Тріо «Обереги» та музичний ансамбль «Ярмарок» розпочали цикл виїзних концертів для військових | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 2 шт. )

Тріо «Обереги» та музичний ансамбль «Ярмарок» розпочали цикл виїзних концертів для військових

 

koncert1Щоб підняти моральний дух українських бійців, музично-вокальні колективи харківського обласного центру культури і мистецтва розпочали цикл виїзних концертів для військових Харківської області. Перший виступ пройшов 1 серпня 2014 року в одному з чотирьох підрозділів радіотехнічної частини Повітряних сил України, розташованому неподалік від смт Борова.

оберегиІмпровізований концертний майданчик створили під відкритим небом на території частини. У першому концертному турі взяли участь тріо «Обереги» (заслужені артистки України Людмила Омельченко (директор центру культури і мистецтва), Вікторія Осипенко та Олена Шишкіна), а також ансамбль народної музики «Ярмарок» (керівник Володимир Гейко).

koncert4Колорит національних костюмів, глибина репертуару, високий рівень виконання торкнули за душу, розтопили серця воїнів-контрактників, на яких покладено постійне несення бойового чергування для захисту державного кордону в повітряному просторі Харківщини. Вони вперше за 5 місяців безперервного виконання бойового завдання, яке поклала на них держава, почули живу музику, отримали позитивні емоції.

koncrt5Артистам вдалося розрядити обстановку, і якщо на самому початку польового концерту глядачі у військовій формі були скуті і не могли виражати емоції, то наприкінці концертної програми вже підспівували популярні пісні і дружно аплодували. На обличчях з'явилися усмішки.

koncert7У виконанні учасниць тріо «Обереги» прозвучали і ліричні задушевні пісні, які нагадали бійцям про домівку та близьких, з якими вони не бачилися вже довгий час, і патріотичні («Молитва за Україну»), і драматичні - про життя і смерть, і жартівливі , що підіймають настрій. З гумором виступили і хлопці з «Ярмарку», які вилучали хвацькі мелодії не лише з традиційних, а й з незвичайних інструментів, таких як пляшки з водою.

koncert11«Сьогодні багато творчих людей підтримують морально наших військових. Ми не можемо стояти осторонь тих подій, які відбуваються в країні, і допомагаємо, чим можемо. Творчість завжди сприяє психологічному розвантаженню, підняттю морального духу. І судячи з тієї реакції, яка була у військових радіотехнічної частини під Боровою, де ми побували, наше мистецтво, наша увага їм дуже потрібні, - розповіла після виступу перед військовослужбовцями Людмила Омельченко. - Тому ми будемо продовжувати виїжджати в частини, плануємо щотижня давати концерти, і вже 9 серпня намітили поїздку до військового підрозділу, який дислокується в смт Рогань».

koncert12Особливо зворушливим для військовослужбовців стало вручення подарунків, які створили для них своїми руками харківські жінки і діти в рамках акції «Підтримай Героя - подаруй йому оберіг». Кожен військовий отримав оберегову ляльку-мотанку «Янгол-охоронець», їх напередодні зробили в Обласному центрі культури і мистецтва під час майстер-класу під керівництвом майстра Тетяни Оглобліної. На заклик взяти участь в акції відгукнулося чимало харків'янок, і їх тепло, яке вони вклали в свої роботи, передалося військовим.

koncert14 021Фінальним акордом концерту стало виконання Державного Гімну України.

Обласному центру культури і мистецтва командир військової частини А 0478 майор С.Ю. Грек оголосив подяку. Як зазначено в подячній адресі, «за важливу, дієву та своєчасну допомогу, за підтримку та вагомий внесок у зміцнення обороноздатності держави, зміцнілу віру, щирість і сердечність...».

 

 

Відео

video

Сховати сніг