КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


kobzar zbirka
 
logo1
 
logo2
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

«І все-таки «Земля» крутиться!»

e-mail Друк

 DSC 0294

  Знакова для Харкова подія відбулась 1 квітня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва – прес-конференція, присвячена презентації книги українського кінознавця, історика кіно, автора багатьох книг, а також численних статей про кінематограф, викладача кафедри медіа-комунікації Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна В.Н. Миславського «Олександр Довженко: маловідомі сторінки».

  Автор книги подякував Центру за активну участь у збереженні та популяризації культурного надбання та розказав про свою книгу: «Ця будівля– знакове місце: саме тут у 1923 – 1926 роках жив Олександр Петрович Довженко, тому я хочу подякувати Центру культури і мистецтва за надану можливість проведення цього заходу саме тут.

  Говорячи про книгу, треба відзначити, що це драматична історія: з одного боку Довженка усі шанували, вважали кращим режисером Радянського Союзу, а з іншого – його твори піддавались жорсткій критиці. У цій книзі зібрано багато маловідомих матеріалів. Є, наприклад, усім відомий факт, що Довженко дебютував у кіно в 1926 році. Існують, однак, матеріали, що доводять – працювати в кіно Довженко почав на два роки раніше».

  Особливу увагу автор приділив обкладинці книги, що ілюструє карикатуру на Довженка, яка жодного разу не була опублікована. «На карикатурі зображений Довженко, що дивиться на портрет Галілея. Підпис до карикатури був такий «Галілей: - І все-таки Земля крутиться. Довженко йому відповідає: «Ні, «Земля» не крутиться». Ця гра слів пов'язана із фільмом «Земля», що вийшов у 1930-му році та був заборонений комісією для показу в кінотеатрах» – відмітив В.Н. Миславський.DSC 0256

  Директор Центру культури та мистецтва Л.Г. Омельченко у своєму слові до аудиторії відзначила важливість даної події для міста, зокрема для Центру.

DSC 0261  Директор Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації О.А. Яцина зазначив, що обласна адміністрація всіляко сприяє організації та проведенню подібних заходів та пообіцяв свою підтримку і в майбутньому.

  Великою вдачею для організаторів та гостей заходу стала особиста присутність друзів Центру культури і мистецтва Еріка Тосатті – радника Посольства Франції в Україні з питань культури і співробітництва та Гійома Мартена – директора Альянс Франсез у м. Харкові, які сказали, що Олександр Довженко був дуже популярний у Франції у 30-ті роки минулого століття, французи знають і люблять українського кінорежисера.DSC 0276

  Організацією цієї масштабної події в Центрі культури і мистецтва займався відділ інноваційних культурних проектів і міжнародного співробітництва – О.Г. Бугайченко та М.А. Забєліна. «Презентація книги «Олександр Довженко: маловідомі сторінки» – це лише перший етап великого проекту. Близько півроку тому ми зустрілись із Володимиром Миславським. Він розказав, що працює над книгою про невідомий період життя Довженка. Ми звернулись за архівними матеріалами до засновника харківського приватного музею міської садиби Андрія Федоровича Парамонова. Після завершення написання книги було вирішено зробити проект, присвячений Довженко, та провести його саме в Центрі культури і мистецтва, в будівлі, в якій жив великий кінорежисер», – відзначила Марія Забєліна.

DSC 0279  Книга була видана за підтримки депутата Харківської міської ради Г.М. Михайлова. Він відмітив, що ця книга – данина пам'яті талановитому кінорежисеру та його творчості від усіх харків'ян.

  «Велика честь для Харкова, що видатний український кінорежисер жив та творив у нашому місті. Впевнений, що на сторінках книги ви знайдете інформацію про нього не тільки як про професіонала, але і як про людину. Ми повинні більше знати про нашу історію, нашу культуру та її героїв», – сказав Габріель Михайлов.

  Завершилася прес-конференція переглядом єдиної комедії Довженка «Ягідка любові», що стала дуже доречною у Міжнародний день сміху.

Фотогалерея заходу:

Click to open

 

e-max.it: your social media marketing partner