В ООМЦКМ пройшов семінар по проектному менеджменту для керівників закладів культури області | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

В ООМЦКМ пройшов семінар по проектному менеджменту для керівників закладів культури області

 777

   22 квітня 2015 року в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (ООМЦКМ) пройшов семінар, присвячений проектному менеджменту в сфері культури, на який були запрошені керівники закладів культури Харківської області.

   Захід організований відділом інноваційних проектів і міжнародного культурного співробітництва ООМЦКМ – О.Г. Бугайченко та М.О. Забеліною.

   Семінар традиційно складався із теоретичної та практичної частин. Теоретичну відкрив                     О.В. Кравченко, доктор культурології, професор, декан факультету культурології Харківської державної академії культури, що виступив із доповіддю «Освітня складова модернізації діяльності закладів культури Харківського регіону», в якому торкнувся питань моделі вищої освіти, розповів про становлення культурологічної школи в Україні та про специфіку організації учбового процесу для майбутніх фахівців у сфері культури. О.В. Кравченко запропонував керівникам будинків культури співпрацю щодо організації профорієнтаційних заходів, а також можливості надання ними баз практики для студентів ХДАК.

DSC 0678   О.Г. Бугайченко, завідуюча відділом інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва ООМЦКМ розповіла про завершальний етап обласного конкурсу вишивки хрестом «Візерунком стане рідний край», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, організований Центром культури та мистецтва, його місце проведення, умови голосування на сайті Центру та нагородження переможців.

   Н.І. Шостко, директор Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки, поділилася власним досвідом розробки та реалізації проектів у сфері культури та, в ході свого виступу на тему «Проектна діяльність у сфері культури», дала відповіді на питання: як знайти ідею для проекту, сформулювати його мету і завдання, розрахувати бюджет, строки реалізації, підібрати команду та багато іншого. Інформація виявилась дуже корисною для керівників будинків культури області, які з цікавістю слухали доповідачку та охоче задавали питання.

   «Роль громадських організацій в проектній діяльності сфери культури і туризму. Громадська організація «Харківська платформа розвитку культури і туризму»» – тема виступу голови Ради ГО «Харківська платформа розвитку культури і туризму» І.А. Горякіної, в якому вона розповіла про історію створення громадської організації, співпрацю з іншими громадськими організаціями міста. І.А. Горякіна підкреслила важливість розвитку культури і туризму у Харківській області.

   Сучасний перформанс «Лісова пісня» (в рамках підготовки до 145-річного ювілею Лесі Українки) завершив першу частину семінару.DSC 0734

DSC 0759   Практична частина семінару була присвячена методам безпосередньої реалізації проектів. Г.Є. Печерський, завідуючий відділом медіа-комунікаційного забезпечення ООМЦКМ, навчив керівників закладів культури, як за допомогою спеціалізованих сайтів, програм та сервісів оформити свій проект. Крім цього, він ознайомив слухачів із основами тайм-менеджменту, принципами постановки цілей та завдань, порекомендував корисні сайти для організації свого робочого часу («Використання спеціального програмного забезпечення для виконання проектів»).

   М.О. Забеліна, провідний методист відділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва, у своїй темі «Розкриття задуму автора художнього твору під час організації літературно-мистецьких заходів» поділилася тонкощами побудови сценаріїв заходів.

   В цілому, семінар-практикум був дуже насичений корисною інформацією, цінними порадами фахівців та професійним спілкуванням.

Фотогалерея семінару: