У Харкові відбувся завершальний етап фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло» | Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

У Харкові відбувся завершальний етап фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло»

 DSC 1209

   Поціновувачі традиційної української культури зібралися 11 травня 2015 року в Центральному парку розваг ім. М. Горького, де відбувся заключний етап ХIV Відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло» для дітей та молоді.

   Переможці та учасники конкурсів дитячих і молодіжних творчих колективів Харкова та області за номінаціями «Автентичний солоспів», «Автентичний гуртовий спів» і «Фольклорно-етнографічні дійства» ділилися своїми талантами із глядачами. Серед них: гурт «Слобожаночка» Харківського училища культури (керівник Шишкіна Олена Анатоліївна), ансамбль «Чорнобривці» Лозівського училища культури та мистецтв (керівник Марченко Наталія Володимирівна), фольклорний гурт «Стежка» Харківського Національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського (керівник Романюк Ірина Анатоліївна), народний фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Нововодолазького БДЮТ (керівники Коваль Ольга Володимирівна, Коваль Тетяна Павлівна), студенти Харківської державної академії культури (керівник Бреславець Галина Миколаївна) та інші.

   Величезна кількість учасників та глядачів, від наймолодших до найстарших, зібралися, аби відзначити свято української народної культури та мистецтва. Три години, які тривав концерт, були сповнені неймовірною енергетикою, українськими піснями та танцями, відтворенням традиційних українських обрядів.

   Зі сцени лунали ліричні та календарно-обрядові пісні, які в різні часи були записані в слобожанських селах та максимально точно відтворені учасниками фестивалю. Цікавою особливістю концерту став його поділ на тематичні блоки, з яких глядачі дізналися, як наші пращури святкували Новий рік та славили новонародженого Христа, якими піснями дівчата-слобожанки зустрічали весну і що співали на вечорницях.

   Про свою участь у фестивалі розповідають студентки Харківського училища культури, які у складі гурту «Слобожаночка» беруть участь у фестивалі: «Фольклорним співом я займаюсь вже декілька років. Фольклорні пісні почала співати випадково, та згодом дуже полюбила українську пісню і зараз я не уявляю свого життя вже без цього. Мені цікаво вивчати нові українські пісні, обряди, пізнавати рідну культуру. У фестивалі беру участь вперше, та, сподіваюсь, буду тут ще», – каже студентка училища Ткаченко Ганна.

   «Прийшовши на перший курс, ми почали займатися фольклорним співом. Нам дуже подобається. У фестивалі беремо участь щороку. Окрім цього, разом з колективом, подорожуємо Україною, де у різних конкурсах та фестивалях займаємо призові місця» – розповідають студентки 3 курсу училища Кіріченко Віка та Биканова Олена.

   Про важливість проведення фестивалю кажуть і керівники колективів: «Два роки тому ми брали участь у «Кроковому колі». Тоді посіли ІІІ місце. Сьогодні ми покажемо обряд закликання весни, заспіваємо веснянок. Як педагог, вважаю, що вивчення традицій та відтворення духовності українського народу дуже важливо у наш час, особливо серед молоді», – каже Тітаренко Світлана Олександрівна, керівник фольклорного гурту «Джерело Слобожанщини», Золочів.

   Організатори фестивалю підготували не лише концертну програму – на алеях парку проходили цікаві майстер-класи, участь у яких могли взяти усі охочі. Відвідувачі заходу, під керівництвом юних майстрів, спробували себе в мистецтві витинанки, лозоплетіння та змогли виготовити свою першу ляльку-мотанку.

   Наостанок відбулося нагородження переможців та майстер-клас з народних побутових танців від фольклорного гурту «Муравський шлях» (керівник Лук'янець Галина Василівна) та гармоніста Івана Ярмака, які зібрали усіх учасників та глядачів у танцювальне «Кроковеє колесо».

Фотогалерея:

Сховати сніг