2-й модуль інноваційного семінару: знімали відео, адміністрували сайт та кінофестивалили | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

2-й модуль інноваційного семінару: знімали відео, адміністрували сайт та кінофестивалили

інноваційний семінарДругий модуль семінару «Інноваційний підхід до планування, організації і проведення культурно-масових заходів» відбувся 29 жовтня 2014 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. Фахівці центру підготували для колег із закладів культури районів Харківської області нетрадиційну форму проведення семінару-воркшопу, коли робота йшла одночасно у 4-х групах різного напрямку з можливістю практикувати, потім групи мінялися місцями. А наприкінці заходу усі учасники семінару були запрошені на урочисту церемонію нагородження за підсумками конкурсу «Райські яблука» за якісний продукт мультимедіа, статуетки «Райське яблуко» вручав відомий харківський кінокритик, історик кіно Володимир Миславський.

У семінарі взяли участь понад півсотні спеціалістів у сфері культури з 23 районів області: звукооператори та звукорежисери, директори та художні керівники з районних будинків культури, начальники районних відділів культури та методисти.

Після короткого відкриття вокшопу, учасників розділили на 4 групи: дві групи звукорежисерів та звукооператорів та 2 групи директорів районних будинків культури та методистів, після чого вони відвідали по два заняття.

Для спеціалістів, які працюють з музичним матеріалом концертних програм, тема заняття звучала так: «Звукове оформлення проведення заходу та основні аспекти роботи звукорежисера». Заслужений діяч мистецтв України Олександр Савенко розкрив тему творчого використання аудіо-можливостей у театралізованих масових заходах. Виступ члена Міжнародної асоціації звукорежисерів Дмитра Бондаренка стосувався сучасної звукорежисерської роботи, зокрема, роботи автоматичної системи мастерингу аудіо AAMS (Audio Mastering System). Мастеринг – одна з ключових операцій при роботі зі звуком, головне завдання якої забезпечити високу якість фінального міксу, фонограми. Директор компанії «MUSIC PARADISE» та музичного магазину «Будинок музики» Володимир Кулік розповів учасникам семінару про сучасні акустичні системи та прилади і представив зразки продукції своєї компанії.

інноваційний семінарПроводити другий семінар «Звукове оформлення програм» організатори воркшопу запросили музичного редактора телеканалу «ОТБ» Георгія Печерського, який не лише розповів про основи швидкого та якісного виробництва медіа-продуктів, а також познайомив з новітньою формою виробництва – медіаконвергенцією, але й провів практичне заняття з відео-зйомкою та монтажем.

На працівників районних відділів культури та будинків культури чекали не менш цікаві заняття. Завідувач інформаційно-видавничого відділу центру культури і мистецтва Наталія Васильєва та провідний методист Маргаріта Ізваріна наблизили працівників культури до новітніх технологій мультимедіа. А саме в обладнаній комп'ютерами та інтернетом аудиторії навчили більш ефективно використовувати інтернет в своїй роботі. Своєрідним тренажером виступив сайт районних будинків культури (www.rbk.kh.ua), на якому слухачі самостійно працювали в адміністрації сайту (завантажували контент (тексти, фотозображення), робили посилання; обробляли фото, створювали тести, редагували зміст статей). Також торкнулися і теми просування сайту у соцмережах. Головною метою цього заняття було убрати страх гуманітаріїв перед комп'ютером та іt-технологіями, а також залучити працівників районів до творчого процесу створення спільного сайту, на якому відображалося б усе культурне життя Харківської області.

інноваційний семінар«Ігрові форми дозвілля. Оптимальна модель ігрових культурно-дозвіллєвих програм. Гра «Еківокі»: так називалася тема заняття провідного методиста відділу інноваційних технологій соціально-культурних проектів центру культури і мистецтва Марії Забеліної. Учасники її воркшопу не тільки обговорили умови нового соціально-культурного проекту обласного турніру гри «Еківокі», а й пограли самі. І не лише у «еківокі». Серед інтелектуальних ігор, які запропонувала ведуча цієї частини семінару, також був, наприклад, тренінг з конструктивного та найбільш ефективного проведення робочих засідань і обговорень підсумків спільних заходів. Цей тренінг засновано на методиках, розроблених психологами, які передбачають певну культуру спілкування, і його відтепер керівники закладів культури зможуть застосовувати у своїй повсякденній роботі.

Урочиста церемонія вручення нагороди конкурсу «Райські яблука» за якісний продукт мультимедіа (на основі аналізу презентаційних відеороликів, які були зняті закладами культури в рамках конкурсу «Слобожанські передзвони») не залишила байдужими представників районів області. Звичайно, кожен вболівав за свій район. Конкурс проводився у 5-ти різних номінаціях. «Райське яблуко» за кращий сценарій дісталося фільму виробництва Ізюмського міського палацу культури «Изюм. Честь проміню твого мистецтва!», за краще інформаційне наповнення – фільму Первомайського міського палацу культури «Первомайский – наш город родной», за краще звукове оформлення – фільм Краснокутського районного будинку культури «Краснокутські творчі осередки», у номінації «креативність ідеї» перемогу було присуджено фільму Лозовського районного будинку культури «Трудові будні» (члени журі особливо відзначили не лише креативність цього ролика, а й творчу та технічну майстерність сценариста, режисера, оператора, монтажера, звукорежисера, тобто усі складові кіновиробництва), за кращу операторську роботу і монтаж «Райське яблуко» отримали представники Красноградського районного будинку культури за фільм «Презентація закладів культури Красноградщини» (у фільме йдеться про досягнення відео студії «Творче життя» під керівництвом Володимира Хмари, цей фільм черговий тому доказ). А Гран-прі за якісний продукт мультимедіа було присуджено Чугуївському районному будинку культури за фільм «От казачьих былин до «Свадьбы в Малиновке».

інноваційний семінар«Гран-прі ми присудили саме цій роботі, бо тут найбільш професіонально спрацювали і оператори, і грамотно побудований сценарій, і доступний, проникливий, ліричний закадровий текст, який у відповідній манері і прочитаний. Фільм пронизаний духовністю та патріотизмом», - підкресли голова журі конкурсу «Райські яблука» Олександр Савенко.

Переможцям було дуже приємно отримувати призи з рук відомого кінокритика, історика кіно, ведучого та автора багатьох телепрограм з історії кіно, лауреата премії журналу «Киноведческие записки» «За дипломну роботу ВДІКу» (Москва, 1992), лауреата всеукраїнського телевізійного конкурсу «Золота хвиля» (1999), лауреата Регіонального рейтингу «Харьківянин року -2001» (2002), дипломанта III Міжнародного правозахисного кінофестивалю «Ступени» (2009) Володимира Миславського.

«Це дуже символічно, що церемонія нагородження за фільми проводиться саме у цьому приміщенні, бо тут у двадцятих роках минулого століття мешкав відомий український кінорежисер Олександр Довженко», - підкреслив Володимир Миславський.

Більш детальну інформацію про семінар дивіться у відео-додатку.

Фотографії з воркшопу

 
 
Сховати метелика