КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

На Великий Слобожанський ярмарок причалив "Ноїв ковчег", в якому кожній тварі - по парі

e-mail Друк


5На головній площі Харкова 8 вересня відкрився Великий Слобожанський ярмарок. Чого тут тільки немає: від пиріжків і борошна до яхт і справжнього БТРу, і все, як стверджують організатори, за цінами виробника. Кожен район Харківської області представив продукцію, що випускається їх підприємствами, а також широку дводенну культурну програму. А у вечірньому гала-концерті сьогодні виступлять «Діти капітана Гранта», «Колодій», «Папурі» і «Dream West».

Щоб простимулювати райони, був оголошений конкурс на краще оформлення своїх міні-виставок досягнень народного господарства, і поборотися є за що: найбільш ефектну і незвичайну композицію в народному стилі, що підкреслює особливості району, чекає гран-прі.

3Площа Свободи перетворилася на різнобарвне море зі стилізованих національних костюмів, хатинок за тином з соняшниками і гніздами з лелеками. Були на ярмарку і справжні птахи та звірі. Контактний зоопарк, в якому дітлахи із захватом годували парнокопитну, хутряну і колючу живність, розташувався за пам'ятником Леніну. А ось перед постаментом виросла величезна дерев'яна конструкція з написом "Зміївський ковчег".

4Зміївський район оформив свій майданчик у вигляді Ноєвого ковчегу, де є і Ной зі своєю родиною, і кожної тварі - по парі, а то й більше: баранчики, поросята, індики, качки, кроленята, риби і багато іншої живності, що вирощується в районі .

7"Зміївський район знайшов нестандартний підхід до оформлення. У минулому році, коли Великий Слобожанський ярмарок проводився у них у райцентрі, вони посіли перше місце за презентаційну експозицію, і в цьому році, ну, здивували, що й казати, - зазначив начальник облуправління культури і туризму Дмитро Кузнєцов. - У нас в області два найбільших культурно-масових заходи - Великий Слобожанський ярмарок і етнофестиваль "Печенізьке поле". Звичайно, "Печенізьке поле" більш показове з позиції розкриття творчого потенціалу області, Слобожанський ярмарок - в основному, це укладання контрактів, продаж продукції, але супутнім моментом є культурна програма, яка сприяє укладенню нових контрактів. Розвиток культури - один із потужних факторів стимулювання економіки. І великі фестивалі в районах Харківської області ("Масляна в Коробових хуторах", "Олексіївська фортеця", "Сьогодні Купала, а завтра Івана" в Сковородинівці, "Весілля в Малинівці") - це ще одна форма мобілізації як творчої активності, так і виробничої. Адже зібравши на одній площадці весь потенціал району або області, розумієш, яка міць: і в економічному плані, і скільки талантів існує у нас".

2З ранку і до самого вечора протягом двох днів на великій сцені Слобожанського ярмарку проходить концерт - це теж одна з презентаційних складових ярмаркового дійства. Виступу колективів і виконавців кожного району передує пряме включення з декорованих павільйонів: керівники райадміністрацій представляють свої райони. Подібні теле-візитівки танслювалися на великий екран на сцені.

«За веселу ярмаркову атмосферу відповідає наш центр культури і мистецтва, - зазначила директор центру Тетяна Іщенко. - Ми зібрали тут кращих майстрів народної творчості з усієї Харківщини. Вони представляють свої твори, і журі визначить, хто з них впорався з цим краще за всіх: в рамках ярмарку проводиться конкурс серед майстрів у таких видах декоративно-прикладного мистецтва як традиційна вишивка, художня вишивка, плетіння з лози та рогозу, вироби з бісеру, декоративний розпис, роботи народного малярства, вироби з дерева, різьба по дереву, кераміка, ляльки, вироби з природних матеріалів, художні вироби з металу та скла. Проводяться також конкурси "На краще блюдо Cлобожанскої кухні", "На кращий коровай із зерна врожаю 2012 р.", "На кращу медову експозицію", "На кращий фольклорний колектив". Весь час роботи ярмарку, 8-9 вересня на великій сцені буде проходити концертна програма за участю фольклорних колективів та виконавців з усієї Харківщини. А у вечірньому гала-концерті, сьогодні, 8 вересня з 19.30 до 23.00, виступлять групи «Діти капітана Гранта», «Колодій» (з Києва), «Папурі» (Харків) і «Dream West».

1А урочисте нагородження переможців конкурсів відбуватиметься завтра, в неділю 9 вересня опівдні.

Довідка. Традиція проведення ярмарку на Слобожанщині заснована у другій половині XVII століття, відразу після заселення міста Харкова, проведенням за ініціативою козацьких отаманів і дозволу царя щорічного, як у ті давні часи називали, ярмаркового з'їзду на Пречисту (28 серпня за новим стилем). Ініціатором відродження ярмарку стала Харківська облдержадміністрація. У 2012 році Великий Слобожанський ярмарок проводиться одинадцятий раз. Місцем проведення ярмарку спочатку був Харків, потім кілька років ярмарок кочував по районах Харківської області. У цьому році він знову повернувся в обласний центр.

e-max.it: your social media marketing partner