КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Харків’яни розпочали святкові заходи до 200-річчя Кобзаря концертом та арт-пленером у саду Шевченка

e-mail Друк

alt20 травня у саду ім. Т. Г. Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято "В сім'ї вольній, новій", присвячене 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, організоване обласним управлінням культури та туризму, а також обласним центром культури та мистецтва.

Урочистості розпочалися з покладання квітів до пам'ятника Шевченку, в якому взяли участь перший заступник голови ХОДА Валентин Дулуб, заступник голови ХОДА Андрій Моченков, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, Генеральний консул Російської Федерації в Харкові Сергій Семенов, Голова наглядової ради Благодійного фонду «Велика родина» Віра Ульянченко, начальник облуправління культури та туризму Дмитро Кузнєцов, представники громадських організацій, релігійних громад, учнівської та студентської молоді.

altВшановуючи Великого Кобзаря, неможливо не згадати його твори. Харківські артисти створили цілу літературно-музичну композицію на слова Шевченка. Дуже символічно звучали у цей день і українські народні пісні, і інструментальна музика у виконанні учасників фестивалю традиційної народної культури „Покуть плюс", що відбувався у ці дні на Харківщині.

altЧерез декілька хвилин представники фольклорних колективів з різних куточків України та Росії вже представляли автентичні співи та музику на сцені біля фонтану у саду Шевченка. Слід за ними на цю сцену вийшли артисти «Великого Слобожанського ансамблю пісні та танцю». Також окремою програмою прозвучали виступи переможців обласного конкурсу читців «Вічне слово Кобзаря», що відбувався напередодні в обласному центрі культури та мистецтва. Люди різного віку, від молодших школярів до людей зрілих років читали вірші Шевченка та свої присвячення Кобзареві.

altА біля одного з найкращих у світі пам'ятника Шевченку тим часом розташувалися молоді художники, які взяли участь у арт-пленері „Шевченко. Молодий погляд". Студенти та учні художніх учбових закладів розсілися колом біля пам'ятника та стали його замальовувати. Потрібно було не лише з точністю відтворити пам'ятник на папері олівцями та фарбами, але й додати своє відношення, свої асоціації, які виникають із Шевченком. Найкреативніших учасників арт-пленеру ввечері було нагороджено на головній сцені саду Шевченка.

А далі на сцені відбувалося ще одне символічне дійство – святкування Дня Європи. Цікаву концертну програму на відкритому майданчику представили учасники ансамблю „Рідна пісня". А завершився концерт шевченківськими словами, що лунали у потужних колонках на весь сад, який носить і'мя великого поета:

Вся країна

Повита красою,

Зеленіє, вмивається

Дрібною росою.

Споконвіку вмивається,

Сонце зустрічає!

І нема тому почину,

І краю немає!

e-max.it: your social media marketing partner