КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Знамениті українці теж надихають російського художника Нікаса Сафронова

altВідомий російський художник Нікас Сафронов зізнався, що крім представників українських вищих державних чинів, його надихає музикант Олег Скрипка. Про це він заявив 29 березня на прес-конференції в прес-центрі облдержадміністрації.

«Ще у 1988 році я вперше побачив кліп гурту « Воплі Відоплясова». Познайомилися ми з Олегом відносно недавно. Ще я дуже шкодую, що не встиг написати портрет Богдана Ступки. Ми перетиналися на кінофестивалі «Кінотавр». З кожним роком, з кожною роллю він як актор ставав дедалі потужнішим. Я зробив кілька начерків, але написати портрет так і не встиг».

А ось з портретом екс-президента України Леоніда Кучми відбулася забавна історія, говорить Нікас:

«Замовлення на портрет Кучми я отримав від Черномирдіна, коли він став послом Росії в Україні. Спочатку Леонід Данилович позував неохоче, але потім ми здружилися. Після обрання Ющенка Кучма хотів забрати зі свого кабінету свій портрет. Йому сказали, що тільки Ющенко може дати дозвіл на це. Кучма відповів: «Та ще чого ... Запитувати у нього! Я краще знову замовлю в Нікаса портрет». Леонід Данилович мене запросив, і я подарував йому нову свою роботу».

До речі, на нинішній харківській виставці один з портретів Леоніда Даниловича можна споглядати. Тут же портрети таких знаменитостей як Влад Лістьєв, Микита Міхалков, Софі Лорен, Мадонна, Віктор Сухоруков. Це як реалістичні роботи, так і фантазійні. Комусь Нікас дарує свої роботи, але це і основне джерело доходів художника.

«До речі, Мадонна торгувалася більше всіх», - усміхається Нікас.

altНа прохання журналіста, сказати, скільки всього картин написав Сафронов, той відповів:

«В інтернеті, десь на сайтах та інтернет-аукціонах бовтається 10000 картин, які продають, видаючи їх за мої. Насправді, я написав трохи більше тисячі картин з 1983 року».

У день приїзду до Харкова в Нікаса Сафронова вже придбали дві картини. Всього ж в наше місто привезли 91 картину. Це роботи різного періоду, представлено декілька технік та напрямів. У тому числі і сюрреалістичні картини. Багато хто з них Нікасу наснилися, а з деякими відбувалися навіть містичні історії.

«У мене є диск з відеокамер спостереження з моєї виставки в Оренбурзі. Двері були опечатані, тому що на наступний день було заплановано закриття експозиції. І ось вночі, в двох залах, де висіли мої картини, почали літати кулі. Це, напевно, енергетика людей, що приходять на виставку, - розповів Нікас Сафронов. - У дитинстві я вже бачив такі кулі. Це було влітку, куля висіла в метрах чотирьох над землею і світилася блакитним світлом. Усередині нього було якийсь рух, ніби він приховував цілий світ ... Я дуже багато малюю куль. Це форма для мене є таємницею, як форма закритого світу. На моїй виставці, можливо, кулі вилітали з картин, можливо, це особливості музею. Ще я бачив, як люди стоять і моляться перед моїми картинами, це іноді видно по спостерігаючим моніторам. Вони роблять свій внесок в енергетику виставки».

Нагадуємо, що виставка Нікаса Сафронова в Харкові буде проходити з 30 березня по 26 травня.

altaltalt

Викл. сніг