Харківським дітям на фотовиставці вирішили зробити щеплення від жорстокості | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 3 шт. )

Харківським дітям на фотовиставці вирішили зробити щеплення від жорстокості

altВиставка унікальних фотографій «Війна краде дитинство», на яких зображені діти з місць військових конфліктів, відкрилася 21 березня в галереї «Мистецтво Слобожанщини». Тут немає відвертих сцен насильства, тільки дитячі очі, що викликають сльози співчуття. Цей соціальний фотопроект спрямований на те, щоб стати своєрідним щепленням від жорстокості для дітей, що живуть у мирний час.

«Ця виставка показує підростаючому поколінню зміст таких понять, як «добро», «співчуття», «милосердя» і цінність життя як такого. Експозиція є певним посланням про те, що якщо немає пам'яті про минуле, то немає і майбутнього. Недарма вона проходить в Харкові під патронатом губернатора Михайла Добкіна, адже від представників влади, які займаються питаннями зовнішньої і внутрішньої політики, залежить, чи будуть наші діти жити в мирі, чи вдасться вирішити якісь конфлікти мирним шляхом», - заявив на урочистому відкритті віце-губернатор Євген Савін.

У залі - більше двохсот знімків, це унікальні документальні кадри з місць військових конфліктів, які відбувалися в ХХ і ХХІ столітті. Фотовиставка складається з кількох тематичних блоків: Друга світова війна, Афганістан, Південна Осетія, (Беслан), США (Нью Йорк 9/11), Японія (Хіросіма і Нагасакі). Проект організований Міжнародним благодійним фондом «Військове братство». Як розповів голова правління цієї організації, Олександр Котирло, виставка в Харкові унікальна тим, що в такому форматі, в такому обсязі в Києві, де вона стартувала в лютому, вона не показувалася.

«У столиці проходила арт-презентація, були показані тільки роботи відомих фоторепортерів, які знімали в гарячих точках по всьому світу, в Харкові ж додані документальні кадри, які нам надали музеї, на них зображені: Друга світова війна, Афганістан, Беслан, Нью -Йорк 9/11, також Хіросіма і Нагасакі», - підкреслив Олександр Котирло.

Цей проект - своєрідне «щеплення від війни», кажуть організатори. І якщо дітям вчасно її не зробити, то ігри у «войнушки» можуть стати реальністю.

alt«Як показати дітям ціну людського життя? Як показати дітям, що у війну грати не можна, що не буває 7, 8, 9 життів, життя тільки одне?! Воно тільки твоє, твого ближнього, - говорить Олександр Котирло. - Грань жорстокості діти переступають набагато легше, ніж дорослі, і ті прояви агресії, що вони бачать в інтернеті, на телебаченні, переносять і на відносини в реальному житті. Власне тому ми й прийшли до ідеї показати, до чого призводить жорстокість: коли люди не йдуть на поступки один одному, коли з'ясовують відносини за допомогою зброї, - військові конфлікти тягнуть за собою втрату близьких, голод, страх. Війни завжди позбавляють дитинства».

На знімках діти, які ділять корж, запечений з трави і глини, школярі в класі перед дошкою, зрешеченою кулями, ті, що катаються на каруселі, зробленої з гільз снарядів і малюки зі зброєю в руках.

«Є місця на Близькому Сході, де 26 років йде війна, тобто ціле покоління виросло в умовах війни, вони не знають, як можна жити по-іншому. Тому на нашій виставці будуть проходити інтерактивні модулі за участю харківських дітей, зокрема, вони зможуть написати листа можливого другу (ось як раз від дітей, що живуть у мирі, тим, хто не знає, що це таке), взяти участь в конкурсі малюнка «Війна краде дитинство», в театральній постановці на тему війни. Також під час виставки в Харкові почнеться Всеукраїнська акція «Журавлик пам'яті»: всі бажаючі зможуть скласти японське орігамі - паперового журавлика, як символ надії на краще життя і пам'яті про загиблих. Це була дівчинка Садако Сасакі, яка після атомного вибуху в Хіросімі, захворіла променевою хворобою, їй розповіли легенду, що якщо з паперу зібрати тисячу журавликів і загадати бажання, то бажання обов'язково здійсниться. Дівчинка загадала, щоб одужати, вона зібрала 644 журавлика і померла. Наша задача - зібрати тисячу журавликів, на яких написати бажання наших дітей. Після закінчення акції з журавликів буде створена інсталяція, яку продемонструють у найбільших містах України», - розповів менеджер проекту Лаврентій Тарасевич.

altВтрачене дитинство на знімках побачать не тільки харків'яни, але й жителі області: до початку квітня щодня у галереї чекають по дві-три групи зі шкіл Харкова і області.

«Проект названий міжнародним, тому що роботи надані з різних куточків земної кулі. Ми вже отримали підтвердження того, що восени до нас приїде представник меморіалу 9/11 в Нью-Йорку», - говорить Олександр Котирло.

Цей проект стартував у Києві 16 лютого 2012 року, і після Харкова він буде представлений в Дніпропетровську, Запоріжжі, Донецьку, Львові, Івано-Франківську, Криму. У нашому місті виставка працюватиме до 31 березня. Адреса галереї «Мистецтво Слобожанщини»: Держпром, 4-й під'їзд, 1-й поверх.

На виставці представлені роботи відомих фотографів

Амі Вітале завдяки своїй професії вдалося сфотографувати події в більш ніж 75 країнах світу. Вона була свідком громадянських конфліктів, руйнувань та насильства. Але також, за її словами, вона не раз спостерігала міць людського духу і красу душі. Знімки Вітале виставлялися по всьому світу в музеях і галереях і публікувалися в провідних міжнародних виданнях, таких як National Geographic, Geo, Newsweek, Time. Її роботи відзначені провідними міжнародними преміями в галузі фотографії, назвемо World Press Photo, нагороду Lowell Thomas в журналістиці і премію «Фотограф року» за версією The Magazine.

Єфрем Лукацький, українець, який в 2005 став першим і єдиним в історії країни фіналістом Пулітцерівської премії. Його фотографії продавалися на аукціоні Sotheby's і друкувалися у престижних світових виданнях, серед яких Тime, Newsweek, The Herald Tribune. З 1990х років Лукацький працює кореспондентом Associated Press.

Олександр Глядєлов - єдиний фотограф в Україну, постійно співпрацює з міжнародною організацією «Лікарі без кордонів», він висвітлював конфлікти в таких гарячих точках, як Сомалі, Південний Судан, Нагорний Карабах та інші.

Бернат Арманг народився в 1978 році в Барселоні. З 2005 року він ексклюзивно працює для Associated Press. У 2008 році в Кенії Арманг знімав спалаху насильства, які виникали після виборів. Також йому належать кадри, що зафіксували конфлікт між Ізраїлем і Палестиною і війну в Лівії. Його називають одним з кращих фотографів Associated Press.

Фотоматеріали також надали:

• меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років»

• Всеросійська громадська організація «Голос Беслана»

• Національний меморіал 11 вересня і музей Всесвітнього торгового центру

• Національні меморіальні зали світу, присвячені пам'яті жертв атомних бомбардувань в м. Хіросіма і м. Нагасакі

Сховати метелика