КЗ "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА"


logo1
 
logo2
 
Vesіlne rozmaїttia
 
Відкритий фольклорний фестиваль зимового календаря «Святовид»
 
Rushniki Slobozhanshchini albom
 
photo 2022 04 28
 
Культурно-мистецькі заходи на 2021 рік
  
Статут
 
 
folk
 

Нове у віртуальній галереї

 
graf
 

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для ознайомлення без цілей комерційного використання.
Розробка та супровід сайту: AnisLogo
Передрук публікацій дозволяється тільки при розміщенні прямого посилання на сайт https://www.cultura.kh.ua

Українська моваEnglish (UK)
A+ R A-
Рейтинг статті:

У Дергачівському РБК відбувся фест «Українська jazz весна»

e-mail Друк

 MG 9235 

   16 травня 2015 року у Дергачівському районному Будинку культури відбувся фест «Українська jazz весна», який започаткував новий щорічний джазовий фестиваль. Так Дергачівщина відсвяткувала День Європи.
   Сьогодні на «джазовій карті» України виникло ще одне місто, місто Дергачі, яке долучилося до свята «вільної музики», як називають джаз у світі. Дергачівський районний Будинок культури вже не вперше бере на себе високу місію виховувати музичні смаки мешканців та гостей міста. Достатньо назвати відомий на Харківщині фестиваль альтернативної музики «Неформат», який збирає гурти поп, рок, хард та інших стилів музики. Новий фестиваль проводився з метою знайомства, популяризації джазового музичного мистецтва і був присвячений всесвітньому дню джазової музики. Організація Об'єднаних націй у 2011 році заснувала Міжнародний день джазової музики, який щорічно відзначають 30 квітня.
    MG 91711Цей фестиваль відбувся вперше на Дергачівщині завдяки його організатору, автору проекту та ідейному натхненнику Артему Дмитриченкову.  Артем – людина відома у музичних колах Харківщини і не тільки, він являється одним із кращих трубачів України,  лауреатом багатьох джазових фестивалів як в Україні так і за її межами.
   У фестивалі брали участь джазові колективи Heart Beat Brass Band, Black Ton, Jam Session Big Band, а також спеціальні гості фестивалю гурт «Барабошоу», вихованці Дергачівської дитячої музичної школи.
   На свято джазової музики «Українська jazz весна» були запрошені відомі джазмени м. Харкова: Ковач Ю.І., Кобець Є.І., Откидач В.М.
   Ковач Юрій Ігорович – лауреат міжнародних джазових конкурсів, людина, яка знає про джаз якщо не все, то майже все. У своїй промові Юрій Ігорович відзначив, що Дергачівщина завжди славилася своїми музичними традиціями і зокрема традиціями духових оркестрів і тим краще, що ці традиції підтримує молоде і талановите покоління сучасних поціновувачів джазової музики.
   Кобець Єфим Ісакович, керівник біг-бенду ім. Анатолія Слатіна, подякував Артему Дмитриченкову за запрошення на «Українську jazz весну»  і побажав довгих творчих років новому фестивалю.
   Откидач Володимир Миколайович, доктор мистецтвознавства, професор Харківської державної академії культури, висловив думку, що Дергачівський джазовий фестиваль буде з кожним роком залучати нових цікавих учасників, і що м. Дергачі складе достойну конкуренцію іншим українським джазовим містам таким як Одесса, Днепропертровськ, Київ. MG 8819
   Публіка прекрасно сприймала джазову музику у виконанні учасників фестивалю, у глядацькій залі не змовкали оплески. Музика з фестивалю лунала на центральній площі м. Дергачі і призивно запрошувала усіх бажаючих приєднатися до святкового дійства  на головній сцені районного Будинку культури.
   Усі колективи-учасники і солісти отримали дипломи учасників «Української jazz весни».
   Залишається нагадати, що у рамках фестивалю проводилася акція «Молодь Дергачівщини за мир», і у фойє районного Будинку культури проходив збір коштів на підтримку воїнів АТО.

Джерело: сайт Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області

 

Фотогалерея:

Click to open

e-max.it: your social media marketing partner