороводи» (галявина біля ставка) та святковий феєрверк «Купальська квітка».

e-max.it: your social media marketing partner