КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:
( 1 шт. )

Культурний діалог, або розбір стереотипів щодо вимушених переселенців

e-mail Друк

17 лютого 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (ООМЦКМ) відбувся інтерактивний захід з вимірювання стереотипів щодо вимушених переселенців, на якому зібралися громадські діячі, менеджери культури, педагоги, журналісти та активні громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб.DSC 0155

Захід відбувся в рамках дослідницького проекту «Діалог і примирення в Україні», ініційований Літературної угрупованням «СТАН» (м. Луганськ) спільно з ГО «Культурний діалог» (м. Кременчук) і КЗ «ООМЦКМ» (м. Харків) за підтримки фонду National Endowment for Democracy. Проект спрямований на розвиток діалогу і примирення на регіональному рівні і включає в себе проведення дослідження, а також руйнування найпоширеніших стереотипів про людей з Донбасу в областях, що мають високу концентрацію вимушених переселенців.

DSC 0194Тема стереотипів – цікава та актуальна. Вони виникають там, де не вистачає фактів, об'єктивних відомостей. Дуже часто вони створюються спеціально зацікавленими в цьому людьми. Інформаційний і територіальний вакуум, що виник в силу військових дій на Донбасі, став пасткою, в яку потрапили жителі України, не маючи можливості безпосередньо поспілкуватися з людьми на окупованій території. Наслідком цього стали різні міфи і стереотипи відносно жителів Донецької і Луганської областей, як тих, що знаходяться безпосередньо в зоні проведення АТО, так і переселенців. Для виявлення та розвінчання цих стереотипів було організовано цей захід.

Вечір був побудований за принципом «питання-відповідь». Всім присутнім було запропоновано анонімно задати кілька питань переселенцям, що починаються словами: «А правда, що ...?» і «А чому ...?» Питання були найрізноманітніші, від банальних: «а чому ви виїхали» і «а чому ви не йдете воювати» до «а правда, що донеччани і луганчани стали патріотами України з настанням війни».DSC 0213

Були задані питання і харків'янам. Головні з них: «а чому ви не хочете здавати квартири переселенцям» і «а чому ви не хочете приймати на роботу переселенців».

DSC 0246Присутні були розділені на невеликі групи, в яких проходило обговорення питань, після чого найцікавіші питання та відповіді виносилися на загальне обговорення. Дискусія вийшла настільки захоплюючою, що замість запланованих півтори години, тривала майже три. Примітно, що обговорення носили конструктивний характер, сторони щиро намагалися почути і зрозуміти одне одного.

На завершення вечора харків'яни дали рекомендації переселенцям як краще і швидше адаптуватися до життя в м. Харкові.

Відео з заходу можна переглянути тут

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг