КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar 2023
kobzar metod
 
LOGO 2022 12 12
 
logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

Круглий стіл на тему «Шляхи відродження етнічної автентики та її об’єднавча функція»

e-mail Друк

 7267f127acc31602441e8e59dbb9c2ea

11 березня 2015 року у Верховній Раді України відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему «Шляхи відродження етнічної автентики та її об'єднавча функція».

Організаторами та ініціаторами зустрічі виступили Всеукраїнська академія автентики та Асоціація національно-культурних об'єднань України на чолі з народним депутатом України Олександром Фельдманом.

Проведення Круглого столу було приурочено до Парламентських слухань на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні».

img 8831 2 13b2dЗберегти етнічну автентику та культурну спадщину українців і представників національних меншин, які проживають в Україні – одне з найголовніших завдань для України на сьогодні. Як відзначив у своїй вітальній промові Олександр Фельдман, головною метою Круглого столу є підвищення рівня обізнаності суспільства щодо питання культурної спадщини та її оригінального походження.

Інна Залізнюк, організатор Всеукраїнського круглого столу, Президент ГО «Всеукраїнська академія автентики», наголосила, що нам треба визначитися з самим поняття «етнічна автентика», бо багато людей плутаються, не знаючи достеменно, що ж воно означає. Саме народне мистецтво та дбайлива передача традицій від покоління до покоління може об'єднати людей та зберегти й розвивати нашу культуру. Автентичність – якісна ознака мистецтва, що вказує на його оригінальне походження, що засноване на першоджерелах та відтворює оригінальні зміст і форму.

Для цього до участі в заході були запрошені представники численних музеїв, соціально-мистецьких інституцій, народні депутати, діячі культури, мистецтвознавці, майстрині-вишивальниці з різних куточків України.

До слова були запрошені представники Львова, Харкова, Полтави та Івано-Франківська.img 9122

Любов Миколаївна Бугар, мешканка селища Красне Первомайського району, методист відділу освіти Харківської районної державної адміністрації, представляла Слобожанський етнографічний регіон.

Л.М. Бугар розповіла про історичні передумови та вплив етнонаціональних культур на слобожанські традиції вишивання, наголосила на кольоровій своєрідності нашого регіону, ідентифікуючих ознаках в орнаментах слобожанських вишивок.

Слобожанщина стала батьківщиною для вихідців із різних місцевостей України та Росії. Створена ними духовна і матеріальна культура, що розвивалася і удосконалювалася протягом багатьох століть є невичерпним джерелом народної мудрості й таланту.

img 8852 2Звичайно, люди, їдучи з різних куточків України, привозили з собою і ретельно зберігали традиції народного будівництва, промислів, ремесел, звичаїв, обрядів. Але зважаючи на природні умови, наявність місцевих матеріалів, тут виробились і місцеві традиції.

Кожен народ приносив з собою свою культуру, звичаї і традиції. Варто відзначити, що і сьогодні поруч з українськими існують також і російські села і в кожному з них зберігаються своя мова, звичаї та обряди.

Історія Слобожанської вишивки нараховує всього триста років, але відрізняється багатим колоритом і має важливе культурне значення.

Народна культура Слобожанщини цікава тим, що тут поєднались традиції різних регіонів України і різних народностей, для неї характерні рослинні, геометризовані та геометричні орнаменти.

Вишивка має свої особливості. Поряд з вишивкою білим по білому, червоними та чорними кольорами, тут часто зустрічається поєднання червоного та синього кольорів. Крім геометричних та стилізованих рослинних орнаментів часто на Слобожанщині вишивали птахів.

Вишивка пройшла крізь віки, вона є актуальною і в наш час, тому що покращує естетичний вигляд одягу, надає йому різноманітності, виховує художній смак людини.img 9158 2 95deb

Виступ Л.М.Бугар слухали дуже уважно і зацікавлено, а слова «Харків ─ це Україна» супроводжувався тривалими і бурхливими оплесками. Це свідчить про небайдуже ставлення до Слобожанщини.

На круглому столі відбулося обговорення проекту Закону України «Про державну політику розвитку та відродження етнічної автентики», внесення поправок та пропозицій до запропонованого тексту законопроекту.

img 9202Також зазначалося, що для розвитку етнічної автентики треба внести зміни до українського законодавства, бо державна підтримка здатна внести позитивні зміни у теперішній стан української культурної спадщини.

Зокрема, потрібно безоплатно надавати майстрам ефірний час та друковані площі ЗМІ, щоб вони мали змогу популяризувати автентику та її розмаїття серед українського населення. Те ж саме стосується надання приміщень, що знаходяться у державній та комунальній власності, для проведення виставок, навчальних лекцій та інших заходів для поширення зацікавленості до розвитку автентики та просвітницької діяльності.

Всі ці заходи допоможуть задовольнити культурні, духовні та мистецькі потреби населення, зробити автентику невід'ємною частиною українського побуту та дозвілля.

Важливим кроком в реалізації цих питань стала участь членів Всеукраїнського круглого столу в парламентських слуханнях на тему «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні». Цю подію можна справедливо назвати історичною, адже майстрині-вишивальниці з усієї України долучились до законотворення.

e-max.it: your social media marketing partner
Викл. сніг